Misafirlerimizi Diriliş Ertuğrul Setine Götürdük

KÜTAHYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ “KÜLTÜRLERİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ VE ÜNİVERSİTELERİN ROLÜ” ÇALIŞTAYINI TAMAMLAYAN 65 AKADEMİSYEN, İSTANBUL RİVA’DAKİ DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN DİZİ SETİNİ ZİYARET ETTİ. YAPIMCI FİRMANIN YETKİLİLERİNDEN BİLGİLER ALAN HEYET, DAHA SONRA TÜRKİYE’DEN AYRILDI

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tavşanlı Belediyesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 3 kıtadan 65 akademisyenin katıldığı “Kültürlerin Birleştirici Gücü ve Üniversitelerin Rolü” konulu uluslararası sempozyum sona erdi.
Sempozyumun ardından yabancı akademisyenleri, Osmanlı Devleti’nin kuruluş sürecini anlatan ve TRT 1’de Çarşamba akşamları ekrana gelen “Diriliş Ertuğrul’un İstanbul Riva’daki dizi setine götürdük.
Yapımcı firmanın yetkilileri tarafından dizi çekimlerinin yapım süreci ve setler hakkında bilgiler alan misafir heyet, bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Çalıştay için Kütahya’ya gelen misafir akademisyenleri Göbel Termal Tesisleri’mizde ağırladık. Kendilerine hem kültürümüzü hem de yöremizi tanıttık. Bizden Diriliş Ertuğrul’un dizi setine gitme yönünde bir talepleri oldu. Biz de misafirlerimizi İstanbul’daki dizi setine götürdük ve oradaki çekim ortamlarını görmelerini sağladık. Ayrıca yapımcı firmanın yetkililerinden de dizi ve çekimlerin yapıldığı set hakkında bilgiler aldılar. Daha sonra misafirlerimizi ülkelerine uğurladık” dedi.
Heyete İstanbul ziyaretinde, Tavşanlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aziz Solmaz ile Dumlupınar Üniversitesi Gelişim Stratejileri Araştırma Merkezi (GESAM) Müdürü Doç. Dr.Bülent Cırık eşlik etti.