Tavşanlı Memba Suyu’na Kavuştu

PROJENİN AÇILIŞ TÖRENİNE BAKAN PAKDEMİRLİ KATILDI

TAVŞANLI’DA ÇEŞMELERDEN MEMBA SUYU AKMAYA BAŞLADI. YAKLAŞIK 40 MİLYON TL’Yİ BULAN DEV PROJE İLE 21,5 KİLOMETRELİK İSALE HATTI ÇEKİLEREK ÇEŞMELERE KAYNAGINDAN SU VERİLDİ. PROJENİN AÇILIŞ TÖRENİNE TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ KATILDI.

Tavşanlı’da suyun çeşmelere kaynağından ulaştırılması için 2015’in Ekim ayında başlatılan çalışmalarda mutlu sona ulaşıldı. Suyun kaynağına 21,5 kilometrelik isale hattı çekilerek çeşmelere memba suyu verildi.
40 milyon TL’lik bütçesiyle son yıllarda yapılan en önemli yatırımların başında gelen projenin açılışı için Cumhuriyet Meydanı’nda görkemli bir tören gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bürokratları Tavşanlı çıkarması yaparken, açılış törenine Vali Ömer Toraman, Kaymakam Yüksel Kara, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı.

– TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ:
– TAVŞANLI BİZDEN NE İSTERSE ALACAK
Açılış programında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Hükümetlerinin Tavşanlı’da yaptığı yatırımları anlattı.
Tavşanlı’ya gelir gelmez Belediye Başkanı Mustafa Güler’in kendisine talep dosyaları verdiğini söyleyen Bakan Bekir Pakdemirli, “Tavşanlı’ya geldik, Mustafa Başkan dosyaları elime tutuşturdu. Şu an seçim turlarındayız. 1 Nisan sonrası Bakanlığa geçerek yoğun bir mesaiye gireceğiz. Size şunun sözünü veriyorum. Tavşanlı bizden ne isterse alacak” dedi.
“Tavşanlı’nın güler yüzlü bir başkanı var” diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz içme suyu projesi Tavşanlı’ya hayır getirsin. Yaklaşık olarak 40 milyonu bulan bu yatırım ile artık çeşmelerinizden memba suyu akıyor. Tavşanlı’ya 40 milyon değil, 400 milyonluk yatırım yapsak da azdır. Bir Egeli hemşehriniz olarak söylüyorum önümüzdeki süreçte de Tavşanlı’yı ihya edeceğiz. Tüm Tavşanlılı hemşehrilerimden 31 Mart’ta Belediye Başkanımız Mustafa Güler için destek istiyorum” diye konuştu.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– ARTIK ÇEŞMELERİNDEN MEMBA SUYU AKAN İLÇE HALKIMIZ HER SU İÇTİĞİNDE DEVLETİNE DUACIDIR
– 40 MİLYON TL’LİK BU PROJE İLE İLÇEMİZİN EN AZ 50 YILLIK SU İHTİYACI KAYNAĞINDAN KARŞILANMIŞ OLDU
Belediye Başkanı Mustafa Güler ise tüm Tavşanlılıların temiz ve kaliteli memba suyunu her içtiğinde devletine duacı olduğunu ifade ederek, “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlık nezdindeki tüm bürokratlarımız bu projede canla başla çalıştı. Önceki Bakanımız Veysel Eroğlu’nun yoğun gayretleriyle başlayan içme suyu projemiz bugün itibariyle mutlu sona ulaşmıştır. Artık çeşmelerimizden memba suyu akıyor. 40 milyon TL’yi bulan bu yatırım ile ilçemizin en az 50 yıllık su ihtiyacı kaynağından karşılanmış oldu” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, konuşmasında yeni taleplerini de sıralayarak Bakan Bekir Pakdemirli’den destek istedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri sahneye davet edilerek kurdele kesildi.