Milli Karatecilerimiz İsviçre’den Madalya ile Dönüyor

16 Eylül’de İsviçre’nin Basel şehrinde, 26 ülke 126 kulüpten 951 sporcunun katıldığı ve on üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Basel OPEN Masters Karate Turnuvası düzenlendi.
Yarışmaya Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübü sporcularımızdan, antrenörümüz Mustafa Oğulcan ALIMCI yönetiminde Yiğit KUNT, Asiye Irmak ATILGAN, Beril Nil YÜKSEK ve Elif Naz AKDEMİR katıldı.
Turnuvada sporcularımız 3 kategoride mücadele etti. Sabah seansında U18 Kadın Takım Kata kategorisinde Asiye Irmak ATILGAN, Beril Nil YÜKSEK ve Elif Naz AKDEMİR’den oluşan Ümit-Genç Kadın Takım Katamız Alman ve İsviçreli rakiplerini geride bırakarak Şampiyon oldu.
U16 Kadın Ferdi Kata kategorisinde üçüncülük finaline çıktık. Sporcularımız Asiye Irmak ATILGAN ve Beril Nil YÜKSEK muhteşem bir üçüncülük finali yaptı. Kazanan Asiye oldu.
Yarışmanın akşam seansında U16 Erkek 63 KG Kumite kategorisinde sporcumuz Yiğit KUNT tatamiye çıktı. Sırasıyla Danimarka, İsviçre, Alman ve finalde İsviçreli rakiplerini geçerek genç sporcumuz Şampiyon oldu.
Yarışmayı 4 sporcumuzla katıldığımız 3 kategoride 2 şampiyonluk ve 1 üçüncülükle tamamlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda genel klasmanda 126 kulüp arasında on üçüncü olarak da önemli bir başarı yakaladık.
Turnuva sonrasında açıklama yapan milli takım antrenörü Mustafa Oğulcan ALIMCI “Yeni bir sezon başlıyor. Önümüzde hedeflerimiz var ve biz hedeflerimiz için coşkuyla ilerlemeye devam edeceğiz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi