Kavşaklarda Dev Yatırım Başlıyor

KURUÇAY VE EMET KAVŞAKLARINDA YAPILACAK ALT VE ÜST GEÇİT PROJESİ İÇİN İLGİLİ KURUM AMİRLERİ İLÇE KAYMAKAMI YÜKSEL KARA BAŞKANLIĞI’NDA BİR ARAYA GELDİ. DEV PROJENİN İHALE AŞAMASI TAMAMLANIRKEN BÖLGEDE ÇALIŞMA YAPACAK KURUMLARIN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER NETLEŞTİRİLMİŞ OLDU

 

Tavşanlı’da ulaşımı farklı bir noktaya taşıyacak olan kavşaklar projesine start veriliyor. Yüklenici firma belirlendi ve Tavşanlı Belediyesi Meclis Salonu’nda yatırım sürecini birebir ilgilendiren kurumların temsilcileriyle toplantı düzenlendi. Cuma günü görevine başlayan ilçe kaymakamı Yüksel Kara’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray, TCDD Bölge Müdürü Adem Sivri, Karayolları Bölge Müdürlüğü Proje Etüd Başmühendisi Kemalettin Karadeniz, Arge Başmühendisi Adem Yeşil, DSİ 34. Şube Müdürü Emre Moaloğlu, OEDAŞ İl Müdürü Kamil Uğur Mumcu, OEDAŞ Tesisleşme ve Yatırım Baş Mühendisi Ramazan Söyler,  Türk Telekom Teknik Operasyonlar Müdürü Hasan Korkmaz, Tavşanlı Belediyesi birim amirleri ve Tunçbilek Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ahmet Ülker katıldı.

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, bu yatırımın ilçemiz adına büyük ve önemli bir yatrırım olduğunu söyleyerek tüm kurumların üzerine düşen görevi yerine getireceğinden emin olduğunu kaydetti. Kaymakam Kara “Geçtiğimiz yıl bu yatırıma ilişkin kararlar alınmıştı. Kavşaklar projemizin son durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunmak ve neler yapılacağını konuşmak için bir araya geldik. Görevlerimizi belirleyeceğiz ve taahhüt altına alacağız. Hepinizi Vali Yardımcılığı görevimden tanıyorum. Burada üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yapacağınızdan kuşkum yok” dedi.

İlçe Kaymakamı Yüksel Kara’nın ardından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler Kuruçay alt ve üst geçit projesinde yüklenici firmanın belli olduğunu, Emet kavşağı konusunda da yakın zamanda ihale sürecinin tamamlanacağını hatırlattı. Başkan Güler “Biz kurumlar olarak ihale süreciyle birlikte sorun çıkmaması adına üzerimize düşen görevleri belirleyip, çalışmalara en kısa sürede başlamak istiyoruz. Bu projeyi çok önemsiyoruz ve çalışmalar esnasında Tavşanlı trafiğinin aksamadan, tıkanmadan sürecin ilerlemesi için gayret sarfediyoruz. Hepinizin duyarlı olduğundan eminim. Kaymakamımız nezdinde toplantımıza iştirak ettiğiniz ve duyarlı olduğunuz için Tavşanlı halkı adına sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TCDD Bölge Müdürü Adem Sivri’de bölgede yapılan 10 kavşak projesinden 7’sinin Kütahya, bunun 2’sininde Tavşanlı’ya yapıldığını söyleyerek kurum olarak bu yatırımların çok önemli olduğunu kaydetti. Sivri “Bu çalışmamız ilk günden son haline kadar titiz bir şekilde ilerledi. Tavşanlı’da iki adet yatırım söz konusu ve açıkçası kurumumuz Kütahya ilimize büyük bir önem veriyor. Bu yatırımlar ilçemiz içinde kıymetlidir. Kurumlarımızın da bize yardımcı olmasını bekliyoruz. Biz ihalemizi yaptık ve duraksamadan yatırımımızı tamamlamak istiyoruz. Şimdiden ilgili arkadaşlara kurumum adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrasında ilgili kurum amirleri alınan kararlara imza atarak bu yatırımın ilçemize hayırlı olmasını diledi.   

dsc_0677

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????