Yaz Kuran Kursları Açıldı

-TAVŞANLI’DAKİ TÜM CAMİLER VE KUR’AN KURSLARINDA YAZ EĞİTİMLERİ BAŞLADI. “CAMİLER ÇOCUKLA DOLSUN AHLAKI KUR’AN OLSUN” SLOGANIYLA BAŞLAYAN KURSLAR KAPSAMINDA TAVŞANLI’DAKİ CAMİ VE KUR’AN KURSLARINDA ÖĞRENCİLERE TEMEL DİN DERSİ VERİLECEK.
Tavşanlı’da İlçe Müftülüğü tarafından 4-6 yaş arası tüm çocuklar için yaz Kur’an Kursları başlatıldı.
Arifağa Camii’nde yaz kurslarının açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene; Belediye Başkanı Mustafa Güler ve İlçe Müftü Vekili Fatih Eroğlu ile Ataşehir’e atanan Müftü Hüseyin Aksoy katıldı.
Merkez Kavaklı Kur’an Kursu öğrencisi Hamza Yüksek’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; Arifağa Camii yaz Kur’an kursu öğrencisi Hüseyin Mesci İstiklal Marşı’nı okudu. Arslanbey Camii yaz Kur’an kursu öğrencilerinden Mehmet Güler ile Esentepe Camii öğrencilerinin ilahiler seslendirdiği etkinlikte ayrıca Hacı Veyis Camii yaz Kur’an kursu öğrencisi Mustafa Akyol şiir okudu.
Programdaki Amina Hatun 4-6 yaş mehter takımının gösterisi ise göz doldurdu.
– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “ÇOCUKLARIMIZIN DİNİ BİLGİLERİNİ ALMALARI ÇOK ÖNEMLİ”
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler konuya ilişkin yaptığı açıklamada, geçen yıl pandemi dolayısıyla yapılamayan yaz Kur’an kurslarının bu sene büyük bir coşkuyla gerçekleştirilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti.
Güler, ailelere seslenerek, “Çocuklarımızın dini bilgilerini almaları için bu kurslar büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızı ilçemizdeki tüm camiler ve Kur’an kurslarında 20 Ağustos’a kadar devam edecek olan bu eğitimlere gönderelim” diye konuştu.
– TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN YAZ OKULLARI…
Başkan Güler, 26 Temmuz’da başlayacak Tavşanlı Belediyesi’nin yaz okullarına da değinerek, “Çocuklarımız ve gençlerimizin yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için Belediye olarak biz de kollarımızı sıvadık. Resim, fotoğrafçılık, gitar, bağlama, halk oyunları, badminton, dart, İngilizce, işaret dili, tiyatro, satranç, diksiyon ve beden dili, tekvando, karate, voleybol, basketbol, güreş, yüzme, futbol, kort tenisi ve masa tenisi gibi kurslar başlatıyoruz. 26 Temmuz – 6 Eylül tarihleri arasını kapsayan bu kurslarımıza başvurular başladı. Belediyemizin yanında, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Tavşanlı Gençlik Merkezi’ne de başvuru yapılabilir” ifadelerini kullandı.
Başkan Güler, geçen yıl koronavirüs dolayısıyla hiçbir etkinlik yapamayan ve evlerde kalan ilçemizdeki gençleri ve çocukları açılan bu kurslara davet etti.