TOKİ Müracaatları 27 Aralık’ta Başlıyor

TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) TARAFINDAN TAVŞANLI’YA YAPTIRILAN 118 KONUT İÇİN MÜRACAATLAR 27 ARALIK 216 TARİHİNDE BAŞLIYOR 20 OCAK 2017’DE SONA EDİYOR. BAŞVURULAR HALK BANKASI TAVŞANLI ŞUBESİNE YAPILACAK. KONUT BELİRLEME KURASI İSE 31 OCAK 2017’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

untitled-1Tavşanlı Dağçeşme Mahallesi’nde yapılan 118 adet 2+1 daire için başvurular 27 Aralık 2016 ile 20 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak. 

Başvurular sırasında istenilen belgeler ile birlikte 1.000 TL başvuru ücreti yatırılacak. Başvuruların kabul edileceği yer, Halk Bankası A.Ş.’nin Kütahya Tavşanlı Şubesi.
Kuralar ise 31 Ocak’ta çekilecek.

KİMLER BAŞVURABİLİR?
Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 
Başvuru yapacak kişilerin; 
1- T.C. vatandaşı olması, 
2- Kütahya sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)
3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
5- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.)
6- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.), 
Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan; 
• 1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri” nin, 
• 2. Kategori olan “En Az %40 Engelli Vatandaşlar” ın, 
• 3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar” ın, 
• 4. Kategori olan “Diğer Alıcı Adayları” nın Başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ…
Başvuru sahipleri; 
1- T. Halk Bankası A.Ş. Tavşanlı Şubesinden 2 nüsha kategorisine ve konut tipine göre Başvuru Formu temin edecek. 
2- Başvuru Formunu 2 nüsha halinde doldurarak belgelerle birlikte 27 Aralık 2016 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş.’nin Kütahya Tavşanlı şubesine başvuracaklardır. 
Başvuru sırasında, vatandaşların 2 nüsha halinde doldurdukları Başvuru Formları Banka tarafından kategorisine göre bir nüshası başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir. 
3- Başvuru işlemleri sırasında 2. kategori En az % 40 Engelli Vatandaşlar, 3. kategori olan Emekli Vatandaşlardan ve 4. kategori olan diğer alıcı adaylarından başvuru sırasında istenilen belgeler ile birlikte ayrıca 1.000.- TL. başvuru bedeli alınacak. 
4- Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU ESNASINDA HANGİ BELGELER İSTENİYOR?
Başvuru sahipleri; 
1- Nüfus Cüzdanı fotokopisini, (Aslına bakılacaktır.) 
2- Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Hak Sahipliği Belgesi” veya “Kimlik Belgesi”ni, 
3- Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden en az % 40 engelli olduğuna dair alınmış sağlık heyet raporunu ibraz edeceklerdir. 
4- Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belgeyi” Başvuru Formu ile birlikte yukarıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim edilecektir. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedeceklerdir.

KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?
1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. 
2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i (6 adet) kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. 
3.Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i (30 adet) kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. İst.TOKİ Hizmet Binası: Atakent Mah. 221. Sk No:5 Halkalı/İSTANBUL Ayrıntılı bilgi için irtibat: 02124448654 Tel: (212) 495 40 40 Fax (212) 495 21 00 Uzman: İ. E TOPÇU 3/6 
4. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 
5. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 06 Şubat 2017 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş.’nin Tavşanlı Şubesi’ nden geri alabilecektir. “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde 31 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır. Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. 1. Sırada Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri konutları, 2. En az %40 Engelli Vatandaşların Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, 3. Emekli Vatandaşlarımızın Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası 4. Diğer başvuru sahiplerinin Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası,

İlanın TOKİ resmi sitesindeki duyuru linki:
http://www.toki.gov.tr/talep-satis-teslim/502

15585182_1354170644634085_2442205325492605385_o

 

untitled-1