Şehidimizin Ailesi ve Yakınlarıyla İftar’da Buluştuk

ŞEHİDİMİZ J. UZM. ÇVŞ. HALİL İBRAHİM ÖZTÜRK’ÜN “YEDİSİNDE” AİLESİ VE YAKINLARIYLA BİRLİKTE ORUÇ AÇTIK.

Tavşanlı Belediyesi; geçtiğimiz hafta Tunceli’nin Pülümür ilçesinde şehit düşen J. Uzm. Çvş. Halil İbrahim Öztürk’ün yedisinde ailesi ve yakınlarıyla bir araya gelmek amacıyla iftar programı düzenledi.
Şenol Düğün Salonu’ndaki yemeğe şehit ailesi ve yakınlarının yanında mahalle sakinleri ve silah arkadaşları da katıldı. 
İftar öncesi, Tavşanlı Müftüsü Hüseyin Aksoy ve din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, şehitlerimiz için dua edildi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– ŞEHİT AİLELERİ BİZE ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİDİR
Belediye Başkanı Mustafa Güler’in iftara katılan başta şehit ailesi ve yakınları olmak üzere mahalle sakinlerine teşekkür ederek, “Tunceli’de şehit olan Halil İbrahim kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına da sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin bize emaneti olan bu millete, bu devlete, şehit yakınlarına, onların kardeşlerine, çocuklarına, anne babalarına sahip çıkmak da bizim en önemli görevlerimizden birisidir. Bu vesileyle ülkesi ve milleti için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
İftar yemeğine Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ve protokol üyeleri de katıldı.
Şehidimiz J. Uzm. Çvş. Halil İbrahim Öztürk, 13 Mayıs Pazartesi günü Arifağa Camiinde kılınan ikindi namazını müteakip Cumhuriyet Meydanı’ndaki cenaze töreni sonrası Karcık Köyü’nde toprağa verilmişti. Şehidimizi binlerce vatandaşımız gözyaşları ve dualarla uğurlamıştı.