Kütahya’nın Tek Trafik Pisti Tavşanlı’da Açıldı

BAŞKAN GÜLER “TESİSİMİZDE YILLIK 1500 ÖĞRENCİ AĞIRLAYACAĞIZ “

Tavşanlı Belediyesi tarafından Ada Mesireliğine inşa edilen Trafik Eğitim Pisti ilkokul çocuklarını ağırlamaya başladı. Başkan Mustafa Güler’in talimatıyla hayata geçirilen proje Kütahya’da tek olma özelliğini taşıyor.

İlkokul 1. sınıf öğrencilerine Tavşanlı Belediyesi Zabıta Trafik Şefliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli personel tarafından hem görsel hemde uygulamalı dersler veriliyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Güler “Ada Mesireliğimizde kısa sürede tamamlayarak eğitimin bir parçası haline getirdiğimiz tesisimizin kapılarını çocuklarımıza açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız Kütahya genelinde tek olan bu pistte akülü araçlarına binerek, hem eğleniyor hemde konusunda uzman personellerimiz eşliğinde trafik ışıklarında durmayı, yaya yollarının kullanımı ve yol üzerindeki trafik işaretlerinin anlamlarını öğreniyor. Yıl içersinde yaklaşık 1500 çocuğumuzu bu tesisimizde ağırlayacağız” dedi

Sınıflarını servis araçlarıyla eğitim alanına taşıyan eğitimcilerde bu fırsatı kendilerine sunan Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti.