Mevlid-i Nebi Haftası Başlıyor

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BU YIL Kİ MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’NDA TEMANIN GENÇLİK OLCAĞINI DUYURDU. BU BAĞLAMDA TAVŞANLI’DA HAZIRLANAN PROGRAMLAR 17 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLAYIP, 21 KASIM ÇARŞAMBA GÜNÜ TAMAMLANACAK.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerinin temasını “Peygamberimiz ve Gençlik” olarak belirledi. Tavşanlı Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan programlar kapsamında ilk etkinlik 17 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’de gerçekleştirilecek. Dr. Semin Güler, Aile İçi İletişim ve Peygamberimiz ile Gençlik konusunda bayanlara özel söyleşi düzenleyecek.

19 Kasım Pazartesi günü ise tüm ülkede olduğu gibi Tavşanlı’da da mübarek gecenin huzuru yaşanacak. Yatsı Namazının ardından Arifağa Cami’nde Kur’an tilavetleri, kasideler, ilahiler ve sohbetlerle Mevlid Kandili kutlanacak.

Mevlid-i Nebi Haftası 21 Kasım Çarşamba günü Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Öge tarafından verilecek konferansla tamamlanacak. Konferans saat 20:00’de başlayacak ve konusu yine Peygamberimiz ve Gençlik olacak.