TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

Belediye Encümeni Belediye Başkanı Mustafa GÜLER’in Başkanlığında toplanarak aşağıdaki karar alınmıştır.

Belediye Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 04.10.2019 Tarih ve 1100 Sayılı yazısının Başkanlıktan Encümenimize havale edilmiş olduğu anlaşılmakla okundu.Yapılan inceleme ve konuşma sonunda işin gereği görüşüldü:

İlçemiz Kavaklı Mahallesi Tintonlar Sokak No:5’teki 37 ada 10 parselde bulunan  mülkiyeti Mustafa isimli soyadı bilinmeyen (Mercanoğulları lakaplı) kişi ve hissedarlarına ait  Avlulu Ahşap Ev vasıflı yapının bakımsızlık nedeniyle virane duruma geldiği,can ve mal güvenliği açısından da tehlike arz ettiği göz önüne alınarak gerekli yıkım kararının alınmasının istenildiği Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün yazılarından anlaşılmış olup, Kavaklı Mahallesi Tintonlar Sokak No:5’teki 37 ada 10 parselde bulunan  mülkiyeti Mustafa isimli soyadı bilinmeyen (Mercanoğulları lakaplı) kişi ve hissedarlarına ait  Avlulu Ahşap Ev vasıflı yapının bakımsızlıktan dolayı virane duruma geldiği ve ekonomik ömrünü doldurduğu can ve mal güvenliği açısından da tehlike ahzettiği ve çoğu taşıyıcı sistemlerin de çöktüğü,binanın çok eski olması nedeniyle bakım ve onarımının da mümkün olamayacağı göz önüne alınarak, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünce tanzim edilen maili inhidam raporu doğrultusunda 3194 Sayılı İmar Kanununun 39.ve 40.Maddeleri gereğince mülk sahipleri tarafından yıktırılmasına aksi takdirde söz konusu yerin Belediyemizce yıkılarak yıkım masraflarının ilgililerden % 20 fazlasıyla tahsiline ve tahsil edilemeyen ücretler için de ayrıca tapu kayıtlarına şerh düşülmesine karar gereğince işlem yapılmak üzere karar suretinin gerekli tebligat ve işlemlerin yapılabilmesi için Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüklerine havalesine ittifakla karar verildi.

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

Belediye Encümeni Belediye Başkan Vekili Ali ÖZDEN’in Başkanlığında toplanarak aşağıdaki karar alınmıştır.

Belediye Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 07.11.2018 Tarih ve 1448 Sayılı yazısının Başkanlıktan Encümenimize havale edilmiş olduğu anlaşılmakla okundu.Yapılan inceleme ve konuşma sonunda işin gereği görüşüldü:

Tavşanlı Kaymakamlığının yazıları gereğince Belediyemiz Teknik Elemanlarınca yapılan tetkik sonucu İlçemiz  Muhtelif Cadde ve Sokaklarında bulunan bazı yapıların bakımsızlık nedeniyle virane duruma geldiği,can ve mal güvenliği açısından da tehlike arz ettiği göz önüne alınarak gerekli yıkım kararının alınmasının istenildiği Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün yazılarından anlaşılmış olup, Muhtelif Cadde ve Sokaklarında bulunan aşağıda Sıra No Bina Sahibi Adresi ada parsel nosu yazan ve ekli krokide gösterilen binaların bakımsızlıktan dolayı virane duruma geldiği ve ekonomik ömrünü doldurduğu can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ettiği ve çoğu taşıyıcı sistemlerin de çöktüğü, binaların çok eski olması nedeniyle bakım ve onarımının da mümkün olamayacağı göz önüne alınarak  Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünce tanzim edilen maili inhidam raporları doğrultusunda 3194 Sayılı İmar Kanununun 39.ve 40.Maddeleri gereğince mülk sahipleri tarafından yıktırılmasına aksi takdirde söz konusu yerlerin Belediyemizce yıkılarak yıkım masraflarının ilgililerden % 20 fazlasıyla tahsili cihetine gidilmesine karar gereğince işlem yapılmak üzere karar suretinin gerekli tebligat ve işlemlerin yapılabilmesi için  Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüklerine havalesine ittifakla karar verildi.

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

Belediye Encümeni Belediye Başkanı Mustafa GÜLER’in Başkanlığında toplanarak aşağıdaki karar alınmıştır.

Belediye Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 15.11.2017 Tarih ve 1349 Sayılı yazısının Başkanlıktan Encümenimize havale edilmiş olduğu anlaşılmakla okundu.Yapılan inceleme ve konuşma sonunda işin gereği görüşüldü:

İlçemiz Moymul Mahallesinde bulunan 530ada 20 parseldeki mülkiyeti Mehmet (Hacı) ve Hümmet adlarına kayıtlı yapının bakımsızlık nedeniyle virane duruma geldiği,can ve mal güvenliği açısından da tehlike arz ettiği göz önüne alınarak gerekli yıkım kararının alınmasının istenildiği Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün yazılarından anlaşılmış olup,Moymul Mahallesinde bulunan 530 ada 20 parseldeki mülkiyeti Mehmet (Hacı) ve Hümmet adlarına kayıtlı yapının bakımsızlıktan dolayı virane duruma geldiği ve ekonomik ömrünü doldurduğu can ve mal güvenliği açısından da tehlike ahzettiği ve çoğu taşıyıcı sistemlerin de çöktüğü,binanın çok eski olması nedeniyle bakım ve onarımının da mümkün olamayacağı göz önüne alınarak, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünce tanzim edilen maili inhidam raporu doğrultusunda 3194 Sayılı İmar Kanununun 39.ve 40.Maddeleri gereğince mülk sahipleri tarafından yıktırılmasına aksi takdirde söz konusu yerin Belediyemizce yıkılarak yıkım masraflarının ilgililerden % 20 fazlasıyla tahsiline ve tahsil edilemeyen ücretler için de ayrıca tapu kayıtlarına şerh düşülmesine karar gereğince işlem yapılmak üzere karar suretinin gerekli tebligat ve işlemlerin yapılabilmesi için Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüklerine havalesine ittifakla karar verildi.

Ahmet Uluçay Sinema Günleri

– BAŞKAN MUSTAFA GÜLER “AHMET ULUÇAY YAPTIKLARIYLA VE HAYATIYLA BAŞARININ SEMBOL İSİMLERİNDEN BİRİSİDİR. GENÇLER SEVDİĞİNİZ İŞİN PEŞİNDEN KOŞUN VE EN İYİSİNİ ARAYIN ”

Ünlü sinema yönetmeni merhum Ahmet Uluçay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen Sinema Günleri programında anıldı. Tavşanlı Belediyesi’nin destek verdiği program 2 gün sürecek.
MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Kütahya Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katıldığı program Okul Müdürü Ramazan Deniz’in konuşmasıyla başladı. Ardından gençlere hitap eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, büyük başarıların hayallerle başladığını vurgulayarak inandığınız ve sevdiğiniz işin peşinden koşun mesajını verdi. Başkan Güler “Bu sene 3.sü yapılan Ahmet Uluçay Sinema Günlerine ilk günden itibaren destek veriyoruz. O hayallerinin peşinden koşan adamdır. Ölümünden sonra değerinin daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum. Keşke erken yaşta amansız bir hastalığa yenik düşmeseydi. İlçemize ve ülkemize çok daha önemli eserler bırakabilirdi. Onun yaşamı sizlere örnek olmalıdır. Yokluk içinde, bir kasabada sinema hayalleri kurmak. Ve en sonunda da ilk uzun metrajla 40’ı aşkın uluslararası ödüle layık görülmek. İşte başarının sırrını sizlere anlatıyor. Sevdiğiniz ve inandığınız işin peşinden koşun, en iyisini yapmak için çaba gösterin” dedi
Belediye Başkanı Mustafa Güler, eğitim camiasının her zaman yanında olduklarını vurgulayarak, bazı projelerin değerli olduğunu kaydetti. Başkan Güler “Biz belediye olarak tüm kurumların yanındayız. Daha önce 14 okulumuzun bahçesini sil baştan yenileyerek vatandaşımıza açtık. Fen Lisesi Robotik Kodlama yarışmasına hazırlanıyor, BİLSEM’in de benzer projesi var. Çeşitli okullarımızın sportif etkinliklerde yarışmalara katılmalarına destek sunuyoruz. Hepsine destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Belediyemizin gençlere ve dolayısıyla eğitime olan desteği devam edecek” diye konuştu
MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ise Tavşanlı’da bulunmaktan son derece memnuniyet duyduğunu ifade ederek eğitimin sadece diploma ve okul sıralarından geçmediğini anlattı. Gençoğlu, İmam Hatip öğrencilerine birde ödev vererek Ahmet Uluçay’ı anlattı. Cem Gençoğlu konuşmasında; ” Ahmet Uluçay’ı anmak belgesel ve filmler izlemekten ibaret olmamalıdır. Burada hazırlanan 2 günlük etkinlikler çok önemli. Büyük usta için bir de Hatim indirelim ve dua edelim. Buda benim siz gençlere verdiğim ödev olsun. Bugün hemen hemen her alanda taşralılık ve köylü muhabbeti yapılıyor. Sinema kentli işidir diyenler var. Işık, teknik cihaz, senarist lazım. Bunları köyde bulmak zor. Peki Ahmet Uluçay’ın filmi sadece Tavşanlı’ya ve Tepeciğe mi ait ? Uluçay’ın diploması yok ama eğitimsiz diyebilirmisin. Onun gençlere, ölmüş olmasına rağmen bugün hala anlatabildiği, bir çok fakültede bulamayacağınız dersler var. Sizde bir daktilo tuşu, mühendis hesap makinesi veya bir kalemle dünyanın en güzel filmlerini yapabilirsiniz. Hayaller kuran insanlara ihtiyacımız var. O nedenle sizlerde hayallerinizin peşinden koşun” diye konuştu
Bu arada programda Tavşanlılı sanatçılar ressam Abdullah Taktak, müzisyen Oruç Güvenç ve ressam Suna Konuşlu gibi isimlerde rahmetle anıldı. Her biri Tavşanlı’nın kültürel zenginliğine katkı sunmuş insanlar olarak ifade edildi

MÜSİAD Kütahya Şubesi’nden Ziyaret

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya Şubesi Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Şube Başkanı İsmail Tosun, yönetim kurulu üyeleri İrfan Güleç, Ahmet Karabulut ve Ahmet Özten Kütahya’da yürüttükleri faaliyetleri anlatarak il genelinde iş dünyasına hizmet verdiklerini kaydetti.

Başkan Mustafa Güler ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MÜSİAD’a çalışmalarında başarılar diledi.

Cemil Köylü Yaşlı Bakım Merkezi Haziran’da Teslim Edilecek

TAVŞANLI’DA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER VE HAYIRSEVER HEMŞEHRİMİZ MÜFİDE İSKİT’İN GİRİŞİMLERİYLE HAYATA GEÇİRİLEN TAVŞANLI BELEDİYESİ CEMİL KÖYLÜ YAŞLI BAKIM MERKEZİ’NİN İNŞAATI HIZLA TAMAMLANIYOR. İKİ AY GİBİ KISA SÜREDE TESİSİN KABA İNŞAATI BİTİRİLDİ

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve İstanbul’da yaşayan hayırsever hemşehrimiz Dr. Müfide İskit 2019 yılında bir araya gelmiş ve ilçeye yaşlı bakım merkezi kazandırmak için ilk adım atılmıştı. Daha sonra 17 Ekim 2019 tarihinde Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Başkan Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kocaman, daire ve kurum amirlerinin katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirilmişti.

Yüklenici firma iki ay gibi kısa sürede tesisin kaba inşaatını tamamlayarak iç bölümlerde elektrik ve su tesisatını çekmeye başladı. 2020’nin Haziran ayında tüm işlerin bitirilerek Belediyeye teslim edilmesi planlanan Cemil Köylü Yaşlı Bakım Merkezi 1600 m2 kapalı alanda 30-35 m2 olmak üzere 18 odadan oluşacak.
Yaşlı bakım merkezinin bir sosyal yaşam alanı olarak faaliyet göstereceğini vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, hayırsever hemşehrimiz Müfide İskit’e teşekkür etti. Başkan Güler “Burayı bir huzurevi olarak kabul etmeyelim. Kimsesiz kalmış yaşlılarımız 24 saatini burada geçirip kalabilecekler. Her türlü ihtiyaçları da güler yüzlü uzman personeller tarafından karşılanacak. Diğer taraftan ilçemizde yaşayan büyüklerimizin de vakit geçirip ihtiyaçlarını gördükleri bir sosyal yaşam merkezi olacak. İstedikleri anda yaşlılarımızı sabah evlerinden alarak buraya getireceğiz. Akşama kadar hem akranlarıyla sohbet etme imkanı bulacaklar hem de nitelikli bir zaman geçirmelerine olanak sağlayacak. İnşaatımız hızla tamamlanıyor. Kabası bitirildi ve Haziran ayında yüklenici firmadan teslim alacağız. Şimdiden Tavşanlımıza hayırlı olsun ” dedi

 

 

Bölge Trafik Amirliği İçin Yeni Hizmet Binası Yapılıyor

BÖLGE TRAFİK AMİRLİĞİ İÇİN YAPILAN YENİ BİNANIN KABA İNŞATI TAMAMLANDI. SOĞUK HAVAYA RAĞMEN YÜKLENİCİ FİRMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Kütahya karayolu üzeri Çukurköy mevkiinde inşaatı süren Bölge Trafik Amirliği hizmet binasının kabası tamamlandı. Tavşanlı Belediyesi tarafından yaptırılan inşaat alanı toplam 3850 m2’den oluşuyor. İki katlı yapının kapalı alanı ise 950 m2 olacak.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu alandaki çalışmaların yaz aylarında tamamlanacağını belirterek şimdiden Emniyet teşkilatına hayırlı olmasını diledi.

Bölge Trafik Amirliği otogar yanındaki binadan 2020’nin yaz dönemi bitmeden taşınarak yeni yerine kavuşmuş olacak.

Murat Gazi “Soğuk Kış ” Günlerinin Buluşma Noktası

YAZ AYLARINDA REKOR KIRAN TESİSLER KIŞ AYLARINDADA VATANDAŞIN HİZMETİNDE

Tavşanlı Belediyesi Murat Gazi Sosyal Tesisleri yenilenen yüzüyle vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyor. İki katında kapasitesi arttırılan, açılabilir duvar pencereleri monte edilen Sosyal Tesisler soğuk kış aylarında sıcak ortamıyla Tavşanlılıları bekliyor.

Üst katında doğum günü, nişan, asker mevlidi gibi organizasyonların yapılabildiği Murat Gazi parkı vatandaşların beğenisini topluyor.

 

 

Göbel’de Canlı Müzik Performansı

Tavşanlı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu canlı müzik ekibi dün akşam Göbel Termal Tesisleri’nde sahne aldı. Göbel’de konaklayan tatilciler ile sosyal medyadan programı duyarak tesislere gelen vatandaşlar yaklaşık 3 saat süren performansta müziğe doydu.
Başarılı müzisyenler Nagehan Aksoy ve Çiğdem Atay’ın seslendirdiği türkülere eşlik eden vatandaşlar programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Program esnasında yoğun istek üzerine Mağusa Limanı türküsünü seslendiren Belediye Meclis Üyesi Furkan Dinçer’in performansıda dikkatlerden kaçmadı.
Etkinliğe Belediye Başkanı Mustafa Güler eşi Birsen Güler, Meclis Üyesi Mehmet Akif Arslan ve ailesiyle birlikte katıldı.

Göbel’e Beyaz Örtü Çok Yakıştı

BÖLGENİN EN BEĞENİLEN TERMAL TURİZM MERKEZLERİNDEN GÖBEL, KAR YAĞIŞIYLA BİRLİKTE DAHADA GÜZEL OLDU. ŞEHİR DIŞINDAN GELENLER  TATİL SÜRESİNİ UZATMANIN YOLLARINI ARIYOR.

Göbel Termal Tesisleri kar yağışının ardından her bir köşesinden insanlara huzur veren bir güzellik sunuyor. Tavşanlı Belediyesi’nin yatırımlarıyla bölgenin en iyi termal tesisleri arasında gösterilen Göbel’in misafirleri bugünlerde tatil süresini uzatmanın hesaplarını yapıyor.

Bu sabah uyandığında gördüğü manzara karşısında kendisini dışarıya atarak eş ve dostlarını whatsapp üzerinden görüntülü arayan Nuri Yördem “Bir süre İstanbul’u görmek istemiyorum. Burası muhteşem” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler’i tebrik eden Nuri Yördem uzun süredir böyle huzur verici bir tatil geçirmediğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı; “Siirtli’yim ama uzun süredir İstanbul’da yaşıyorum. Bir tanıdığımızın tavsiyesiyle hafta sonu için Göbel’e geldik. Açıkçası böyle temiz ve huzur verici bir ortam beklemiyordum. Hele bu sabah pencereden baktığımda gördüğüm manzara karşısında ailecek kendimizi dışarıya attık. Kar yağınca bu tesis muhteşem bir güzelliğe büründü. Tatili uzatıyoruz. Bir hafta daha buradayız. İlgili personele ve buraya değer veren Belediye Başkanı Mustafa Güler beye ailem adına teşekkür ediyorum”