Ekmekçi Dede Mesire Alanında Çalışma

TUNÇBİLEK YOLU ÜZERİNDE VATANDAŞLARIN DİNLENME ALANI OLAN EKMEKÇİ DEDE MESİRE ALANI’NDA VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI GÖZ ÖNÜNE ALINARAK SOSYAL TESİS İNŞA EDİLİYOR. 100 MT2 İKİ KATTAN OLUŞAN TESİS ÖZELLİKLE BAYANLARIN İHTİYAÇ DUYDUĞU EKSİKLİKLERİ GİDERMİŞ OLACAK.

Tavşanlı Belediyesi Tunçbilek yolu üzerinde bulunan Ekmekçi Dede Mesire Alanı’nda vatandaşların ihtiyaçları için sosyal alan yapıyor. İki kattan oluşan ve 100 mt2 alana inşa edilen sosyal yapı yemekhane, bulaşıkhane, engelliler tuvaleti, kadınlar tuvaleti ve bebek emzirme odasından oluşacak.

Özellikle hafta sonları ilçe halkının piknik ve dinlenme için tercih ettiği Ekmekçi Dede Mesire Alanı’ndaki çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu alanın en iyi şekilde değerlendirilmesi için çalıştıklarını söyledi. Başkan Güler “Mesire alanımıza her geçen gün talep artmaktadır. Yaz aylarında sadece hafta sonları değil, hafta içi de yoğun bir talebin olduğunu gördük. Burada Ekmekçi Dede Cami Derneğimizle birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Yakın zamanda inşaatına başladığımız ve alt katı kullanıma hazır olan, üst katında da kaba inşaatı bitirilmiş sosyal alanımız büyük bir eksikliği karşılamış olacak. Burada yemekhane, bulaşıkhane, engelli ve kadınlar tuvaleti ile bebek emzirme odamız halkımıza hizmet verecek. Alanın çevre düzenleme çalışmalarını da belediyemiz üstlenmiş durumdadır. Ekiplerimiz yeni sosyal alanın kaldırım ve parke taşı döşeme işleriyle, yeşil dokunun bakım işlerini de yürütmektedir. Halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı

Bu arada Ekmekçi Dede türbesini ziyarete gelen vatandaşlarla, Cami Derneğinin yöneticileri yapılan tesis için Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti.