Karakova’ya Görkemli Açılış

TAVŞANLI AMATÖR SPORUNA UZUN YILLAR HİZMET EDECEK ŞEKİLDE YENİLENEN KARAKOVA SEMT SAHALARI VE BU ALANA İNŞA EDİLEN SOSYAL DONATILAR İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TÖRENE PROTOKOL ÜYELERİ İLE SPOR CAMİASI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Tavşanlı Belediyesi ile Spor Toto Teşkilatı tarafından yenilenen Karakova Semt Sahaları ile bu alana inşa edilen sosyal donatıların resmi açılışı için tören düzenlendi. 
Törene, Kaymakam Yüksel Kara, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Bilal Kıyak, Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz, TÜFAD Şube Başkanı Mehmet Acet, İl Hakem Kurulu Başkanı Efrahim Yıldırım, Hakem Gözlemcileri Dernek Başkanı Ahmet İlhan Aydın, kulüp başkanları ve yöneticileri, antrenörler, hakemler, sporcular ve çok sayıda sporsever katıldı.
Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, yeni yapılan yatırımlarla birlikte Karakova Semt Sahalarının uzun yıllar ilçe sporuna hizmet edeceğini söyleyerek, “Tavşanlı Belediyesi olarak ilçemizdeki amatör sporun gelişmesine katkı sağlamak amacıyla daima elimizi taşın altına koyduk. Buraların eski halini çok iyi hatırlıyorsunuz. Burada Spor Toto Teşkilatıyla birlikte yaptığımız yatırımlar sonucu ilçemize yakışır bir spor tesisi kazandırdık. Şu an aramızda bulunan ve bu tesisi bize zamanında teslim eden yüklenici firma Murkay İnşaat firması adına Nusrettin Gökmen’e teşekkür ediyorum. Eski hali ne ilçemize ne ilçemize ne de buradan faydalanan spor camiasına yakışıyordu. Şimdi bu güzel tesisleri daha da güçlendirmek için yeni projeler hazırlıyoruz. Futbol haricinde gençlerimize farklı branşlarda da bu alanın hizmet edeceğine inanıp, ilk olarak kapalı yüzme havuzu yapmak için kollarımız sıvadık. Bu konuda Kütahya Milletvekilimiz Ceyda Çetin Erenler’den de destek bekliyoruz” dedi.
Başkan Güler konuşmasının sonunda bu yatırımların hayata geçmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ve eski milletvekili olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya teşekkür etti.
Açılış töreni plaket takdimi ve İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy’un duasıyla sona erdi.