ALS Hastasına Akülü Araç Hediye Edildi

– TAVŞANLI KARDEŞLİK VE YARDIM PLATFORMU TARAFINDAN BAŞLATILAN “ENGELLERİ KALDIR” KAMPANYASI AMACINA ULAŞTI.
– BURHAN KÖYÜ’NDEKİ ALS HASTASI RUKİYE GÜMÜŞ İÇİN AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE TEMİN EDİLDİ.
– PLATFORM SEKRETERYASI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ ZİYARET ETTİ.

İHH Tavşanlı Şubesi tarafından Tavşanlı Yardım ve Kardeşlik Platformu çatısı altında organize edilen “Engelleri Kaldır” kampanyası amacına ulaştı.
Burhan Köyü’nde ikamet eden ALS hastası Rukiye Gümüş için başlatılan kampanya kapsamında temin edilen akülü tekerlekli araç, Cuma günü sahibine teslim edilecek.
İHH Tavşanlı Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Vehbi Atabay ve Şura Vakfı’ndan Fatih Cantürk ile Sultan Selim İlim ve Kültür Derneği’nden İbrahim Elmalı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret ederek kampanya hakkında bilgiler verdi.
Başkan Güler, ziyarete gelen heyetin nezdinde, Tavşanlı Kardeşlik ve Yardım Platformu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederek, bu tür sosyal projelerin birlik ve beraberlik içerisinde yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Futsal Şampiyonları Belediye’de

–  GENÇ ERKEKLER FUTSAL TURNUVALARINDA İL ŞAMPİYONU OLARAK BİLECİK’TE YAPILACAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA KÜTAHYA’YI TEMSİL EDECEK OLAN ARSLANBEY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ, BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ ZİYARET ETTİ.

Tavşanlı Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Genç Erkekler Futsal Takımı, il şampiyonu olarak Kütahya’yı temsil etmeye hak kazandı.
Başarılı sporcular, 6-7-8 Mart’ta Bilecik’te yapılacak Liselerarası Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor.
Okul Müdür Yardımcısı Emel Çabuk ve Beden Eğitimi Öğretmeni Nergiz Erdem nezaretinde Tavşanlı Belediyesi’ni ziyaret eden genç sporcular, Belediye Başkanı Mustafa Güler ile makamında bir araya geldi.
Tavşanlı’da gençlerin eğitim ve sportif başarılar elde etmesinden dolayı her zaman gurur duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Tavşanlı Belediyesi olarak özellikle gençlerimize yönelik her türlü spor branşına destek veriyoruz” dedi.
Tavşanlı Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini futsal branşında gösterdikleri başarı dolayısıyla tebrik eden Başkan Güler, günün anısına kendilerine hediye takdim etti.

Fen Lisesi’ne Robotik Labrotuvar Kazandırdık

MÜDÜR ALİ KILINÇ’TAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

2019’DA ROBOTAV ROBOT YARIŞMASI DÜZENLEYEREK KÜTAHYA’DA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKEN, BU YIL 2.SİNE HAZIRLANAN TAVŞANLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLER FEN LİSESİ’NE TAVŞANLI BELEDİYESİ TARAFINDAN LABORATUVAR KAZANDIRILDI 

Tavşanlı Belediyesi eğitim camiasına destek olmayı sürdürüyor. Okullarda ve öğrencilerin katıldığı çeşitli yarışmalarda kurumlara tam destek veren Belediye Başkanı Mustafa Güler’in talimatıyla 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi’ne Robotik Laboratuvar yapıldı.

Geçtiğimiz ay tamamlanan çalışmaların ardından 6 kişiden oluşan okul takımı 7 Mart’ta Afyonkarahisar’da yapılacak yarışmaya hazırlanıyor. Öğretmenleri nezaretinde eksiklerini gidermeye çalışan öğrencilerin hedefi Tavşanlı’ya şampiyonluk kupasıyla dönmek.

15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi yöneticileri bu hizmetten ötürü Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti. Okul müdürü Ali Kılınç, gençliğin gelişimine değer veren yöneticilerin kendileri açısından çok kıymetli olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Mustafa Güler ise öğrencilerin başarılarıyla gurur duyacaklarını ifade ederek yarışmalara hazırlanan öğrencilere başarılar diledi.

Ömerbey Spor Kulübü’ne Lokal Yapılıyor

Ömerbey Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımız için spor kulübüne tahsis edilmek üzere  lokal yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yetersiz kalan kulüp binasının yan tarafında hafriyat çalışması başlattı.

Projenin yaz aylarında tamamlanarak hizmete alınması hedefleniyor. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan  Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2020 yaz takvimine hazırlandıklarını kaydetti. Başkan Mustafa Güler “Her yıl olduğu gibi mahallerimizde yürüteceğimiz çalışmaların planlamasını yaparak ön görülebilir bir iş takvimi hazırlıyoruz. 2020 çalışma programımız kapsamında Ömerbey Mahallesi spor kulübü lokal projesine başladık. Burada halı sahada spor yapan gençlerimiz ve vatandaşlarımız ihtiyaç duyulan sosyal alana kavuşmuş olacak. Çalışmalarımızı yaz aylarında bitirip hizmete almayı hedefliyoruz. Şimdiden Ömerbey’de yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi

Tavşanlı’dan Bulgaristan’a 2. Çalışma Ziyareti

KAYMAKAM YÜKSEL KARA VE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER İLE BERABERİNDEKİ HEYET, “YENİ FIRSATLAR YAKALAMAK İÇİN EL ELE PROJESİ KAPSAMINDA BULGARİSTAN’A İKİNCİ ZİYARETİNİ YAPTI. BAŞKAN GÜLER, ORADAKİ SOYDAŞLARIMIZA TAVŞANLI BELEDİYESİ ADINA YÖRESEL BİNDALLI KIYAFETLERİ HEDİYE ETTİ. ZİYARETTE HER İKİ TARAFIN İŞADAMLARI BİR ARAYA GELEREK YAPILACAK YATIRIMLAR VE YENİ PROJELER HAKKINDA İSTİŞARELERDE BULUNDU.

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Tavşanlı Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, Bulgaristan’ın Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi ve Halk Kütüphanesi ortaklığı ile “Yeni Fırsatlar Yakalamak için El Ele Projesi” nin Bulgaristan’a ikinci çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

12-13 Şubat tarihlerini kapsayan program çerçevesinde ilk olarak; Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman, eski milletvekili ve Belediye Dış İlişkiler Danışmanı Saliha Emin, DPÜ. Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Arif Kolay, DPÜ GESAM Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık, DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Şakir Turan, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Altınbay ve Recep Toy, işadamları Ahmet Baş ve Ahmet Acar, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Meclis üyeleri, bazı muhtar ve görevlilerinde katıldığı toplantı düzenlendi.

Programda; her iki bölgenin vatandaşlarının da istifade edebileceği, yerel işletmelerin ve firmaların ürünlerini ücretsiz tanıtma imkânı sağlayan internet portalının tanıtım sunumuna da yer verildi.

Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman; Türk heyetini tekrar misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, proje vesilesiyle kurulan resmi ilişkinin, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu ifade ederek, kurulan bu dostane ilişkinin daim olması temennisinde bulundu.

Ziyaret programı kapsamında; önce Kırıcı Ali (Kırcaali) mezarı ziyaret edilerek, kabri başında dualar okundu.

Ardından Bölge Müftülüğü ziyaret edildi. Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz makamında ziyaret edilerek, bölge hakkında kısa bir bilgilendirmelerde bulunuldu.

Daha sonra Tavşanlı’dan gelen işadamları ile bölgeye yapılacak yatırımlar hakkında karşılıklı görüşmeler yapıldı.

Programın ilk günü Kırcaali Müzesi gezisi ile son buldu.

Programın ikinci gününde, Kızılağaç Belediye Başkanı Şinasi Mehmed Süleyman makamında ziyaret edildi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda işbirliğinin gelişimimi hedefleyen proje amacına

Jeoloji ve Jeofizik Mühendisleri’nden Ziyaret

Tavşanlı’da faaliyet gösteren Jeoloji ve Jeofizik mühendisleri Tavşanlı Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Vekili Naci Erarslan ile görüşen mühendisler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliklerini, değişen düzenlemeler ve ilçede sürdürülen projeler hususunda fikirlerini paylaştı.
Bölgedeki zemin özellikleri hususunda bilgi paylaşımında bulunan mühendislere teşekkür eden Başkan Vekili Naci Erarslan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Tavşanlı’nın Tarihi Evleri İncelendi

Tavşanlı’nın kültür varlıkları olarak nitelendirilen eski yapılarında inceleme yapıldı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen yetkililer Belediye personeliyle birlikte Ulu Cami etrafı, Kütahya Caddesi ve Yukarı Çimen Sokak başta olmak üzere bazı bölgelere giderek yıkılmaya yüz tutmuş ancak kurtarılabilecek yapıları inceleyerek rapor hazırlamak için çalışma yaptı.
Daha sonra Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan’ı ziyaret eden heyet Tavşanlı ilçesinin Anadolu mirası taşıyan özgün ve önemli evleri olduğunu kaydetti.
Başkan Vekili Naci Erarslan heyete teşekkür ederek görevlilere çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Güler Dış İşleri Bakanlığı’nda…

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ’NİN ARALARINDA BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’İN DE BULUNDUĞU YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU İLE TOPLANTI YAPTI.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı Uğur İbrahim Altay, Birlik Genel Sekreteri Fahri Solak, Balıkesir, Tavşanlı, Selçuklu, Altındağ, Başiskele ve Osmangazi belediye başkanları ile diğer yönetim kurulu üyeleri Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ile TDBB Yönetiminin tanışması amacıyla gerçekleştirilen toplantıda ülke politikaları ve TDBB ile Dışişleri Bakanlığı’nın ortak yürütebileceği çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

– GÜLER: “BAKANIMIZIN TALİMATIYLA BUNDAN SONRA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN ÜYE BELEDİYE ÜLKELERİNE YAPTIĞI ZİYARETLERE, TDBB’DEN DE DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK KATILIM SAĞLANACAK.”
Belediye Başkanı Mustafa Güler toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda, yönetim kurulu üyesi olduğumuz TDBB’nin ülke politikalarını ön planda tutan bir anlayışla Dışişleri Bakanlığı’nın bir kolu gibi hareket etmesi gerektiğinin altı çizildi. Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın üye belediye ülkelerine yaptığı ziyaretlere TDBB’den de temsilcilerin dönüşümlü olarak katılması talimatını verdi” diye konuştu.

– YARDIMLAR TEK ÇATI ALTINDA VE TDBB ÜYELERİNİN DE İMKANLARI DAHİL EDİLEREK YAPILACAK.
Başkan Güler, toplantıda TİKA ve diğer devlet makamları eliyle yapılan yardımların bir çatı altında yapılmasının da gündeme geldiğini söyleyerek, “Bu çalışmalara birlik üyelerinin imkanları da dahil edilecek. Kardeş belediyeciliğinin bir plana bağlanması, ayrıca bakanlığın da bu konuda bilgilendirilmesi istendi. Bundan böyle yurt dışı belediye ilişkilerinde Dışişleri Bakanlığı’nın yetki ve bilgi birikiminden fayda sağlanması amaçlanacak” dedi.
Başkan Güler TDBB üyesi belediyelerden ülke politikaları üzerinde etkin rol alması gerektiğinin vurgulandığını belirterek, “Akdeniz, Libya, Suriye, Irak, Balkanlar, Kafkasya ve Kıbrıs politikaları geniş olarak ele alındı. Bakanlığın ve üye belediyelerin bu politikalara göre hareket etmesi istendi” ifadesini kullandı.

– BAŞKAN GÜLER ÇAVUŞOĞLU’NA TAVŞANLI LEBLEBİSİ HEDİYE ETTİ.
Toplantının sonunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na Tavşanlı Leblebisi hediye eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bakanımıza yarın yapacağımız Bulgaristan ziyareti öncesi oradaki Türk partileri arasında yaşanan bölünmüşlüğü anlatma fırsatı buldum. Türkiye’nin abiliğine çok ihtiyaç var dedim. Bakan Bey de bu konu ile ilgili olarak Bulgaristan’daki 2 parti başkanı ile bir araya geldiğini söyledi. Bunun akabinde de çalışkan ve zehir gibi bir büyükelçi ataması yapılmış. Heyet olarak ziyaretten son derece mutlu ayrıldık, İnşallah bundan sonra TDBB ve Dışişleri Bakanlığı ortak çalışma ve projeler içinde yer alacaktır. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na bizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İçme Suyu Hattının Kalan Bölümüde Yenilenecek

TAVŞANLI’DA KAYNAĞINDAN İÇME SUYU PROJESİ KAPSAMINDA ESATLAR BÖLGESİNDEN TAVŞANLI BELEDİYESİ ARITMA TESİSİNE KADAR OLAN 21 KİLOMETRELİK İSALE HATTI YENİLENMİŞTİ. ARITMA TESİSİNDEN İLÇEYE KADAR OLAN 24 KİLOMETRELİK BÖLÜMÜN DE YENİLENMESİ İÇİN PROJE İHALESİ YAPILDI VE FİRMA ÇALIŞMALARA BAŞLADI.

Tavşanlı İçme Suyu İsale Hattının Arıtma Tesisi ile Tavşanlı arasında kalan 24 kilometrelik bölümün yenilenmesi için proje ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi kazanan yüklenici firma olarak Pirsu Mühendislik sahibi Kıymet Piroğlu ve firma yetkilileri Tavşanlı Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler’in toplantıları sebebiyle önce Belediye Başkan Yardımcıları Naci Erarslan ve İsmail Aka’yı ziyaret eden Kıymet Piroğlu daha sonra Başkan Mustafa Güler ile bir araya geldi.
Başkan Güler yaptığı açıklamada, kaynağından içme suyu temini amacıyla başlatılan projenin ilk ayağı olan Esatlar bölgesi ana kaynağından Tavşanlı Belediyesi Arıtma Tesisi’ne kadar olan 21 kilometrelik kısmın tamamlanarak hizmete girdiğini anımsattı.
Güler, “DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 24 kilometrelik; arıtma tesisi ile Tavşanlı arasında kalan eski hattın da yeniden yapımı için proje ihalesini kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Bugün firma yetkililerimiz hem bizi ziyarete geldi hem de çalışma yapılacak bölgede incelemelerde bulundu” dedi.
Başkan Güler proje çalışmalarının tamamlanmasıyla bu yılın sonunda yapım ihalesine çıkılmasının hedeflendiğini dile getirerek, “İnşallah sene sonunda yapım ihalesine de çıkılarak eski hat ve depolar yenilenecek, Tavşanlı içme suyu konusunda sorumsuz bir yerleşim haline gelecek. Bu noktada Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli şahsında DSİ Genel Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğü yetkililerine ilçem adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İtfaiye 2019’da 229 Yangına Müdahale Etti

TAVŞANLI BELEDİYESİ İTFAİYE AMİRLİĞİ, 2019 YILINDA TOPLAM 229 YANGINA MÜDAHALE EDERKEN, 127 KURTARMA OPERASYONUNA KATILDI VE 20 TRAFİK KAZASINDA AKTİF GÖREV ALDI. AYRICA GELEN TALEPLER DOĞRULTUSUNDA 717 CENAZE NAKLİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tavşanlı Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İtfaiye Amirliği 2019 yılında; 59 arazi, 18 ev, 17 araç, 30 baca, 4 işyeri, 85 çöp, 5 dam-samanlık, 4 odunluk-kuruluk, 4 trafo ve 3 de tüp-doğalgaz olmak üzere toplam 229 yangına müdahale etti.
– İTFAİYE TEŞKİLATI 7 GÜN 24 SAAT GÖREV BAŞINDA
– GEÇEN YIL 717 ADET CENAZE NAKİL İŞLERİ YÜRÜTTÜK
İtfaiye personelinin 7 gün 24 saat görev başında olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ekiplerimiz sadece yangınlara değil sosyal destek açısında da vatandaşlarımızın hizmetindedir. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl gelen talep üzerine 717 cenaze nakil işlemleri yürütülmüştür” dedi.
– VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLER DE KARŞILANIYOR
İtfaiye Amirliği’nde görev yapan personel için hizmet içi eğitim faaliyetlerine de büyük önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ayrıca kurum ve okullarda İtfaiye Haftası dolayısıyla öğrencilerimize uygulamalı olarak eğitim veriyoruz. 44 adet tatbikat faaliyeti yürüten ekiplerimiz bu yönde önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir” dedi.
Yine vatandaşlardan gelen talepler üzerine baca temizliği, su verme, su çekme gibi çalışmaların da gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Güler, “Ekiplerimiz; 374 su verme, 49 su çekme, 27 baca temizliği, 127 kurtarma faaliyeti ve 64 adet de sepetli araçla müdahale faaliyetleri yürütmüştür. Ekiplerimiz ayrıca 20 trafik kazasında da kurtarma görevi gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.