Gençlerin Belediyesi…

– HER TÜRLÜ KÜLTÜREL, SANATSAL VE SPORTİF KURS VE EĞİTİMLERİN VERİLECEĞİ TAVŞANLI BELEDİYESİ KÜLTÜR, SANAT VE SPOR MERKEZİ GENÇLERİMİZİN HİZMETİNDE…
– BAŞKAN GÜLER’İN HEDEFİ İLÇEDEKİ TÜM GENÇLERE ULAŞMAK…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Gençlik Projeleri ödülünü alan Belediye Başkanı Mustafa Güler’in talimatıyla Tavşanlı’da gençlere yönelik olarak adeta eğitim ve kültür hamlesi başlatıldı.
Tavşanlı Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’ni gençlerin hizmetine sunan Başkan Mustafa Güler, hedefinin ilçedeki tüm gençlere ulaşmak olduğunun altını çiziyor.
– “MATEMATİK VE İNGİLİZCE KURSLARINA BAŞLADIK.”
– “BAĞLAMA-KEMAN, GİTAR, SATRANÇ VE RESİM KURSLARI İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR.”
Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkanı sağlamaya hazır olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Tavşanlı Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’ni henüz yeni faaliyete almamıza rağmen LGS ve YKS sınavlarına katılacak gençlerimize destek olmak üzere açtığımız matematik ve İngilizce kursları yoğun ilgi görüyor. Bunun yanı sıra gitar, bağlama, keman, resim ve satranç kursları ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Her yaş grubundan vatandaşımızın katılabileceği bu kurslar için dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Katılmak isteyenler Belediye Danışma Birimine ya da Tavşanlı Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi başvuruda bulunabilirler” dedi.
– “SPORCULARIMIZ ALDIKLARI DERECELERLE GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR.”
Başkan Güler, gelen talepler doğrultusunda ilave kursların da ekleneceğini vurguladı.
Sportif anlamda da önemli işler başardıklarını anlatan Belediye Başkanı Mustafa Güler, voleybol, güreş, satranç ve karate gibi branşlarındaki kursiyerlerimiz gerek bölgesel gerekse ulusal çapta düzenlenen yarışma ve müsabakalarda ilçemize çeşitli derece ve madalyalarla dönerek göğsümüzü kabartıyor. Gençlerimizin ilgi alanlarına yönelik sportif branşlarımızı da gün geçtikçe artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
– “TAVŞANLI ATEŞİ HALK DANSLARI TOPLULUĞUMUZ VATANDAŞLARIMIZIN TAKDİRİNİ KAZANDI.”
Tavşanlı’nın kültürel değerlerinin ön plana çıkarılması ve nesilden nesile aktarılması gibi bir misyon üstlendiklerini dile getiren Başkan Güler, “Bu mirasın şu anki emanetçileri olarak Tavşanlı Belediyesi tarafından yıl içerisinde düzenlenen faaliyet ve aktivitelerin yanı sıra Tavşanlı Ateşi Halk Dansları Topluluğu’nu oluşturduk. Aralarında ilkokul öğrencisinden, doktoruna, memurundan işçisine kadar toplumun her kesiminden katılımcılar ile oluşturulan topluluğumuz 1 saate yakın sahne performansı ile gerek ilçemizde yapılan gerekse ilçe dışında yapılan çoğu organizasyonda kendisini ispatlayarak halkın takdirini toplamayı başarmıştır” ifadelerini kullandı.
– “TİYATRODA HEDEFLERİMİZ BÜYÜK…”
Bir diğer önemli kültür ve sanat faaliyetlerinden olan Belediye Tiyatro Topluluğunun da faaliyetlerine tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Güler, “Özellikle tiyatro sanatına ilgi duyan başta üniversite gençliğimiz olmak üzere toplumun her kesiminden vatandaşlarımıza yönelik ilçemizde tiyatro kültürünün yaygınlaştırılması için büyük hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tiyatro kültürünün genç nesiller tarafından benimsenmesi ve ilginin arttırılması amacıyla ilk olarak ilçemizde bulunan tüm okulların katılım sağlayabileceği bir Okullar Arası Tiyatro Yarışması düzenleyeceğiz. Daha sonra bölgemizde ve nihayetinde de ülke geneli bir tiyatro yarışması gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
– “ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROMUZ ORGANİZASYONLARDA SAHNE ALIYOR.”
Tavşanlı Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nun çalışmalarına da değinen Belediye Başkanı Mustafa Güler sözlerini şöyle tamamladı:
“Türk Halk Müziği Topluluğumuz bünyesinde müzikseverler ile çeşitli enstrüman çalan vatandaşlarımız bir araya gelerek, yöremize ve Türkiye’nin her bölgesine hitap eden geniş repertuarıyla yıl içerisinde yapılan çeşitli organizasyonlarda vatandaşlarımıza eşsiz müzik ziyafeti sunmaya devam etmektedir. Ayrıca topluluğumuz bünyesinde kurulan canlı müzik ekibi Tavşanlı Belediyesi’ne ait sosyal tesislerde ve gençlik organizasyonlarında düzenli olarak sahne almaktadır. İlçe dışında yapılan festival ve fuarlarda ilçemizi temsil etme imkanı da bulan ekibimiz müzikseverlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Türk Halk Müziği Topluluğumuz ilçemizde ikamet eden ve müziği hayatının bir parçası haline getiren veya müziğe ilgi duyan tüm gençlerimizi bir araya getirmeyi amaçlayan bir topluluktur.”
– YENİ PROJELER…
Başkan Güler, son olarak faaliyete geçirilmesi planlanan proje ve aktiviteleri de anlatarak, “VR odası, stüdyo, çocuk oyun alanı, playstation odası, akıllı oyunlar odası, çini atölyesi, grafik-tasarım atölyesi, gençlik söyleşileri, kültür gezileri, ödüllü yarışmalar, sosyal sorumluluk projeleri, kariyer söyleşileri ve değerler eğitimi gibi çok sayıda projemizi de bir bir hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Mustafa Güler ilçedeki tüm gençleri; Tavşanlı Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki kültürel, sanatsal, sportif ve eğitime destek kurslarına davet etti.