23 Nisan Coşkusu

TBMM’NİN 99 YAŞI İLE ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TAVŞANLI’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Tavşanlı’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi. Protokol saat 10:00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunarken, vatandaşlarda Ada Stadı’na akın etti.

Stadyumda öğrenciler çeşitli gösteriler düzenlerken, başarılı öğrenciler ödüllendirildi. Bu yıl ilk kez kutlamaların yenilenen Ada Stadı’nda yapılması vatandaşları memnun etti. Tören sonrası vatandaşların bayramını kutlayan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler şu ifadeleri kullandı; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Millet olarak inanıyoruz ki hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramını tebrik ediyorum”

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçim sonuçlarının ardından yeniden oluşan Tavşanlı Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda Meclis 1. ve 2.Başkan Vekilliği ile Meclis 2 Asil ve 2 Yedek (2 yıl süre ile) divan kâtiplikleri belirlendi. Komisyon üyelikleri seçiminin de yapıldığı toplantıda 20 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Yapılan toplantıda görev dağılımları şu şekilde oluştu:

MECLİS KATİPLİKLERİ
Ahmet Yılmaz Kul
Serdar Akpınar

MECLİS 1. VE 2. BAŞKAN VEKİLLİĞİ
Mehmet Çağırkan
Mehmet Atabay

ENCÜMEN ÜYELERİ
Mehmet Atabay
Furkan Dinçer

İMAR KOMİSYONU
Naci Eraslan
Feyzi Yılmaz
İsmail Aka
Emir Murat Cezayerli
Mustafa Tarı

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU
Mehmet Akif Arslan
Elmas Göktaş
Abdullah Arısoy
Mehmet Alkan
Musa Samet Efe

ORGANİZE SANAYİ
Mustafa Güler
Halil İbrahim Tunç
İbrahim Sarızeybek
Mehmet Atabay (Yedek)
Serdar Akpınar (Yedek)

KÜKAB TEMSİLCİ ÜYE
Mustafa Güler
Ali Özden
İsmail Aka
Mehmet Akif Arslan (Yedek)
Ahmet Yılmaz Kul (Yedek)
Feyzi Yılmaz (Yedek)

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ
Mustafa Güler
Naci Eraslan (Yedek)

SOSYAL VE KÜLTÜR İŞLER KOMİSYONU
Ahmet Yılmaz Kul
Ahmet Kazım Aydın
Abdullah Arısoy
Saadet Kutlu
İbrahim Sarızeybek
Sinan Çiğdem

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU
Furkan Dinçer
Ceyhun Ceylan
Serdar Akpınar
Halil Demirel
İbrahim Sarızeybek
Sinan Çiğdem

Ağaç Sökme Makinesiyle Tavşanlı’yı Yeşile Boyuyoruz

TAVŞANLI BELEDİYESİ 2016 YILINDA 1 MİLYON TL’YE ALDIĞI AĞAÇ SÖKME MAKİNESİYLE İLÇEYİ YEŞİLE BOYUYOR. ÇEVRE YOLU, GÖBEL, ADA VE ŞABAN DEDE MESİRE ALANINDA ÇOK BAŞARILI SONUÇLAR ALINDI. TEK BİR ÖRNEK VERİLECEK OLURSA BU MAKİNE SAYESİNDE ORMANLIK ALANDAN ŞABAN DEDE’NİN GİRİŞ YOLUNA 200 AĞAÇ DİKİLDİ.

Tavşanlı halkının özellikle hafta sonları akın ettiği, temiz havası ve piknik alanlarıyla beğeni toplayan Şaban Dede Mesire Alanı’ndaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü nezdindeki girişimleri sonucu hayat bulan projeye geçtiğimiz yıl start verilmişti.

Diğer taraftan yine geçtiğimiz yıllarda Belediye araç parkuruna kazandırılan Ağaç Sökme Makinesi yaptığı işlerle Şaban Dede yolunda ne kadar önemli olduğunu hissettiriyor. Bugüne kadar yüksek gerilim hatlarının bulunduğu ormanlık araziden sökülen 200 çam ağacı giriş yolunu süsledi. Hedef 250 ağacı Şaban Dede’ye taşımak

Gönüllerin Şampiyonu Genç Sporcular

MANİSA’DA DÜZENLENEN STEP-AEROBİK TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILAN ŞEHİT KÖKSAL KAŞALTI ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ 8. OLSADA TAVŞANLI’DA GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU OLDULAR. BAŞKAN MUSTAFA GÜLER, GENÇLERE BAŞARILAR DİLEYEREK SPORDA FARKLI BRANŞLARIN GELİŞİMİNE DESTEK VERMEYİ SÜRDÜRECEKLERİNİ KAYDETTİ. 

Tavşanlı’da sporun her branşında başarılı sporcular yetiştirilmesini arzulayan Tavşanlı Belediyesi genç sporcuların destekçisi olmayı sürdürüyor. Hafta başında Manisa’da gerçekleştirilen  Step Aerobik Türkiye Finalleri’ne katılan Şehit Polis Köksal Kaşaltı Ortaokulu öğrencileri 8.lik ünvanıyla Tavşanlı’ya döndü. Türkiye genelinde yüzlerce öğrencinin arasından Türkiye finallerine kalmayı başaran öğrencileri aileleri, öğretmenleri ve arkadaşları tebrik etti.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de genç sporcuların gelecek yıllarda daha başarılı sonuçlar alacağına inandığını kaydederek futbol dışında farklı branşlarda yürütülen çalışmalara her zaman destek vereceklerini söyledi.

Başkan Güler, sporcuların eğitiminde özveri gösteren beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörlere teşekkür etti.

Sanayi Sitesinde Yol ve Kaldırım Çalışmaları Başlatıldı

Tavşanlı Belediyesi Kütahya yolu üzerindeki sanayi sitesindeki iş yerlerinin inşaatında sona geldi. Geçtiğimiz yıl düzenlenen törenle temeli atılan yeni iş yerlerinin bulunduğu alanda yol yapım ve tamirat işleri de devam ediyor.

İş makineleri ve taş döşeme işçilerinin yoğun mesai harcadığı sanayi sitesinde benzer çalışmaların Nisan ayı boyunca devam edeceği bildirildi.

DCIM100MEDIADJI_0036.JPG

Masal Dünyası’nda Elektrik İşleri

Tavşanlı Belediyesi’nin en değerli projelerinden birisi olan Ada Mesireliği’nde yenilikler devam ediyor. Geçtiğimiz Mart ayında açılışı yapılan Buz Pateni Pisti’nden sonra Masal Dünyası’nın da 2019 yazında açılması için yoğun bir çalışma temposuna girildi.
Hacıvat Karagöz, Temel Reis, Taş Devri, Şirinler ve Pamuk Prenses gibi masal kahramanlarının temalarının dikkat çektiği projede ışıklandırma çalışmalarına start verildi.
Belediye ekipleri 45 ışıklandırma armatürü monte ederken, fiber internet hattı ve ana elektrik hat çekme işlerini sürdürüyor. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı bildirildi.

DCIM100MEDIADJI_0058.JPG

5 Bin Çiçek Toprakla Buluştu

TAVŞANLI BELEDİYESİ BAHARIN GELMESİYLE BİRLİKTE ŞEHİR MERKEZİNDE ÇİÇEKLENDİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. İLK ETAPTA 5 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Tavşanlı Belediyesi Emet kavşağı ve çevre yolu başta olmak üzere hastane yolu ve parklarda çiçek dikimine başladı. Nisan ayının gelmesiyle birlikte ilçenin görünümünü güzelleştirecek rengarenk çiçeklerin dikiminde 20 kişilik ekip görev alıyor. 
Bu hafta 5 bin çiçek toprakla buluşurken Nisan ve Mayıs ayında bu rakam 15 bine yükselecek. Mevsim şartları göz önünde tutularak kadife ve ateş çiçeğinin ön planda tutulduğu çalışmalara ek olarak gübreleme ve sulama çalışmaları da yapılıyor.

Altı Yeni Park Mayıs’ta Hizmete Alınacak

Tavşanlı Belediyesi tarafından yapımına başlanan 6 yeni parkta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Çırçırçeşme mahallesi Çırçır caddesi, Dağçeşme mahallesi Beyazıt caddesi ile Martı sokak, Hanımçeşme mahallesi Cennet sokak ile Bağlık mahallesi ve Subaşı mahallesine yönelik kanlı dere mevkiinde yürütülen işlerin 2 ay içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı bildirildi.
Toplam 10 bin mt2 alanda yürütülen çalışmaların peyzaj işini Karakova’da kendi tesislerinde üretim yapan Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü üstlenecek.
Yeşil alanlar, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları ve oturma alanlarından oluşan yeni parklar nedeniyle mahalle sakinleri Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti.

Yörük Şenliği’nde Coşku ve Bahar Sevinci

TAVŞANLI BELEDİYESİ ŞABAN DEDE’DE 1. Sİ DÜZENLENEN YÖRÜK ŞENLİĞİ’NE DESTEK VERDİ. BAŞKAN MUSTAFA GÜLER BURADA YAPTIĞI KONUŞMADA BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI VERDİ.

Şaban Dede Mesire Alanı Yağlı Pehlivan Güreşlerinin ardından bir büyük organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Tavşanlı Kayıboyu Ertuğrul Gazi Yörük ve Türkmenler Derneği tarafından bu yıl 1. si gerçekleştirilen “Yörük Şenliği’ne” binlerce vatandaş iştirak etti. Tavşanlı Belediyesi de organizasyona destek verdi.
Yetiş Fidan’ın sunuculuğunu yaptığı etkinlikte düğün ve televizyon programlarıyla tanınmış yerel sanatçılar İsmail Erçek, Fatoş Kadıoğlu ile Osman Demiröz sahne aldı. İzmir Yörükler Derneği Halk Oyunları ekibinin de gösteri yaptığı programa Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’de katıldı. Başkan Güler burada yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajları verdi. Başkan Güler “Bilecik, Aydın, İzmir, Bursa illerimizden Tavşanlı’mıza gelerek şenliğe katılan tüm vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum. Burada yaşanan beraberliğin bir anlamı var. Egemenlere karşı dik duruşun, 15 Temmuz hain darbe girişiminde vatan toprağını koruma konusunda askere ihtiyaç duyulmadan 80 milyonun tek yürek olabileceğinin anlamını taşımaktadır. Güneş batarken ay doğsun üzerimizdeki aydınlık hiç bir zaman eksik olmasın diyen, yüksekleri hedeflerken kendisine kartalı rehber edinen, doğanın her türlü zorluğu karşısında canlılara ve çevreye saygılı olan yörüklere selam olsun. Böylesi sosyal etkinlik ve birliktelikler bizim için çok önemlidir. Bu organizasyona her zaman destek vereceğiz. Baharın başlangıcında Allah huzur ve mutluluğumuzu bozmasın” diye konuştu.
Dernek başkanları Belediye Başkanı Mustafa Güler’e plaket sunarak desteklerinden ötürü tüm yörükler adına teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Belediyemizi Ziyaret Etti

TAVŞANLI’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÜLLİYESİ İLE BELEDİYE’NİN HAYATA GEÇİRDİĞİ PROJELERİN AÇILIŞINI YAPMAK ÜZERE TAVŞANLI’YA GELEN AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ, TAVŞANLI BELEDİYESİ’Nİ DE ZİYARET ETTİ.

Dumlupınar Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Külliyesi ile Belediye’nin hayata geçirdiği projelerin açılışını yapmak üzere Tavşanlı’ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Belediye’yi de ziyaret ederek Başkan Mustafa Güler ile seçim çalışmalarına ilişkin istişarelerde bulundu.
Belediye Başkanı Mustafa Güler’in çalışmalarını yakından takip ettiğini ve kendisini oldukça başarılı ve azimli bulduğunu söyleyen Numan Kurtulmuş, “Halka hizmet, hakka hizmet düsturuyla çalışan Başkanımız Mustafa Güler’e teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler de Kurtulmuş’a ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek, günün anısına kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.