Vali Ali Çelik’ten Ziyaret

– İLK OLARAK GÖBEL TERMAL TESİSLERİ’NDEKİ YATIRIMLARI İNCELEYEN KÜTAHYA VALİSİ ALİ ÇELİK, “BURASI TAM BİR TATİL KÖYÜ HÜVİYETİNE BÜRÜNMÜŞ. TESİSLEŞME AÇISINDAN DA HERŞEY YERLİ YERİNDE ” DEDİ.
– TAVŞANLI’YI İSTİHDAM VE YATIRIM AÇISINDAN İYİ BİR NOKTADA GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEYEN VALİ ALİ ÇELİK, “İLÇEYE YATIRIMCILARIN İLGİSİ ÇOK FAZLA. OSB’DE 3 BİN VATADAŞIMIZ İSTİHDAM EDİLMİŞ. AYRICA YENİ YATIRIMLAR İÇİN DE KOLLAR SIVANMIŞ. BU DURUM BİZİ FAZLASIYLA MEMNUN ETTİ” DİYE KONUŞTU.

Kütahya Valisi Ali Çelik Tavşanlı’ya gelerek başta Göbel Termal Tesisleri ve organize sanayi bölgesi olmak üzere bir dizi incelemelerde bulundu.
Vali Ali Çelik, Tavşanlı temaslarında ilk durağı olan Göbel Termal Tesisleri’ni çok beğendiğini söyleyerek, “Göbel Termal Tesisleri kendine özgü konsepti ile çok iyi konumlandırılmış. Konaklama alanları, sosyal yapılar ve tesisler anlamında herşey yerli yerinde. Tabi burada Belediye Başkanımız Mustafa Güler’in şehir plancısı olmasının verdiği bir avantaj var diye düşünüyorum. Göbel Termal Tesisleri bir tatil köyü havasına bürünmüş. Belediye’mizin buranın daha da gelişmesi ve bir üst kademeye çıkartılarak ulusal anlamda bir turizm destinasyon merkezine dönüşmesi yönünde öngörüleri ve planlamaları var. Bizim de buna katkı sunmamız gerekiyor. Bugün bu yönde ortak istişarelerimiz oldu. Bizlere düşen konuların takipçisi olacağız” dedi.
Vali Ali Çelik ayrıca Göbel Termal Tesisleri’nde koronavirüse karşı alınan sıkı tedbirleri görünce son derece memnuniyet duyduğunu ifade etti.

– “TAVŞANLI YATIRIM VE İSTİHDAM KONUSUNDA ÇOK İYİ NOKTADA”
Vali Ali Çelik ve beraberindeki heyetin ikinci durağı ise Organize Sanayi Bölgesi oldu. Burada müteşebbis heyeti toplantısına başkanlık eden Vali Çelik, çalışmalara ilişkin brifing aldı.
İl ve ilçelerde en önemli hususların başında istihdam ve üretim geldiğini vurgulayan Vali Çelik, “Bugün bazı fabrikaları yerinde gördük. Tavşanlı, istihdam ve yatırım açısından iyi bir noktada. Kendi potansiyelini, geçmişten aldığı birikimleri geleceğe taşımak için adımlar atılmış. Yatırımcıların ilgisi de çok fazla. Tavşanlı OSB’deki yatırımcılarla konuştuğumuzda bunu rahatlıkla görebiliyoruz. 3 bin kişiye yakın istihdam var. Bu Tavşanlı’ya önemli ölçüde katma değer sunuyor. Bunu daha da arttırmalıyız. Bunun için çaba göstermek gerekiyor. Bu da Tavşanlı’nın birlikteliği ve hedeflere kilitlenmişliği ile doğru orantılı. Kamu idarecileri, yerel yöneticiler ve sivil toplum örgütleri ile bir bütün olarak hep birlikte çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

– VALİ ALİ ÇELİK, BELEDİYE KORİDORLARINDA OLUŞTURULAN TARİHİ SOKAK SİLÜETLERİ DOLAYISIYLA BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’İ TEBRİK ETTİ
Tavşanlı temaslarında Belediye’yi de ziyaret eden Vali Ali Çelik, belediye koridorlarında oluşturulan tarihi sokak silüetleri dolayısıyla Başkan Güler’i tebrik etti.
Vali Çelik, “Tavşanlı Belediyesi’nin koridorlarında tarihi birikim ile göz zevki aynı anda bütünleşmiş. Ortaya çok güzel bir iş çıkmış. Bu noktada Belediye Başkanımız Mustafa Güler’i tebrik ediyorum. Aynı konsepti sokaklara da taşımak gerekiyor. Belediye koridorlarına yansıyan bu bakış açısı sokaklara da yayılmalı. İnşallah daha fazla sokak sağlıklaştırılması ile bu süreç Tavşanlı’nın sokaklarında da kendine yer bulur” diye konuştu.

– “KORONAVİRÜSE KARŞI DEVLETİMİZİN ALDIĞI TEDBİRLER TAMAMEN VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN. BU NEDENLE LÜTFEN KURALLARA TAVİZSİZ ŞEKİLDE UYALIM.”
Vali Ali Çelik son olarak koronavirüse karşı uyarılarda bulunarak vatandaşlardan tedbirlere taviz vermeden riayet etmelerini istedi.
Vali Çelik, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz bir pandemi sürecinden geçiyor. Vatandaşlarımıza bu noktada çok önemli görevler düşüyor. Bu görevler; maske takmayı ihmal etmemek, mesafe kuralına uymak ve temizliğe önem vermek. Lütfen devletimizin getirdiği kurallara uyalım ve bu pandemi sürecini en az zararla atlatalım. Birbirimize destek olalım” şeklinde konuştu.
Vali Ali Çelik’e Kütahya’dan gelen heyet ile birlikte Kaymakam Yüksel Kara ve Belediye Başkanı Mustafa Güler ile başkan yardımcıları Naci Erarslan, İsmail Aka ve Mehmet Ali Akar da eşlik etti.