Birim Amirleriyle İstişare Toplantısı

 TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI BİRİM AMİRLERİYLE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ.

 Tavşanlı Belediyesi yoğun iş takvimi üzerinde toplantılar yapıyor. Tavşanlı Belediyesi Koordinasyon Toplantısı Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan başkanlığında başkan yardımcıları İsmail Aka ve Mehmet Ali Akar’ın katımıyla meclis salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda belediye hizmetlerinde yürütülen çalışmalar, koordinasyon ve planlama hususundaki konular ele alındı.

Belediyede Personel Bayramlaşması

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ İLK MESAİ GÜNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tavşanlı Belediyesi’nin dini bayramların hemen ardından ilk mesai gününde gerçekleştirdiği bayramlaşma programı sabah erken saatlerde Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde düzenlendi. Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan, Başkan Yardımcıları İsmail Aka ve Mehmet Ali Akar, işçi personelle bayramlaşarak çalışmalarında başarılar diledi.

Birim amirlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma programı hizmet binasında memur personelle bayramlaşarak sona erdi. Başkan Vekili Naci Erarslan “Mübarek Kurban Bayramı’nı ailemiz, dost ve akrabalarımızla huzurlu ve mutlu şekilde geçirerek işlerimize geri döndük. Tavşanlı Belediyesi büyük bir aile. Bugün her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yoğun bir çalışma temposuyla Tavşanlımıza hizmet vereceğiz. Hepinize çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi

Başkan Güler’den Aşevi Teşekkürü

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN SOFRALARI İÇİN YIL BOYUNCA SICAK YEMEK PİŞİRİLEN AŞEVİ; KURBAN, PAY, KELLE VE DERİ YAPDIMLARINI KABUL EDİYOR. BURADA GÖREV BAŞINDAKİ PERSONELİ ZİYARET EDEN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ.

Tavşanlı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu sene de bünyesindeki Aşevi için kurban, pay, deri ve kelle bağışlarını kabul ediyor. Belediye Başkanı Mustafa Güler, resmi bayramlaşma töreni ve ziyaretlerinin ardından Aşevi’ne giderek burada görev yapan personelle bayramlaştı ve yapılan yardımları inceledi.
AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, Belediye Başkan Yardımcıları Naci Eraslan ve İsmail Aka ile birlikte vatandaşların getirdikleri pay, kelle ve derilerin ayrıştırma ve saklama koşullarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, buradaki personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– VATANDAŞLARIMIZA AŞEVİNE SAHİP ÇIKTIKLARI İÇİN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.
Başkan Güler burada yaptığı açıklamada, günde 500 kişiye sıcak yemek ikramının yapıldığı Aşevi’ne vatandaşların sahip çıktığına işaret ederek, “Burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına sıcak yemek yapılıyor. Ve bu yemekler vatandaşlarımızdan aldığımız bu bağışlarla gerçekleştiriliyor. Belediyemizin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan Aşevi’miz nasıl sürekli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındaysa, Tavşanlı halkı da o derece Aşevi’mizin yanındadır. Ben yapılan tüm bu hayırların kabul olmasını diliyor, hayırsever halkımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Bu arada Belediye Aşevi’ne kurban payı, kelle ve deri vermek isteyen vatandaşlarımız 614 2655 nolu telefon ile adreslerini bildirmeleri sonrası görevli personellerimiz tarafından kurban payı ve kelleri ile derileri evlerinden alınıyor. Ayrıca isteyen vatandaşımız da Aşevimizin Ada Stadı karşısındaki hizmet binasına bağışlarını kendileri getirebiliyor.

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

           Belediye Encümeninin 09.08.2019 Tarih ve 28-198 sayılı kararı ile Meri imar planı ve 3194 sayılı imar kanununun 18. maddesi gereğince imar uygulaması  yapılmasına karar verilen İlçemiz Çardaklı Mahallesi civarında yapılan imar planı içerisinde kalan, aşağıdaki ekli listede malik ve alan bilgileri bulunan ada parselleri kapsayan  Toplam: 391787,25 m2 alanda meri imar planı ve 3194 sayılı imar kanununun 18.maddelerine göre 194 nolu İmar Uygulaması , 09.08.2019 Tarih ve 28-198 sayılı encümen kararı ile onaylanmıştır.

Bununla ilgili imar adası dağıtım cetvelleri, düzenleme ortaklık payı hesabı, parselasyon planı, proje ve diğer evrakların 09.08.2019 tarihinden itibaren 1 ay müddetle Belediyemiz ilan panosuna asılacaktır.

 

 

İlgililere ilanen duyurulur. 09.08.2019

Yaz Spor Okulları Sertifika Töreniyle Sona Erdi

24 HAZİRAN’DA BAŞLAYAN VE 20 BRANŞTA EĞİTİM VERİLEN YAZ SPOR OKULLARINA YAKLAŞIK 2000 ÖĞRENCİ KATILDI.
KURSLARDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER KAPANIŞ VE SERTİFİKA PROGRAMINDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Tavşanlı Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor okullarında 20 branşta yaklaşık 2000 öğrenci eğitim gördü. 24 Haziran’da başlayan kurslar bugün itibariyle tamamlandı. 
Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin spor salonunda gerçekleştirilen Yaz Okulları Kapanış ve Sertifika Törenine Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Demiralp, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Harun Alparslan ve Belediye Meclis Üyesi Furkan Dinçer ile kurslara iştirak eden öğrencilerin velileri katıldı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler ve beraberindeki protokol üyeleri öncelikle salon girişinde açılan kara kalem ve yağlı boya resim sergilerini gezerek öğrencileri tek tek tebrik etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmaları, halk oyunları ve çeşitli spor branşlarıyla ilgili gösteriler ile devam etti.
Programın sonunda öğrencilere katılım belgeleri verilirken, eğitmenlere de protokol üyeleri tarafından günün anısına çini tabak takdim edildi.

– BAŞKAN GÜLER, TÜRKİYE 2.’Sİ OLAN MİLLİ SPORCU SEBAHAT AKPINAR’I DA TEBRİK ETTİ
Öte yandan Belediye Başkanı Mustafa Güler, 3-4 Ağustos tarihlerinde Bursa’da yapılan TURKCELL Büyükler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 3 bin metre engel branşında Türkiye ikincisi olan Tavşanlı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde Atletizm Antrenörü ve Milli Sporcu Sebahat Akpınar’ı da tebrik etti.

– YENİ DÖNEMDE SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE DAHA ÇOK AĞIRLIK VERECEĞİZ
Başkan Mustafa Güler, yaklaşık 2000 öğrencinin eğitim aldığı yaz okullarına çocuklarını gönderen ailelere de teşekkür ederek, “Bilindiği üzere Belediye Meclisi’miz bünyesinde Kültür ve Sosyal İşler ile Gençlik ve Spor komisyonları oluşturmuştuk. Bu komisyonlarımız sıkı bir çalışma içerisine giriyor. Tavşanlı Belediyesi olarak yeni dönemde sosyal faaliyetlere daha çok ağırlık vereceğiz. Bunun için siz halkımızın teveccühü de gerekiyor. Düzenlediğimiz tüm etkinliklerimize katılmanız bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.

Bayram Hazırlıklarımızı Tamamladık

BAŞKAN GÜLER, TÜM TAVŞANLI HALKININ BAYRAMINI KUTLADI
GÜNDE 500 İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞA SICAK YEMEK İKRAM EDİLEN BELEDİYE AŞEVİ, KURBAN BAYRAMI’DA DESTEK BEKLİYOR

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye olarak Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyerek, vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmeleri için tüm tedbirlerin alındığını vurguladı. 
Güler, “Ekiplerimiz nöbet sistemi dahilinde Kurban Bayramı süresince görev başında olacak” dedi.
Kurban ibadetinin özüne uygun olarak yerine getirilmesi gerektiğine işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Kurban paylaşmadır. Bu nedenle kurban etlerini paylaşmaya en yakınımızdan, sokağımızdan ve mahallemizden başlayalım” dedi.

– BELEDİYE AŞEVİ VATANDAŞLARDAN DESTEK BEKLİYOR
Günlük 500 kişiye 2 öğün sıcak yemek verilen Belediye Aşevi’ne de bağış kabul edeceklerini dile getiren Başkan Güler, “Kurban Bayramı’nda toplanan bağışları 1 yıl boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu sene de 4 günlük Kurban Bayramı süresince vatandaşlardan kurban, pay, deri, kelle ve kemik bağışlarını kabul edeceğiz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, toplanan etlerin soğuk hava depolarında muhafaza edildiğini söyleyerek, Tavşanlı halkını destek olmaya çağırdı.
Güler, “Destek olmak isteyen halkımız bağışlarını Tepecik Yolu üzerindeki Aşevi’ne getirebilecekleri gibi 614 26 55 numaralı telefonu aradıklarında bağışları evlerinden alacağız. Ancak önemli bir husus var. Havaların sıcak olmasından dolayı etlerin saklanması önem taşımaktadır. Halkımız bağış yapacağı eti ve diğer ürünleri bekletmeden bize ulaştırmalı. Öte yandan Kurban Bayramında büyükbaş hayvanlar 350 TL, küçükbaş hayvanlar ise 75 TL’den kesilecek. Kurbanlarını Aşevimize bağışlayan halkımızdan ise ücret almayacağız” ifadelerini kullandı.

– BAYRAM PAZARI CUMARTESİ AKŞAMINA KADAR DEVAM EDECEK
Başkan Güler sözlerini şöyle tamamladı:
“Bugün itibariyle Cumhuriyet Meydanı’nda konfeksiyon pazarı başladı. Yarın da sebze, meyve, köy pazarı kurulacak ve Cumartesi gününe kadar devam edecek. Pazarcı esnafımızın talebi doğrultusunda bu hafta Cuma Pazarı da çarşıda olacak. Bu vesileyle tüm esnaflarımıza bayrama hazırlık süreci boyunca bereketli alışverişler diliyorum. Şimdiden ülkemizin ve tüm İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Halkımızın yerine getireceği kurban ibadetinin kabul olmasını niyaz ediyorum.”

Bedesten’de Son Durum

YÜKLENİCİ FİRMA TASFİYE TABELİNDE BULUNDU. BAKANLIK VE BELEDİYE REDDETTİ.
FİRMA EĞER “BEN YAPAMAM” DERSE İHALE FESHEDİLİP GEREKLİ YASAL İNCELEME VE CEZAİ İŞLEMLER UYGULANARAK YENİDEN İHALEYE ÇIKILACAK.
HER DURUMDA DA YÜZDE 40’I TAMAMLANAN BEDESTEN’İN İNŞAATI BU SENE YENİDEN BAŞLAYACAK

Tavşanlı’da şehrin ticari hayatına ivme kazandıracak olan ve 2017 yılında yapımına başlanan Bedesten’de inşaat çalışmaları yüklenici firmanın tasfiye talebi dolayısıyla durdu. Belediye Başkanı Mustafa Güler son durum hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
Başkan Güler, 2017 yılında ihalesi yapılan ve İzmir kökenli Tez Mimarlık ve Piramit İnşaat ortaklığının yüklenici firma olduğu Bedesten inşaatının yüzde 40’lık bölümünün tamamlandığını söyleyerek, “Yüklenici firma 2017’de başladığı çalışmalarına 2018’in Ocak ayına kadar devam etti. İnşaatının yaklaşık yüzde 40’ını tamamladı. Ancak geçen sene inşaat maliyetlerindeki ortaya çıkan yüzde 46’lık artışla beraber devletimiz Türkiye genelindeki mevcut yüklenici firmaları korumak adına artan inşaat maliyetlerinden olumsuz etkilenmemeleri için 4735 sayılı kanuna ek madde eklemek suretiyle müteahhit firmalara tasfiye talebi hakkı verdi” dedi.
Bu karar doğrultusunda Bedesten’in inşaatını üstlenen yüklenici firmanın da bu tasfiye hakkından faydalanmak için başvurduğunu dile getiren Başkan Güler, “Bedesten’i yapan firma 5 Mart 2019 tarihinde Belediyemize müracaat ederek artan maliyetlerden olumsuz etkilendiğini ve tasfiye hakkı kanunundan yararlanmak istediğini ifade etti. Bu anlamda da biz de bu talebi Bakanlığa gönderdik. Bu tasfiye taleplerine karşı nihai kararı ise Bakanlık ve ihaleyi yapan kuruluş veriyor. Bu kapsamda Bakanlık firmanın tasfiye talebini reddetti ve bize göndererek son kararı bize bıraktı. Biz de gerekli istişareleri yaparak mevcut firma ile devam kararı aldık” diye konuştu.

– “HALKIMIZDAN SABIR RİCA EDİYORUM. FİRMA DEVAM ETMESE BİLE İHALEYİ FESH EDİP YENİDEN İHALEYE ÇIKACAĞIZ”
Yüklenici firmaya devam kararını tebliğ ettiklerini ancak firmanın tasfiye için tekrar Bakanlığa başvurmak istediğini belirten Güler, “Firma tekrar Bakanlığa müracaat etmek istiyor ama herhangi bir yasal dayanağı bulunmuyor. Tüm bunlara rağmen yüklenici firma eğer (ben yapamayacağım) derse biz de ihaleyi feshederek gerekli yasal talep ve yaptırımları uygulayacağız. Yeniden ihaleye çıkacağız. Sonuç olarak Bedesten inşaatında gelinen durum bu. Halkımızdan bu noktada sabırlı olmalarını rica ediyorum. Bu sene içerisinde bu inşaatımızın yeniden başlaması için yoğun gayret sarfedeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeni Proje ve Yatırımlarımız Yolda…

YENİ VE DURAK MAHALLELERİNİN BAZI BÖLÜMLERİNDE OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TARAFINDAN ELEKTRİK HATLARI YERALTINA ALINIYOR.
ÖMERBEY MAHALLESİ’NDEKİ BAŞLATACAĞIMIZ ÇALIŞMALARI BU SENE BİTİRİYORUZ

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye’nin 2018’den kalan işleri tamamlama sürecinde olduğunu söyleyerek, yeni hayata geçirilecek yatırımlar için kolları sıvadıklarını söyledi.
Tavşanlı Belediyesi’nin diğer kurumlarla verimli bir işbirliği içerisinde olduğunu vurgulayan Başkan Güler, “Bu anlamda Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Yeni Mahalle ve Durak Mahallesi’nin belirli bölümlerinde elektrik hatlarının yeraltına alınması ile ilgili çalışmalar yürütülüyor” dedi.
Söz konusu çalışma için 2010 yılından bu tarafa taleplerinin olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Elektrik hatlarının yeraltına alınması işi Belediye olarak bizim 2010 yılından bu yana talebimiz ve beklediğimiz bir yatırımdı. Ancak bu talebimiz firma dolayısıyla bir türlü karşılık bulmuyordu. Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi devralan yeni firma ile nihayet bu talebimiz karşılık buldu ve çalışmalar başladı” diye konuştu.

YERALTI HATLARI ZORUNLU OLMADIKÇA ANA YOLLARDAN GEÇMEYECEK
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. firmasının yetkilileriyle sürekli görüşme halinde olduklarını ifade eden Güler, “Bizim talebimiz özellikle yeraltı hatlarının zorunlu olmadıkça ana yol üzerinden geçmemesi ve genelde otopark gibi boş alanlar ile yaya yollarından geçirilmesi idi. Firma da bu hususa dikkat ederek çalışma yürütüyor. Ancak her ne kadar planlı ve programlı çalışma yürütülse de mutlaka gürültü ve çevre kirliliği olabiliyor. Biz Belediye olarak da bu hususta gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu geçici rahatsızlıktan dolayı halkımızdan özür diliyor, anlayışları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Bu sene itibariyle Ömerbey Mahallesi’nde yoğun bir çalışma yürütüleceğini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ömerbey Mahallesi’nde doğalgaz ve üst yapı ile birlikte tüm çalışmalarımızı tamamlama gayretinde olacağız. Ekiplerimiz Ömerbey’de yoğun bir çalışma sürecine girecek” dedi.

Başkan Güler’in Kütahya Mesaisi

 TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER VE BERABERİNDEKİ HEYET; DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KAZIM UYSAL, SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. VURAL KAVUNCU, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ İBRAHİM ÇATLADAN, GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ FEYZULLAH GAYRET VE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ORHAN ÖZÇALIK’I ZİYARET ETTİ.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcıları Naci Erarslan ve İsmail Aka ile AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak Kütahya’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Başkan Güler ve beraberindeki heyet; yeni atanan Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Çatladan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret ve Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık’ı makamlarında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

– BELEDİYE-KAMU YATIRIMLARI KOORDİNELİ ŞEKİLDE HAYATA GEÇİYOR
Belediye Başkanı Mustafa Güler, samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde özellikle Tavşanlı’da hayata geçirilen ve yapılması planlanan projeler hakkında idarecilerle görüş alışverişinde bulundu.
Başkan Güler, Tavşanlı’nın gelecek 50 yılını planlayarak projeler hazırladıklarını ve son yıllarda gerek kamu gerekse belediye eliyle yürütülen çalışmalarla şehrin büyük ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.
Sorunların çözümü ve dev bütçeli yatırımların hayata geçirilmesinde güçlü bir merkezi hükümetin önemini vurgulayan Güler, Bakanlıklar ve bağlı il müdürleri ile üniversitelere ilçe halkı adına teşekkür etti.

Genç Sporculardan Başkan Güler’e Ziyaret

3-4 AĞUSTOS TARİHLERİNDE SİMAV’DAKİ İLLER ARASI ZAFER KUPASI KİCK BOKS ŞAMPİYONASINDAN ALTIN MADALYA İLE DÖNEN GENÇ SPORCULAR BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Tavşanlılı genç sporcular Nazmi Bayındır ve Ferdi Üzülmez, Simav’da gerçekleştirilen ve 11 ilden toplam 250 sporcunun katıldığı İller Arası Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonası’ndan altın madalya ile döndü.
Kazandıkları madalyaları ile beraber Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret eden genç sporcular sevinçlerini Başkan Güler ile paylaşarak kendilerine verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti.
Gençlerin eğitim ve sportif olarak bu tür başarılar kazanmasından mutluluk duyduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye olarak sporun her branşına destek olmaya gayret ettiklerini söyledi.
Güler, “Gençlerimizi başta bağımlılıklardan, boş zaman geçirmekten ve kötü alışkanlıklardan korumak zorundayız. Bunun için üzerimize önemli görevler düşüyor. Bu gençlerimizi sosyal ve sportif alanlara yönlendirmeliyiz. Biz belediye olarak bu noktada ilçe amatör sporuna tam destek veriyoruz. Karakova’da uzun yıllar hizmet verecek tesisleşmeye gittik. Bu yönde ilçemizin önemli bir ihtiyacını karşılamış olduk. Ayrıca bireysel olarak şampiyonalara katılan genç sporcularımızın da daima yanındayız. Her türlü desteği veriyoruz. Bu gençlerimiz de bir vefa örneği sergileyerek, kazandıkları madalyalarla bize teşekkür ziyaretine geliyorlar. Tüm çabamız gelecek nesiller için” ifadelerini kullandı.
Ziyaretin sonunda Başkan Yardımcıları Naci Erarslan ve İsmail Aka da genç sporcuları tebrik etti.