Harmancık MYO’dan Ziyaret

ÖZELLİKLE AHŞAP İŞLERİNDE EĞİTİM VEREN HARMANCIK MESLEK YÜKSEK OKULU’NUN MÜDÜR VE YÖNETİCİLERİ BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’İ ZİYARET EDEREK, ATÖLYELERİNDEKİ İMKANLARI, ÖĞRENCİ POTANSİYELLERİNİ VE ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ ANLATTI.

Bursa Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksek Okulu’nun yöneticileri Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Prof. Dr. Halil Ünal, Müdür Yardımcısı Veysel Kapçak ve MYO Güçlendirme Vakfı Müdürü Ramazan Üzü, komşu ilçe Harmancık’ın eğitim seviyesi, okulun kapasitesi ve özellikle ahşap üzerine kurulan atölyeler hakkında bilgi verdi.

Okul Müdürü Prof. Dr. Halil Ünal, kazandıkları deneyimi Tavşanlı Belediyesi gibi çevre ilçelerin kurumlarıyla paylaşmak istediklerini söyleyerek, uygulama atölyelerinde üretim yapabileceklerini belirtti. Ünal “Harmancık’ta bulunan okulumuzda marangoz işlerinden çıkarak, öğrencilerimizin yaratıcılıklarını geliştirmek üzere tasarım işlerine yöneldik. Bilgisayar atölyeleri kurarak mesleklerinde teknolojik imkanları üst seviyede kullanmalarını sağladık. Onların ahşap işlerinde uzman olmasını istiyoruz” dedi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, park bahçeler müdürlüğünün yaptığı yeşil alanların süslenmesinde, dinlenme alanlarının oluşturulmasında okullardaki atölyelerin kullanılmasına destek verdiğini söyleyerek, her zaman eğitimin yanında olduklarını kaydetti. Başkan Güler “Bizim parklarımızda bulunan bahçe mobilyalarının yanı sıra öğrencilerimizin dekoratif çalışmalarda da iyi olmasını istiyoruz. Mesela Göbel Termal Tesislerimizde yapımına başladığımız bir otelimiz var. Otelin iç mimarisinde dışarıdan gelecek misafirlerimizi düşünerek Tavşanlı’nın leblebi, kömür gibi değerlerini anlatmak istiyoruz. Bu konuda ahşap işlerinden oluşacak dekoratif ürünlerin çok güzel olacağını düşünüyorum. İnşallah okulunuza gelerek öğrencilerimizin yaptıkları çalışmaları inceleyelim. Mutlaka ortak bir çalışma alanı bulacağımıza inanıyorum. Size ve okul çalışanlarınıza başarılar diliyorum” diye konuştu.