Dört Mahallemize Düğün Salonu Yapıyoruz

TAVŞANLI BELEDİYESİ GEÇTİĞİMİZ YIL ÇALIŞMA PROGRAMINA ALDIĞI 4 ADET DÜĞÜN SALONUNDA SONA YAKLAŞTI. YILDIRIM BEYAZIT, ÇARDAKLI VE ÖMERBEY MAHALLELERİNDEKİ SALONLARIN İNŞAATI BİTİRİLİRKEN, İKİ KATLI VE BALKON SİSTEMLİ MOYMUL DÜĞÜN SALONU’NDA KABA İNŞAAT TAMAMLANDI.

Tavşanlı Belediyesi ilçe merkezinde düğün salonları yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl programa alınarak ihalesi gerçekleştirilen Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki düğün salonu 1095 metrekare, Çardaklı ve Ömerbey Mahallerine yapılan düğün salonları ise 602 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Bu salonların inşaat süreci tamamlandı ve çevre düzenlemelerinin ardından vatandaşlarımızın hizmetine açılacak.
Moymul Mahallesi’ne yapılan ve kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan düğün salonu ise diğerlerinden farklı bir projeye sahip. 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi alt kısmı ile çevre yolu arasında yapılan salon toplam 2202 kapalı alanıyla 2 kattan oluşacak. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Güler “Belediye olarak her mahalleye bir düğün salonu kazandırmak için karar almıştık. Bilindiği üzere daha önce Çırçırçeşme, Hanımçeşme, Dağçeşme ve İstasyon mahallerimizde düğün salonlarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Gelinen son durumda ise Yıldırım Beyazıt, Çardaklı ve Ömerbey Mahallerimizde ki inşaatları tamamladık. Çevre düzenlemelerini yaparak 2018 yılı bitmeden hizmete alacağız. Moymul Mahallesi’nde ise daha büyük bir salon yapıyoruz. Kaba inşaatı bitti diyebiliriz. Bu salonumuzu da yine bu yıl sonuna kadar bitirmek istiyoruz. Mahalle sakinlerimize şimdiden hayırlı olsun ” dedi

DCIM100MEDIADJI_0781.JPG