Yeni Yılın İlk Ders Zili Mehmet Tarhan’da Çaldı

TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ İLÇEMİZDEDE 18 BİN ÖĞRENCİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ. BU YIL AÇILIŞ TÖRENLERİNİN ADRESİ MEHMET TARHAN İLKOKULU OLDU.

Tavşanlı’da yeni eğitim öğretim yılı Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma ve Mehmet Tarhan İlkokulu’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Törene Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkan Vekili Ali Özden, Emniyet Müdürü Turgay Temel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, öğrenciler şiirler seslendirirken halk oyunları ekibinin gösterileri de beğeni topladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Başkan Vekili Ali Özden, Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa’ya Belediye tarafından yardım bekleyen aileler için hazırlanan kırtasiye yardımlarını teslim etti. Çocukların ders kitaplarını da Tavşanlı protokolü dağıttı.
Tavşanlı Belediye Başkan Vekili Ali Özden, bugün başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve ailelerine hayırlı olmasını diledi.