Tırlar Mazlumlar İçin Dualarla Yola Çıktı

– TAVŞANLI BELEDİYESİ VE 12 STK’DAN OLUŞAN YARDIM PLATFORMU TARAFINDAN CİNDERES BÖLGESİNDEKİ TÜRKMENLER İÇİN BAŞLATILAN YARDIM KAMPAYASINDA TOPLANAN ÜRÜNLER DUALARLA YOLA ÇIKTI.

Tavşanlı Belediyesi ve 12 sivil toplum kuruluşu tarafından Cinderes bölgesindeki iç savaş mağduru mazlum Türkmenler için 10 gün önce başlatılan yardım kampanyası tamamlandı. 
Un başta olmak üzere kuru bakliyat gibi gıda ürünleri ve giysi, battaniye, çocuk bezi gibi eşyalardan oluşan yardımlar kabul edildi. Tavşanlı Belediyesi tarafından oluşturulan yardım bürosunda istiflenen ürünler daha sonra 2 TIR’a yerleştirildi.
Yardımlar, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda dua edilerek uğurlandı.
Belediye Başkanı Mustafa Güler programda yaptığı konuşmada, mazlumlara sahip çıkma konusunda Tavşanlı halkının son derece kadirşinas olduğunu söyleyerek, “Dünya üzerinde nerede bir zulme uğramış mazlum varsa bizler yardım eli uzatmaya gayret ediyoruz. Son olarak Suriye’de iç savaş mağduru olan Cinderes bölgesindeki Türkmen kardeşlerimiz için bir kampanya düzenledik. Halkımızın her zamanki gibi desteğiyle 2 TIR insani yardım malzemesi topladık. Bugün de burada dualarla uğurluyoruz” dedi.
Başkan Güler “Bir süre önce operasyon bölgesine giden Jandarma Komutanımız Binbaşı Tuğrul Demiryürek’in bizi bilgilendirmesiyle başlattığımız bu kampanyaya destek veren tüm halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah yardımlarınızı kabul etsin” diye konuştu.
Gıda ve giyim yardımlarının yanında 18 bin TL nakit yardımın da yapıldığını vurgulayan Başkan Güler, bu parayla da eksik gıda malzemelerinin alındığını kaydetti.
Suriye’deki Türkmen kardeşlerimiz için başlatılan kampanya ile hazırlanan yardımlar, operasyon bölgesinde bulunan Tavşanlı Jandarma Komutanı Binbaşı Tuğrul Demiryürek aracılığıyla muhtaç insanlara dağıtılacak.