TSK Güçlendirme Vakfı İçin Programlar Düzenlenecek

– KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZ VE VATANDAŞLARIMIZ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖREN, HALKIMIZIN BAĞIŞLARINI SAVUNMA SANAYİSİNE YÖNLENDİREN VAKIF İÇİN TAVŞANLI’DA BİR DİZİ PROGRAMLAR DÜZENLENECEK.

BAŞKAN MUSTAFA GÜLER “SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN İHTİYAÇLARINI SÜREKLİ GELİŞİM ANLAYIŞIYLA AZAMİ ÖLÇÜDE MİLLİ TEKNOLOJİLER VE YERLİ İMKANLARLA KARŞILAMALIYIZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güçlendirilmesi ve dışa bağımlılığı azaltmak adına yapılan çalışmaların desteklenmesi adına Tavşanlı Kaymakamlığı’nda protokol imzalandı. TSK Güçlendirme Vakfı’nın faaliyetlerini genişletmek, vakfın tanıtımını yapmak ve bu sayede Mehmetçiğimizin ihtiyaçlarına karşılık vermek adına imzalanan protokol 17 maddeden oluşuyor. Bu sayede yıl içerisinde akademisyen, gazeteci ve sanatçıların konferansları, tiyatro oyunları ve benzeri sanatsal organizasyonlar hayata geçirilecek.

Protokole Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Fehmi Peker, TSK Güçlendirme Vakfı Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Davut Efe ve DPÜ GESAM Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık imza attı.

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninden sonra kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler “Kahraman Mehmetçiğimiz sadece ülkemizin, vatanımızın ve milletimizin bekçisi değil, zorda kalmış, terör örgütlerinin pençesinde zulüm gören toplumlarında umudu olmuştur. Bunu Suriye’de düzenlenen Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekatlarında gördük. 2228 yıllık şanlı geçmişiyle Türk Silahlı Kuvvetleri Milletimizin bağrından çıkmış kahramanların harmanlandığı Peygamber Ocağı’dır. Hükumetimiz güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını, sürekli gelişim anlayışıyla azami ölçüde milli teknolojiler ve yerli imkanlarla karşılamak, savunma ihracatını artırmak üzere önemli adımlar atıyor. Kaymakamımız Yüksel Kara’nın makamında imzaladığımız bu protokolle bizlerde; Vakıf aracılığıyla halkımızın desteğini arttırmak, yürütülen çalışmaları toplumun her kesimine ulaştırmak istiyoruz” dedi

Temmuz ayında açıklanan 11. Kalkınma Planına göre halen yüzde 65 olan savunma ve havacılık sanayisindeki yerlilik oranının 2023’te yüzde 75’e çıkarılması hedefleniyor. TSK Güçlendirme Vakfı’da vatandaşlarımızla Türk Silahlı Kuvvetleri arasında köprü vazifesi üstleniyor.

 

Karate’de Uluslararası Başarı

MAKEDONYA’NIN ÜSKÜP ŞEHRİNDE 11.’Sİ DÜZENLENEN AVRUPA SHOTOKAN STİLİ KARATE TURNUVASI’NA KATILAN TAVŞANLILI SPORCULAR MADALYALARLA DÖNDÜ.
KARATE ANTRENÖRÜ MUSTAFA OĞULCAN ALIMCI, BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’E GÖSTERMİŞ OLDUĞU İLGİ VE ALAKANIN YANINDA DESTEK OLDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ.

Tavşanlı Karate Okulu öğrencileri 2 yıldır Türkiye’de Tavşanlı’nın adını başarılarla duyuruyor. Öğrenciler son olarak Makedonya’nın Üsküp şehrinde 11.’si düzenlenen Avrupa Shotokan Stili Karate Turnuvası’nda 5 birincilik, 4 ikincilik ve 5 üçüncülük kazandı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler gençleri tebrik ederek, “İlçemizde kişisel spor branşlarının gelişim göstermesini istiyoruz. Burada antrenörlerimize büyük görevler düşüyor. Biz belediye olarak gençlerimizin gelişimine katkı sunacak projelere destek oluyoruz. Şampiyon gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Karate antrenörü Mustafa Oğulcan Alımcı ise Belediye Başkanı Mustafa Güler’e desteklerinden ötürü teşekkür ederek, “Tavşanlı Karate Okulu Spor Kulübü olarak 14 madalya alarak ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Derece alan sporcuların isimleri ise şu şekilde;
“İremsu Bilgi, Zeliha Duymuş, İrem Esen, Beyza Gün, Sıla Yel, Hüsnü Demirhan Karaçoban ve Şükrü Mert Sarı.

Atatürk Lisesi’nde Bilim Fuarı Açıldı

TAVŞANLI ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’NDE TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. FUARDA ÖĞRENCİLER TARAFINDAN HAZIRLANAN STANTLARI TEK TEK ZİYARET EDEN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL AKA PROJE SAHİPLERİNDEN BİLGİLER ALDI.

Öğrencilerin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek bilimsel yaklaşım becerilerine katkı sağlanması, her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması ve öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılması amacıyla düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı Atatürk Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirildi. Okul müdürünün konuşmasıyla başlayan törende Halk oyunları ekibinin gösterisi beğeni topladı. 20 stantta minik öğrencilerinde ziyaret ettiği fuarın açılış kurdelasını Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Aka ile davetliler birlikte kesti.

Başkan yardımcısı İsmail Aka tüm stantları tek tek gezerek öğrencilerin sunduğu çalışmalar hakkında bilgi aldı. İsmail Aka, bilim fuarında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

 

 

11 Milyon Fidan Geleceğe Nefes Oluyor

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN İLAN EDİLEN MİLLİ AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA TAVŞANLI’DA KAYIKÖY GÖLETİ ETRAFINDA 3 BİN FİDAN DİKİLDİ.
TAVŞANLI’DA “GELECEĞE NEFES” PROJESİ İÇİN AYRILAN FİDAN MİKTARI YAKLAŞIK 70 BİN. BU RAKAM ÇOĞU İLİ GERİDE BIRAKIRKEN, İLÇEDE NEREDEYSE KİŞİ BAŞINA BİR FİDAN DÜŞÜYOR.

Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde ve Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğü organizesinde ‘Toprağa Hayat, Geleceğe Nefes’ sloganı ile Kayıköy Göleti’nin bulunduğu alanda saat 11.11’de fidan dikimi gerçekleştirildi.
Törene Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kocaman, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tuğrul Demiryürek, Emniyet Müdürü Halil Konca, AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, belde belediye başkanları, daire ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
11 milyon fidan ile ‘Geleceğe Nefes’ olmak ve ‘Daha Yeşil Bir Türkiye’ için gerçekleştirilen seferberlikte ilk fidanı Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikti.
Tavşanlı’da da eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ etkinliğine yoğun ilgi gösterildi.
Fidan dikimi sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde örnek bir proje hayata geçmiş oldu. Geleceğe Nefes sloganıyla başlatılan fidan dikme seferberliğinin Tavşanlı ayağına protokol üyeleri, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları, ceza infaz kurumundaki hükümlüler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Burası için ayrılan yaklaşık 70 bin fidanın 3 bin tanesini Kayıköy Göleti’nin bulunduğu alana diktik” dedi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– YEŞİL ALAN KONUSUNDA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÇOK ÜSTÜNDEYİZ
Konuşmasında; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) hadis-i şerifine dikkati çeken Başkan Güler, “Peygamber Efendimizin (SAV) bir tavsiyesi var, (Kıyamet kopacak olsa da elinizdeki fidanı dikin) diye. Bizler daima bu bilinçle büyüdük. Ülkemiz yeşil konusunda bu haliyle bir cennet vatan. Tavşanlı ise daha da iyi noktada. Çünkü bulunduğu alanın yüzde 69’lık kısmı orman. Bu anlamda yeşil alan konusunda Türkiye ortalamasının çok üstündeyiz” diye konuştu.
Tavşanlı Belediyesi olarak daha önce başlattıkları ağaçlandırma seferberliğinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Güler, “Önümüzdeki yıllarda daha güzel, daha yeşil ve daha nefes alınabilir bir Tavşanlı oluştuğunu görmekten hep birlikte mutluluk duyacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

– “EN AZ FİDAN DİKMEK KADAR ÖNEMLİ BİR HUSUS DAHA VAR Kİ, O DA YEŞİL ALANLARI KORUMAK…”
Tavşanlı Belediyesi’nin yeşil alan hedefinin 2 milyon olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Fidan dikmek kadar önemli bir husus var. O da yeşil alanları korumaktır. Bu konuda biraz eksiğimiz var. Tavşanlı’da bu duyarlığı arttırmak adına STK’lar ve öğrencilerle zaman zaman etkinlikler düzenliyoruz. Vatandaşlarımızdan birer sosyal yaşam haline gelen tabiatımızı temiz tutmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Programın sonunda İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 81. Yılında Saygıyla Anıldı

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 81. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ TAVŞANLI’DA DA TÖRENLE ANILDI. CUMHURİYET MEYDANI’NDA ÇELENK SUNMA İLE BAŞLAYAN TÖRENLER, KÜLTÜR SARAYI’NDA ÖĞRENCİLERİN HAZIRLADIĞI PROGRAMLARLA DEVAM ETTİ.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla ilçede törenler düzenlendi.
10 Kasım Anma Programı Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve sırasıyla AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlarının Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Saat 9.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Buradaki törene daire amirleri, STK’lar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Törenlerin ikinci bölümü Belediye Kültür Sarayı’nda saat 10:00’da gerçekleştirildi

Bulgaristan’dan Gelen Türk Heyetinin Programı Tamamlandı

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER TARAFINDAN HEYET İÇİN DÜZENLENEN GALA PROGRAMINDA TAVŞANLI BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSER VERDİ. AYRICA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÖRESEL KIYAFETLERİN TANITIMI YAPILDI.

Türkiye ve Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında kabul edilen Tavşanlı Kaymakamlığı ve Bulgaristan Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi arasındaki “Yeni Fırsatlar İçin El Ele Projesi” kapsamında Bulgaristan’dan gelen Türk heyet Tavşanlı Programını tamamladı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 3 gün süren projenin sonunda Bulgaristanlı misafirler için gala programı düzenledi.
Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Aka, Mehmet Ali Akar, Kirkova (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman ve Başkan Yardımcısı Valentina Dimitrova ile Tavşanlı ve Kızılağaç Belediye Meclis üyelerinin katıldığı programda önce misafirlere yemek ikram edildi.
Tavşanlı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konser verdiği programın sonunda Halk Eğitimi Merkezi tarafından yöresel kıyafetlerin tanıtımı yapıldı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kızılağaç Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman ve beraberindeki heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederken, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara da Bulgaristanlı heyete günün anısına hediye takdiminde bulundu.

TÜGVA Tavşanlı Temsilciliği Törenle Açıldı

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “ÖZELLİKLE GENÇLERİMİZE YÖNELİK GELECEĞİN İNŞASI NOKTASINDA TÜM STK’LAR İLE BERABER ÇALIŞMAYA VARIZ”
TÜGVA YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYESİ BİLAL ERDOĞAN:
– BİZİM GENÇLERİMİZ; MEHMET AKİF’İ TANIMAZSA, NECİP FAZIL’IN VERMEK İSTEDİĞİ MESAJLARI ISKALARSA, NURİ PAKDİL’İN MÜCADELESİNİ ANLAYAMAZSA BU ÇOCUKLAR ÖZGÜR DİYEBİLİR MİYİZ, BAĞIMSIZ DİYE BİLİR MİYİZ? BİZİM BAĞIMSIZ VE ÖZGÜVENE SAHİP GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tavşanlı İlçe Temsilciliği hizmet binasının açılışı yapıldı.
Açılışa Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Bilal Kıyak, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışın ilk konuşmasını TÜGVA Tavşanlı İlçe Temsilcisi Recep Bilge yaptı. Vakfın faaliyetlerini anlatan Bilge, başta Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler olmak üzere vakfa destekte bulunan tüm kurum, kuruluş ve iş insanlarına teşekkür etti.
Daha sonra konuşan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ise Türkiye Gençlik Vakfı olarak öğrenim göreninden çalışanına kadar tüm gençlerin olduğu her alanda hizmetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de özellikle gençlere yönelik hayata geçirilen projelerin hayati önem taşıdığını ifade ederek Tavşanlı Belediyesi olarak bu projelere daima destek olduklarını kaydetti.
Başkan Güler Türkiye’de yeniden bir dirilişin yaşandığına dikkati çekerek, “Dünyada yaşanan her türlü zulme, akan kana ve gözyaşına karşı sesini yükselten bir Türkiye var. Şehit kanlarıyla sulanan Anadolu toprağında yaşayan bu necip milletten de beklenen budur” dedi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “GENÇLERİMİZE YÖNELİK YÜRÜTÜLEN HER PROJEYE VE BUNLARI HAYATA GEÇİREN TÜM KURUM VE KURULUŞLARA DESTEK OLUNMALI. HATTA YOL ARKADAŞLIĞI VE GÖNÜLDAŞLIK YAPILMALI.”
Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Gençlerimize yönelik yürütülen her türlü projeye ve bunları hayata geçiren tüm kurum ve kuruluşlara herkesin destek vermesi lazım. Hatta bu anlamda gerektiğinde yol arkadaşlığı ve gönüldaşlık yapılması gerekiyor. Bizler Tavşanlı’da TÜGVA’nın ilk kuruluşundan itibaren var olduk ve var olmaya da devam edeceğiz. Sadece TÜGVA ile değil tüm sivil toplum kuruluşlarıyla geleceğin inşası noktasında beraber olduğumuzu ifade etmek isterim” diye konuştu.
Gençlere yönelik ve onları uyandırmak için Tavşanlı Belediyesi olarak üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarının altını çizen Başkan Güler, açılışı yapılan vakıf binasının hayırlı olmasını temenni etti.
Başkan Güler’in ardından kürsüye TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan geldi.

– TÜGVA YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYESİ BİLAL ERDOĞAN
– “AİLELERİN ÇOCUKLARINI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA EMANET EDEBİLECEKLERİ BİR KURULUŞUZ.”
Bilal Erdoğan, TÜGVA’nın yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu söyleyerek, “TÜGVA’nın amacı ortaokuldan lise ve üniversiteye, hatta çalışan gençliğe varıncaya kadar güvenli bir ortam oluşturmaktır. Ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri bir kuruluşuz. Gençlerimiz burada bu toprakları anlamlı kılan ne kadar değerimiz varsa hem bunları öğrenecek hem de geleceğini kurarken doğru insanlardan tavsiyeler almış olacak” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında kitap okumanın ve araştırmanın önemine de değinen Bilal Erdoğan, “Bütün bir kültür hayatımız batı medeniyeti tarafından şekillendirilirse, çocuklarımız sadece onların fikir adamlarını okurlarsa, onların müziklerini dinlerlerse, onların filmlerini izlerlerse bu çocuklar bizim çocuklarımız diyebilir miyiz? Mehmet Akif’i tanımazsa, Mehmet Akif’in hayat hikayesini bilmezse, Necip Fazıl’ın vermek istediği mesajları ıskalarsa, Nuri Pakdil’in mücadelesini anlayamazsa bu çocuklar özgür diyebilir miyiz, bağımsız diye bilir miyiz? Bizim bağımsız gençlere ihtiyacımız var, öz güvene sahip olan bütün dünyaya dair planları olan gençler istiyoruz” dedi.
Programın sonunda Belediye Başkanı Mustafa Güler TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’a günün anısına ilçemizin temsil markası olan leblebi hediye etti.
Açılış konuşmalarının ardından TÜGVA Tavşanlı Temsilciliği binasının açılış kurdelesi kesildi.

Bulgaristan Türk Heyeti Tavşanlı’da

TAVŞANLI VE BULGARİSTAN KİRKOVO (KIZILAĞAÇ) KENTİ ARASINDA DOSTLUK VE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURULUYOR. AVRUPA BİRLİĞİ DESTEKLİ OLARAK HAYATA GEÇİRİLEN “YENİ FIRSATLAR İÇİN EL ELE PROJESİ” KAPSAMINDA BULGARİSTANLI HEYETİ İLÇEMİZDE AĞIRLIYORUZ.
BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
-BUGÜN İTİBARİYLE, OSMANLI MİRASI OLAN BULGARİSTAN’DAKİ BU KENTİMİZ İLE KARDEŞLİK, GÖNÜLDAŞLIK VE YOLDAŞLIK ADIMIMIZI ATMIŞ BULUNUYORUZ.

Türkiye ve Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında kabul edilen Tavşanlı Kaymakamlığı ve Bulgaristan Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi arasındaki “Yeni Fırsatlar İçin El Ele Projesi” kapsamında Bulgaristan’dan heyet geldi.
Tavşanlı protokolü ve Bulgaristan heyetinin katıldığı projenin açılış toplantısı bugün gerçekleştirildi. Kaymakamlık Toplantı Salonundaki programın başında Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Kızılağaç Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman birer konuşma yaptı.
Kaymakam Yüksel Kara proje hakkında kısa bilgiler vererek, “Hayata geçirdiğimiz bu program ile proje ortakları arasındaki mevcut ilişkileri geliştirmek ve derinleştirmek için iyi uygulamaların paylaşımını temel alan, uzun vadeli bir ortaklık stratejisi oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “TAVŞANLI BELEDİYESİ OLARAK OSMANLI’NIN AYAK İZLERİNİN BULUNDUĞU HER NOKTADA VAR OLMAYI HEDEFLİYORUZ”
Belediye Başkanı Mustafa Güler ise Tavşanlı Belediyesi olarak Osmanlı’nın ayak izinin bulunduğu her noktada var olmayı hedeflediklerini söyleyerek, “Bu anlamda, 2008 yılından itibaren dünya da zulmün en üst seviyede yaşandığı yer olan Gazze’yi kendimize kardeş şehir ilan ettik. Bugün de burada Bulgaristan’dan gelen siz kardeşlerimizi misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler, kardeşlik hukukunun bir kağıt üzerinde olmaktan ziyade fiili noktada da yerine getirme gayreti içerisinde bulunuyoruz” dedi.
Şehir Eşleştirmeleri Projesi kapsamında hayata geçirilen ve Bulgaristan’daki Osmanlı mirası olan Kızılağaç kenti ile kardeşlik ilişkilerini sıklaştırmak istediklerini belirten Güler, ”Osmanlı mirası olan kentimizin ve oradaki kardeşlerimizin bundan sonraki dönemde gönüldaşı, yoldaşı ve paydaşı olma noktasında da Sayın Kaymakamımız Yüksel Kara ile beraber özel bir gayretimiz olacaktır. Tavşanlı halkımız adına çıktığımız bu yolda Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

– KIZILAĞAÇ BELEDİYE BAŞKANI ŞİNASİ MEHMED SÜLEYMAN:
– “GÖNÜLLERİMİZ SİZE DAİMA AÇIKTIR…”
Toplantıda konuşan Bulgaristan Kızılağaç Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman ise kendilerine gösterilen misafirperverlik dolayısıyla teşekkür ederek, Kızılağaç Belediyesi hakkında bilgiler verdi. Başkan Şinasi Mehmed Süleyman Tavşanlılı heyeti de Bulgaristan’da ağırlamaktan onur duyacaklarını söyledi.
Kirkovo Belediyesi olarak gönüllerinin Türkiye’ye daima açık olduğunu vurgulayan Şinasi Mehmed Süleyman “Atılan bu adım inşallah iki devletin de gelişimine katkı sunar” dedi.
Konuşmaların ardından Koordinatör Sinan Çoban Yeni Fırsatlar İçin El Ele Projesi’nin tanıtımını yaptı.
Daha sonra Proje Asistanı Meryem Uslu Tavşanlı’yı; Kızılağaç Belediyesi Meclis Üyesi Zekiye Hasan da Kirkovo şehrini tanıtan sunum gerçekleştirdi.
Açılış toplantısının tamamlanmasının ardından heyet, öğleden sonraki programlara katılmak üzere Kütahya’ya gitti.

Başkan Güler Beyköy Sakinleriyle Buluştu

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler Beyköy mahallesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Mahallede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Güler, 2020 çalışma takvimi için vatandaşların talep ve beklentilerini dinleyerek ilgili birimlerin çalışma yapmasını istedi.
Başkan Mustafa Güler’e yardımcıları Naci Erarslan, İsmail Aka ve Mehmet Ali Akar’da eşlik etti.

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Tavşanlı’da

AK Parti bölge koordinatörü ve Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Tavşanlı’ya gelerek Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti Teşkilat Başkanı Bilal Kıyak, Belediye Meclis, İl Genel Meclis üyeleri ve partililerle bir araya geldi.

Kongre sürecine start vermeye hazırlanan AK Parti’de istişareye önem verdiklerini, bu nedenle partililerle çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydeden Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mustafa Güler’in projelerinden de övgüyle bahsederek kendisine başarılar diledi.