Tavşanlı’da 85 Gazi 19 Eylül’ü Kutladı

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ TAVŞANLI’DA DA TÖRENLE KUTLANDI. GAZİLER BUGÜNÜN ANISINA ŞABAN DEDE’DE FİDAN DİKTİ

Tavşanlı’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan ve Gazi Derneklerinin başkanları Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muharip Gaziler Dernek Başkanı Bilal Yaşa yaptı. Daha sonra heyet belediye pasajındaki 3 derneği ziyaret ettikten sonra Şehitliğe geçerek vatan toprağı için canını veren aziz Şehitlerimiz için dua etti.
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Tavşanlı Belediyesi tarafından gaziler ve şehit aileleri onuruna Levent Düğün Salonu’nda yemek ikram edildi. Son olarak Şaban Dede Mesire alanına giden gaziler ve şehit yakınları protokol mensuplarıyla beraber fidan dikerek günü tamamladı.
Başkan Vekili Naci Erarslan, Tavşanlılı gazilerle yakından ilgilenerek “Mukaddes değerlerimizin muhafazası için hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimize uzun ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi
Bu arada Milli Eğitim Müdürlüğü bugüne özel öğrencilere yönelik konferans düzenlerken, Tavşanlı Müftülüğü de İkindi Namazı öncesi Mevlid-i Şerif okutacak.