Tarihi Hamamın Restore İşinde Sona Gelindi

MOYMUL MAHALLESİ’DE BULUNAN TARİHİ HAMAMIN RESTORE İŞLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. MAHALLE SAKİNLERİ ÇALIŞMADAN DUYDUKLARI MEMNUNİYETİ İFADE EDEREK BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’E TEŞEKKÜR ETTİ.
 
Tavşanlı Belediyesi tarafından restore edilen Moymul Hamamı’ndaki çalışmalarda sona gelindi. Kültür Varlıkları’ndan gelen onay sonrası vakit kaybetmeden ihalesi yapılan Restorasyon Projesi’nde ilk etap çalışmada binanın tarihi dokusu duvarlar temizlenerek ortaya çıkartıldı. Ardından çatı, yan duvarlar ve iç kısımlar ince bir işçilikle tamir ediliyor. Çalışmaların 1 ay gibi kısa sürede tamamlanarak Tavşanlı halkının hizmetine hazır hale getirilmesi hedefleniyor.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, konuya ilişkin kısa bir açıklama yaparak bu yapının ilçe halkına sosyal tesis olarak hizmet vereceğini söyledi. Başkan Güler ” Moymul mahallemizin simgeleşmiş binalarından birisi olan tarihi hamam için Kültür Varlıkları tarafından tescillenen projenin ihalesini yaparak hızlı bir çalışma takvimine girdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Genel Teknik Şartnameleri kapsamında restore edilen binamızı 1 ay sonra teslim almayı bekliyoruz. Burayı çok nezih bir ortamda Sosyal Tesis olarak hizmete açmayı hedefliyoruz. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi
DCIM100MEDIADJI_0272.JPG