Türkiye Geçilmez Temasıyla Demokrasi Nöbeti…

BU SENE “TÜRKİYE GEÇİLMEZ” SLOGANIYLA 5.’Sİ ORGANİZE EDİLEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ DOLAYISIYLA TAVŞANLI’DA DA BİR DİZİ PROGRAM DÜZENLENDİ.
FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı Türk milletinin destansı zaferinin 5. yılı kutlanıyor. 251 şehidimizin rahmetle anıldığı etkinlikler sabah saatlerinde başlayıp gün boyunca devam etti.
Tavşanlı’da protokol üyelerinin şehit aileleriyle birlikte şehitlik ziyaretiyle başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri; Karakova Semt Sahaları’ndaki sportif etkinlikler ve mehteran takımıyla birlikte gençlik yürüyüşleri ile sürdü.
Milli birlik yürüyüşü ise saat 20.00’de tüm protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla Saat Kulesi’nin önünden başladı ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliklerin düzenleneceği alanda son buldu.
Resmi tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Yunus Emre Camii İmam Hatibi Yunus Doğan Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı ve İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan tarafından da dua edildi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler ve İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz’ın konuşmalarıyla devam eden programda 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi öğrencileri Dilara Dağıstanlı, Erdem Turan, Ceren Muslu ve Beren Alparslan’ın şiirleri de yer aldı.
Türk milletinin 15 Temmuz gecesi hain terör örgütüne karşı direnişini anlatan sinevizyon gösterilerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı Meydan’daki LED ekrandan izlendi.
Demokrasi nöbeti STK temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla gece boyu devam edecek.