OEDAŞ İki Mahllede Çalışma Başlatıyor

OEDAŞ’IN 2019 YILI YATIRIM PROGRAMI İKİ BÜYÜK MAHALLEDE DEVAM EDECEK. YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR HUSUSUNDA BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’İN MAKAMINDA İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ. KURUM YETKİLİLERİ BAŞKAN GÜLER VE EKİBİNE DESTEKLERİNDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ
 
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) yaz döneminde Yeni Mahalle ve Durak Mahallesi’nde kapsamlı bir çalışma başlatıyor. Beton direklerin kaldırılması ve enerji hatlarının yer altına alınmasını amaçlayan çalışma hakkında istişare toplantısı düzenlendi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in makamında gerçekleştirilen toplantıya Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Akar ve İsmail Aka, OEDAŞ Kütahya Yatırım Yöneticisi Ramazan Söyler, Proje Koordinatörü Ali Gözütok, Tavşanlı ve Domaniç Yöneticisi Ogün Doğru, Arıza Bakım Sorumlusu Fatih Türker, Bilgi İşlem Müdürü Serkan Ceylan, Fen İşleri ve Su İşleri çavuşları katıldı.
Yapılacak çalışma sokak sokak en ince ayrıntısına kadar incelenerek iki kurum arasındaki işbirliği ve koordinasyonu güçlendirmek adına bazı kararlar alındı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, alt ve üst yapı projelerinde her zaman kurumlar arası ahenge, işbirliği ve görüş alış verisine önem verdiklerini söyleyerek toplantıyı değerlendirdi. Başkan Güler “Bugün Tavşanlı’mızın en kalabalık iki mahallesi olan Durak ve Yeni Mahallede OEDAŞ tarafından ön görülen çalışma planını konuştuk. Burada yürütülecek çalışmalara belediye olarak destek vereceğiz. Her zaman kurumlar arası işbirliğinin önemine vurgu yapıyoruz. Bu anlayış çalışmaların hızlanmasına, zaman israfının önlenmesine, en önemlisi de vatandaşımıza alt ve üst yapı işlerinde kaliteli hizmeti getiriyor. Kurum yetkilisi Ramazan beye ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi
 
OEDAŞ Yatırım Yöneticisi Ramazan Söyler, yapılacak çalışmanın ayrıntılarını vererek iki mahalleye yaklaşık 1000 adet galveniz ışıklandırma direği monte edeceklerini kaydetti. Ramazan Söyler “Bugün değerli başkanımız Mustafa Güler’in makamında çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kurum olarak Durak ve Yeni Mahallenin çevre yolu kısmında beton direkleri sökerek elektrik kablolarını yer altına alacağız. Onların yerinede yaklaşık 1000 adet ışıklandırma direği dikeceğiz. Başkanlık makamındaki bu istişare toplantısının ardından çalışmalarımıza start veriyoruz. Bu kapsamlı çalışmayı 2019 yılı bitmeden tamamlamayı hedefliyoruz böylece Tavşanlı halkına daha kaliteli enerji sunmuş olacağız. Başkanımız Mustafa Güler ile ekibine verdiği destekten ötürüde teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlim Yayma Cemiyeti’nden Ziyaret

Tavşanlı’nın köklü sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin yeni başkanı Talha Kılınç ve yönetim kurulu Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Eğitim gören gençlere yardımcı olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan derneğin yeni yönetimine başarılar dileyen Başkan Mustafa Güler “İlçemizde gençlik için samimiyetle gayret gösteren tüm kurumlalrın yanındayız. Arzumuz ve hedefimiz odur ki dinine, inancına, ahlakına, devlet ve vatanına bağlı erdemli nesillerdir. Çocuklarımıza doğruyu ve yanlışı çok iyi anlatmalıyız. Belediyemizle birlikte STK’larda üzerine düşenin fazlasını yapmak zorundadır. İlim Yayma Cemiyeti’nin yeni yönetimine başarılar diliyorum” dedi

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Kuruldu

TAVŞANLI’DA ÖZELLİKLE ŞEHİT AİLELERİNİ BİR ARAYA GETİREREK DAYANIŞMAYI ARTTIRMAK ADINA DERNEK KURULDU. ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİNİN BAŞKANI YUSUF KARADUMAN VE YÖNETİMİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

İlçede yeni kurulan Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Dernek başkanı Yusuf Karaduman ve yönetim kurulu üyeleri kuruluş amaçlarını anlatarak Başkan Güler’den destek istedi.

İlçemizde son olarak Karcık Köyü Mezarlığı’na defnedilen Halil İbrahim Öztürk ile birlikte Tavşanlı’da şehit sayısının 28’e yükseldiğini belirten dernek başkanı Yusuf Karaduman, aileleri bir araya getirerek sosyal etkinlikler ve dayanışmayı üst seviyeye taşımak istediklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Mustafa Güler de aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarak, onların bıraktığı emanetlere Belediye olarak sahip çıktıklarını, derneğinde Tavşanlı’ya hayırlı olmasını diledi.

Başkan Yardımcıları Naci Erarslan, İsmail Aka ve Mehmet Ali Akar’da ziyarette yer aldı.

Geleceğin Yönetmenleri Tavşanlı’da Buluştu

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN SPORNSOR OLDUĞU AHMET ULUÇAY BİLİM SANAT MERKEZİ ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU. ONLARCA ESER ARASINDAN İLK 3’E GİREN OKULLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi ortaokul ve lise kategorisinde Ulusal Kısa Film Yarışması düzenledi. Tavşanlı Belediyesi’nin de destek verdiği yarışmaya katılan öğrencilerin eserlerini Sinema Televizyon dalında hocalık yapan akademisyenler değerlendirdi.

“Düşümdeki Sinema” temasıyla yola çıkan Bilim Sanat Merkezi ünlü yönetmen Ahmet Uluçay’ı anlatan kısa bir video yayınlayarak Tavşanlı’nın bu alandaki en büyük değerini öğrencilere anlattı. İzmir’den Kocaeli’ye bir çok ilden onlarca eserin değerlendirildiği yarışmada dereceye giren ekiplere ödülleri, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara başta olmak üzere Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan ile protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Ödül törenin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Vekili Naci Erarslan şu ifadeleri kullandı; “Çocuklar sinema hayali kursun diye çıkılan bu yolda ortaokul ve lise çağındaki gençlerimizin ürettiği eserleri görünce büyük bir heyecan duyduk. Diğer taraftan rahmetle andığımız ödüllü yönetmen Ahmet Uluçay’ın ismini taşıyan Bilim Sanat Merkezi’mizin bu etkinliğine Belediye olarak destek sunmaktan da onur duyduk. Çocuklarımızı tekrar kutluyor, emeği bulunan öğretmenlerine de teşekkür ediyorum”

Bu arada Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi öğrencileri tarafından açılan resim sergisi protokol mensupları tarafından beğeni topladı. Salonun bir kısmına kurulan stantta ise televizyon röportajları yapıldı. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit genç muhabirlerin etkinliğe ilişkin sorularını yanıtladı.

Fen Lisesi’nden Robot Yarışması

15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Kütahya genelinde bir ilke imza atarak ortaokul seviyesinde Robot Yarışması düzenledi. 3 kategoride toplam 18 robotun incelendiği Robotav Yarışmasında dereceye giren okul ve öğrencilere hediyeleri düzenlenen törenle verildi.

Tavşanlı Belediyesi’nin de desteklediği yarışmada ortaokul öğrencilerinin kodlama hususundaki merak ve becerilerini ortaya çıkartmak hedefleniyor.

Dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere hediyeleri Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan ile protokol mensupları tarafından sunuldu. Başkan Vekili Erarslan öğrencilere ve öğretmenlerine başarılar diledi.

Jandarma’dan Belediyemize Ziyaret

Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanı Mükremin Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Naci Erarslan ile İsmail Aka’yı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğun bir tempoyu geride bıraktıklarını kaydeden Mükremin Doğan, Başkan yardımcılarına çalışmalarında başarılar diledi. Naci Erarslan ve İsmail Aka’da ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek ilçemizde görev yapan tüm askerlere hayırlı vazifeler diledi.

Yıl Sonu Sergilerinde Tavşanlı Kültürü

TAVŞANLI BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCILARI KIZ İMAM HATİP LİSESİ VE İSTİKLAL ORTAOKULU’NDA DÜZENLENEN YIL SONU SERGİ AÇILIŞLARINA KATILDI.

Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcıları Naci Erarslan ve İsmail Aka iki okulda yıl sonu sergilerinin açılış programlarına katıldı. İlk program Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan stantlarda ebru, hat ve çini sanatına ilişkin eserler ile kültürel mirasımız Tavşanlı evlerinden oluşan resim sergisinin açılışı yapıldı.

Davetlilerin en çok ilgisini çeken ürünler ise okulun sosyal proje sınıfında sergilenen ürünlerdi. Anadolu insanının simgeleşmiş günlük kullanım araçlarıyla 80 ve 90’lı yılların teknolojik ürünleri 40 yaş üstü davetlilerin anılarını tazeledi.

Bir başka açılış programı İstiklal Ortaokulu’nda düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi’nde 2018 Ekim ayında başlayan ve bugüne kadar süregelen nakış kursunun 21 öğrencisi el emeklerini görücüye çıkarttı. Her iki sergide hafta sonuna kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Başkan yardımcıları Naci Erarslan ile İsmail Aka İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerini tebrik ederek eğitim ve kurs yaşamlarında üstün başarılar diledi.

Öğrencilere Bayram Hediyesi

İZMİR’DE YAŞAYAN BİR HAYIRSEVER TARAFINDAN GÖNDERİLEN, AYAKKABI VE KIYAFETLERDEN OLUŞAN BAYRAM HEDİYELERİ, TAVŞANLI BELEDİYESİ VASITASIYLA İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILMAK ÜZERE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLDİ.

Tavşanlılı öğrencilere hediye göndermek isteyen İzmirli hayırsever bir vatandaş, Belediye Başkanı Mustafa Güler ile irtibata geçti. Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla çocukları sevindirmek istediğini dilegetiren hayırsever, çocukların isim listesiyle ayakkabı numaraları ve kıyafet bedenlerini istedi.
Her öğrenciye kendi isimlerinin yazdığı hediyelikler kargo ile Tavşanlı Belediyesi’ne geldi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, hediyeleri çocuklara ulaştırılmak üzere Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa ve öğrencilerin eğitim gördüğü okul müdürlerine teslim etti.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “50 öğrencimizin bayramlığını bugün temin etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İzmirli hayırsever bir vatandaşımız bayramda çocuklarımızı sevindirmek için bize ulaştı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürüttük ve 50 öğrencimizi belirleyerek onların bayrama hediyelerle girmesine vesile olduk. İzmirli hayırsever vatandaşımız başta olmak üzere bu hediyelerin çocuklarımıza ulaştırılmasında emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa ise Tavşanlı Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çok sıkı bir işbirliği içerisinde olduğunu söyleyerek, “Desteğini bizden hiç esirgemeyen bir Belediye Başkanımız var. Başkanımız Mustafa Güler ile iletişime geçerek öğrencilerimize bu sevinci yaşatan hayırsever vatandaşımızdan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan ayının son günlerini idrak etmekteyiz.
Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, ülkemizi, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura aracı olmasını diliyorum.
Dua ve tövbe kapılarının sonuna kadar açıldığı bu müstesna gecede, gönül coğrafyamızın yaşadığı bu sancılı dönemleri en iyi biçimde bertaraf etmek ve acıları milletçe sarabilmek için tek yürek olup bizlere lütfedilen dua ve niyaz bereketinden olabildiğince yararlanmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta siz değerli Tavşanlılı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm milletimizin ve İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na da eriştirmesini diliyorum.
Allah tuttuğumuz oruçlarımızı yaptığımız ibadetlerimizi, ettiğimiz duaları kabul ve makbul eylesin.
Kadir Geceniz mübarek olsun.. Hayırlı cumalar diliyor, selamlarımı sunuyorum.
Sağlıcakla kalınız..

TOKİ Zemim Etüt Çalışmalarına Başladı

ÖMERBEY MAHALLESİ’NE YAPILACAK 1014 KONUT İÇİN ZEMİN ETÜT ÇALIŞMALARINA STATRT VERİLDİ. ARAZİ EYLÜL AYINDA YÜKLENİCİ FİRMAYA TESLİM EDİLECEK.  

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ömerbey mahallesine yapılacak konutların zemin etüt çalışmalarına başlandı. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in yakından takip ettiği çalışmalar yaklaşık 15 gün sürecek. Başkan Mustafa Güler konuya ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunarak, vatandaşlarımızın rahat olmasını ve bazı çevrelerde yayılan konutlar yapılmayacak  dedi kodularına inanmamasını istedi. Başkan Güler “Hafta başında İstanbul’a giderek TOKİ’de üst düzey yetkililerle 1014 konutun durumunu konuştuk. 50 bin konut projesine dahil edilen Ömerbey konutlarımızda şimdi zemin etüt çalışmaları başladı. 1-2 ay içerisinde vaziyet planlarıda hazır olup ihaleye çıkılacak. Eylül ayı gibi de arazinin müteahhit firmaya teslim edilecek” dedi.