Tavşanlı’ya Uygulamalı Bilimler Fakültesi Açılıyor

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, KASIM AYINDA YÖK BAŞKANIYLA YAPILAN TOPLANTININ ARDINDAN BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİYLE TAVŞANLI’YA YENİ FAKÜLTE MÜJDESİNİN VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI. ÜNÜVERSİTE BÜNYESİNDE AÇILACAK YENİ BÖLÜMLERLE BİRLİKTE ÖĞRENCİ SAYISININ ARTACAĞI İFADE EDİLDİ.

Kasım ayında Belediye Başkanı Mustafa Güler’inde yer aldığı Tavşanlı heyeti YÖK Başkanı Yekta Saraç ile yeni bölümlerin açılması, üniversite eğitiminin geliştirilmesi için önemli bir toplantı gerçekleştirmişti. Bu toplantıda DPÜ bünyesinde yeni bölümler ve fakülte açılması yönünde görüş birliğine varılmıştı.

Alınan kararlar doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile müjdeli haberlerin geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, kısa zamanda eğitim seviyesinin artacağını ve buna paralel olarak öğrenci sayısında önemli bir ivme kazanılacağını kaydetti.

Başkan Mustafa Güler açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Elhamdülillaaaahh. Kasım ayı içinde Tavşanlı MYO’da yeni bölümlerin açılması, değişen koşullara göre hareket kabiliyetinin artmasının önünü açacak Tavşanlı Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu için Ankara’da YÖK Başkanımız Yekta Saraç’ı ziyaret etmiştik. YÖK Başkanımızla yaptığımız görüşme sonuç verdi. Kasım ayında bizler Uygulamalı Teknoloji ve İşletmeciliği bölümünü talep etmiştik. Ancak YÖK Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle bu sabah resmî gazetede ”TAVŞANLI UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ” kurulmasına dair karar çıktı. Bu müjdeli haberi almamızda emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Yekta Saraç hocamıza, Dumlupınar Üniversitesi Rektörümüz  Remzi Gören’e, Tavşanlı Kaymakamımız  Yüksel Kara ve Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Bülent Cırık’a teşekkür ediyorum. Tavşanlı fakültesine kavuştu ve hedeflerinden birini daha gerçekleştirdi.Yeni bölümlerle,öğrenci sayımız artacak, ilçemiz daha büyük eğitim yuvası haline gelecektir. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun”