Karakova’da Menfez Çalışması Başlatıldı

KARAKOVA MAHALLESİ VE ÇEVRE YOLUNUN DİĞER TARAFINDAKİ SİTELERDE SU BASKINLARINI ÖNLEMEK ADINA MENFEZ ÇALIŞMASI BAŞLATILDI.

Tavşanlı Belediyesi Karakova mahallesi’nde menfez çalışması başlattı. Sonbahar yağışları gelmeden başlatılan çalışma tamamlandığında Karakova mahallesiyle birlikte, Yeni mahallede bulunan Madenciler sitesi ve etrafındaki yerleşim alanlarında ki su baskınları önlenmiş olacak.
200 metre uzunluğunda 2 metre yüksekliğinde yapılacak menfez çalışmasında yaklaşık 15 kişilik personel görev alıyor. Diğer taraftan söz konusu alanda yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarıda yenileniyor.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler geçtiğimiz yıl mahalle sakinleriyle bir araya gelmiş, talep ve önerilerini dinleyerek burada yaşanan sıkıntıların giderileceğini belirtmişti. Başkan Mustafa Güler “Ekiplerimiz söz konusu bölgede yoğun bir çalışma temposuna girdi. Aşırı yağışlarda yaşanan bazı olumsuzlukları gidermek adına kararlar almıştık. 2019 iş takvimi ve planlamamız doğrultusunda Sonbahar bitmeden menfez ile yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yenileyeceğiz. Bu çalışmamız sayesinde mahalle sakinlerimizi rahatlatmış olacağız” dedi