Destansı Zaferin 104. Yılı

BUGÜN TÜRK MİLLETİ’NİN VATANINA OLAN DÜŞKÜNLÜĞÜNÜ DESTANSI BİR ZAFERLE DÜNYAYA HAYKIRDIĞI GÜN. BUGÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILI…

Birinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren ve Türk Milleti’nin vatan sevgisini haykırdığı Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı ve Şehitler Günü kutlanıyor. Tavşanlı’da sabah saatlerinde çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlikler şehitliklerimizin ziyaretiyle devam etti. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, daire amirleri ve gaziler derneği mensuplarıyla şehit yakınları Tavşanlı, Moymul, Beyköy ve Derbent şehitliklerine giderek dua etti.

18 Mart etkinlikleri Tavşanlı Kaymakamlığının şehit yakınları ve gaziler onuruna verdiği öğle yemeğiyle sona erdi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, şu ifadeleri kullanarak vatan toprağı için can vermiş aziz şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle andı; “Bugün 18 Mart. Bundan tam 104 yıl önce tüm Dünya Çanakkale’de yüce Türk Milleti’nin vatan savunmasındaki azim ve kararlılığını bir kez daha gördü. Çanakkale Zaferi’nde büyük bir kahramanlık göstererek, imkansızlıklara ve yokluğa rağmen vatanımızı canı pahasına müdafaa ederek, Çanakkale’de şehit olan yüz binleri, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm komutanları, onlara fedakarca destek veren milletimizi minnet ve şükranla anıyorum. Tarihin topyekun düşman saldırısını Çanakkale’de denize nasıl gömdüysek, gelecek nesillerimiz, dünya üzerindeki mazlumlarımız adına ve bu ülkeyi geleceğe taşımak adına Çanakkale ruhunu  yaşamaya ve yaşatmaya kararlıyız. Aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Saygıyla anıyorum ”