İçme Suyu Projesi’nde Çalışmalar Hızlandı

TAVŞANLI’YA MEMBA SUYU KALİTESİNDE İÇME SUYU SAĞLAYACAK OLAN İÇME SUYU PROJESİNDE TEK NOKTA KALDI. ESATLAR BÖLGESİNDEKİ KAYNAKTA YAKLAŞIM KANALININ BİR BÖLÜMÜ İLE KAPTAJ BİNASINDAKİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. BU AY SONU İTİBARİYLE ÇALIŞMALAR TAMAMLANACAK VE ARALIK AYINDA DA BEKLENEN SU ÇEŞMELERDEN AKACAK.

Tavşanlı’ya son yıllarda yapılan en önemli yatırımların başında gelen ve 30 milyonluk bütçesiyle ilçenin en az 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan içme suyu projesinde geri sayım başladı. 21 kilometrelik isale hattı döşeme çalışmalarını yapan ve bu güzergâhtaki sanat yapılarını da bitiren yüklenici firma, projenin Aralık ayında teslim edilmesi için var gücüyle çalışıyor.
Debimetre ve klorlama tesisleri için farklı bölgedeki inşaat çalışmalarına da son noktayı koyan yüklenici firma, suyun kaynağındaki iki taraflı yaklaşım kanalının bir bölümünü tamamladı.
Ayrıca kaptaj binası inşaatı da tamamlanma aşamasına geldi ve Salı günü itibariyle bu yapının son betonu atılacak.
Çalışmalar ay sonuna kadar bitirilecek ve Aralık ayında da memba kalitesindeki içme suyu çeşmelerden akmaya başlayacak.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Eylül ayında Ankara’da geçirdiği baypass ameliyatı öncesi Yüklenici firma olan Gelişim İnşaat’ın sahibi Durdu Yıldırım ile bir araya gelmiş ve kendisinden bu sene projeyi teslim etmesini istemişti.

İLÇELER BAZINDA HAYATA GEÇİRİLEN TEK VE ÖRNEK PROJE
İlçeler bazında tek ve örnek proje gösterilen proje için tempoyu arttırdıklarını söyleyen Durdu Yıldırım, yeni yıl girmeden içme suyunun Tavşanlılılara ulaştırılacağını duyurmuştu.
Bu proje ile şehre gönderilen suyun 3 katı olan 28 bin metreküp içme suyu direk ev ve iş yerlerine iletilecek.