Kurban Kesim Kayıtları Başladı

TAVŞANLI BELEDİYESİ ELİYLE KURBAN KESTİRMEK İSTEYENLER İÇİN KAYITLAR BAŞLADI. KURBANLARINI BELEDİYE VASITASIYLA KESTİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR BU YIL KAYITLARINI KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ’NİN BALIK PAZARINDAKİ MARKETİNE YAPABİLECEK.

Tavşanlı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nda kurban kesimini belediye eliyle yaptırmak isteyen Tavşanlılılar için çalışmalar yapıyor. Hayvan pazarına kurulan son sistem kesim alanında hizmet almak isteyenler için bu sene profesyonel çözüm için Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile anlaşma yapıldı. Küçükbaş için 75 TL, büyükbaş için 350 TL olarak belirlenen kesimler için vatandaşların balık pazarındaki Kırmızı Et Market’e başvuru yapması yeterli olacak.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Kurban Bayramı münasebetiyle Belediyemiz tarafından bayramında büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere kurban kesim işlemleri yapılacaktır. Halkımıza profesyonel hizmet için Hayvan Pazarına kesimhane kuruyoruz. Ayrıca bu yıl Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nden hizmet alacağız. Büyükbaş kurban kesim ücretini 350, küçükbaş kurban kesim ücretini de 75 TL olarak belirledik. Kurbanlarını Belediyemize ait Hayvan Pazarı’nda kestirmek isteyen vatandaşlarımızın müracaatlarını bekliyoruz. Ayrıca kurbanlarını belediyemiz Aşevi’ne bağışlayacak vatandaşlarımızında belediyemize ulaşması yeterli olacaktır.” dedi