Trafik Pisti Eğitime Hazır, Kurumlar Protokol İmzaladı

Tavşanlı Belediyesi tarafından Ada Mesireliği’ndeki yaklaşık 4 dönüm alana inşa edilen Trafik Eğitim Pisti hizmete hazır. Bu eğitim ve öğretim yılında hizmet verecek olan Trafik Eğitim Pisti’nin protokolü, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Emniyet Müdürü Turgay Temel ve Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa tarafından imzalandı.

– ÇOCUKLAR TRAFİK EĞİTİMİNİ UYGULAMALI OLARAK ALACAK
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler yaptığı açıklamada, “Okul öncesi çocuklarımız ile ilk ve orta dereceli öğrencilerimiz için inşa ettiğimiz Tavşanlı Belediyesi Trafik Eğitim Pisti’ni tamamladık. Çocuklarımız derslerinde gördükleri trafik konularını burada uygulamalı olarak öğrenecek” dedi.

– AMACIMIZ TRAFİK KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK VE ÇOCUKLARIMIZIN TRAFİK KURALLARINI ETKİLİ ŞEKİLDE ÖĞRENMELERİNİ SAĞLAMAK
Trafik Eğitim Pisti’nin bu eğitim ve öğretim döneminde hizmet vereceğini dile getiren Başkan Güler, “Çocuklarımızın trafik kurallarını daha etkili öğrenmesi ve bununla birlikte trafik kültürünün oluşması amacıyla Emniyet ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilecek eğitimler için protokolümüzü imzaladık. Trafik Eğitim Pisti kurumlarımızla koordineli bir şekilde belirli program dahilinde bu sene hizmet vermeye başlıyor” ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Trafik Eğitim Pisti’nde araç parkurunun yanında derslik, kafeterya depo ve tuvalet gibi bölümlerden oluşan binanın da inşa edildiğini sözlerine ekledi.