Mahallerimizi Yatırımlarla İhya Edeceğiz

– DAĞÇEŞME’DEKİ ZİNCİRLİ KAYANIN BULUNDUĞU ALANI MİLLET BAHÇESİ HÜVİYETİNE KAVUŞTURACAĞIZ
– ÇUKURKÖY’DE SIRA DÜKKANLAR, KAFE – ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE YEŞİL DOKU PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
– MOYMUL ÇARŞI PROJEMİZE SON ŞEKLİNİ VERİYORUZ
– SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİNDE SONA GELDİK…

Tavşanlı Belediyesi’nin vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya ve boş zamanlarını sosyal yaşam açısından zenginleştirmeye yönelik projeleri bölge bölge devam ediyor. Bu kapsamda Dağçeşme Mahallesi’nde Zincirli Kaya’nın bulunduğu alan millet bahçesi hüviyetine kavuşturulacak.

– ZİNCİRLİ KAYA PROJEMİZİ ZENGİNLEŞTİRDİK…
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Zincirli kayanın bulunduğu alanı bir sosyal yaşam merkezi haline dönüştüreceklerini söyleyerek, “Zincirli kayadan Tavşanlı’ya doğru bakıldığında panoramik bir görüntü oluşuyor. Biz de bunu değerlendirmek için buraya seyir terası projesi planlamıştık. Projeyi daha da zenginleştirerek bu alanda bir sosyal yaşam alanı kuracağız. Yürüyüş yolları, spor ve piknik alanları, yeşil dokular, kafe ve restoran gibi yapılar inşa ederek bir millet bahçesine dönüştüreceğiz” dedi.
Proje kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1 milyon TL hibe sağlandığını bildiren Başkan Güler, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Kütahya’ya geldiğinde projeyi kendisine sunmuştuk ve kendisi de 1 milyon TL’lik hibe tahsisi sağlamıştı. Dolayısıyla çalışmalara başlayacağız. Projenin geri kalan bölümlerini de Belediyemiz imkanlarıyla tamamlayacağız. İnşallah bu sene içerisinde Zincirli kaya projemize start vereceğiz. İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

– ÇUKURKÖY’DE TİCARİ HAYATA İVME KAZANDIRACAĞIZ
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Çukurköy Mahallesi’nde sıra dükkanlar, alışveriş merkezi gibi üst yapılar inşa edileceğini ifade ederek, “Çukurköy Mahallesi’ndeki eski leblebi gürelerinin bulunduğu bölgede bir projemiz var. Burasını daha önce yıkmıştık. Orada mevcut bulunan halı sahayı başka bir bölgeye taşıyacağız. Ticari hacmi değerlendirme ve o bölgede çekim merkezi oluşturma açısından sıra dükkanlar inşa edeceğiz. Aynı zamanda eski belediye binasının bulunduğu alanda da çalışma yürüteceğiz. Buradaki yeşil dokuyu da değerlendirmek suretiyle kafe ve alışveriş merkezi gibi bir projenin de son aşamasına geldik” diye konuştu.

– MOYMUL ÇARŞI PROJESİ’NE SON ŞEKLİNİ VERİYORUZ
Senelerdir kangren haline dönüşen Moymul Çarşı Projesi’ne son şeklini vereceklerini dile getiren Başkan Güler, “Bu yatırım ile ilgili olarak geçen hafta bir toplantı gerçekleştirdik. Öncelikle buradaki mülkiyet yapısını netleştireceğiz ve akabinde de 18. madde uygulaması yapılacak. Seçim zamanı hazırladığımız projeyi daha da zenginleştirerek kısa süre içerisinde son şeklini vereceğiz” ifadelerini kullandı.

– SOKAK SAĞLIKLAŞTIRILMASI PROJESİNDE SONA GELİNDİ
Başkan Güler, son olarak Dere Sokağın bulunduğu alan ile Ulu Camii’nin alt taraflarında uygulanacak olan sokak sağlıklaştırılması projesi hakkında da bilgiler verdi. Güler, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan aldığımız hibe ile Tavşanlı’nın eski tarihi dokusunu canlandırmak amacıyla Dere Sokağın bulunduğu bölgede ve Ulu Camii’nin alt taraflarında sokak sağlıklaştırılmasına yönelik bir proje başlatmıştık. O proje de şu an son aşamaya geldi. İnşallah onu da bu sene itibariyle nihayete erdirip gelecek sene uygulamaya başlama imkanına kavuşacağız” şeklinde konuştu.

DCIM100MEDIADJI_0061.JPG