DDY Bölge Müdürü Adem Sivri’den Ziyaret

GÜNDEM ÇEVRE YOLUNA YAPILACAK ALT VE ÜST GEÇİTLER OLDU

DDY BÖLGE MÜDÜRÜ ADEM SİVRİ VE EKİBİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. PROJELER HUSUSUNDA BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNAN KURUM TEMSİLCİLERİNİN GÜNDEMİNDE 30 MİLYONLUK ÇALIŞMA, EMET VE KURUÇAY KAVŞAKLARINA YAPILACAK ALT VE ÜST GEÇİT PROJESİ VARDI.

Tavşanlı’da Emet ve Kuruçay kavşaklarına yapılması planlanan alt ve üst geçitler için hazırlıklar devam ediyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan ancak hukuki süreç nedeniyle ara verilen projenin revize edildiği, Karayollarıyla birlikte DDY Genel Müdürlüğü’nün kısa sürede yeniden ihaleye çıkarak projeyi hayata geçireceği bildirildi.

Bu bağlamda tren yollarının genel durumunu incelemek amacıyla Tavşanlı’ya gelen TCDD Bölge Müdürü Adem Sivri ve beraberindeki heyet Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret ederek çevre yolu üzerinde yükselecek projedeki son durumu değerlendirdi.

Bölge Müdürü Adem Sivri’ye Taşımacılık Müdürü Harun Adıay, Trafik Müdürü Hulusi Kaçar, Modernizasyon Müdürü Yusuf Tetik, Emlak İnşaat Müdürü Erdal Koçyiğit, Tavşanlı Gar Müdürü Salih Devrim Maşa ile şube müdürleri eşlik etti.

Toplantı sonrasında kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler, projenin takipçisi olduklarını kaydederek, Belediye’nin üzerine düşen ne varsa yapacağını kaydetti. Başkan Güler “Bilindiği üzere gelişen Tavşanlı’mız için başlatılan Emet ve Kuruçay kavşaklarındaki DDY yatırımı hukuki bir süreç nedeniyle durdurulmuştu. Bu süreç tamamlandı ve proje revize edildikten sonra Karayolları Genel Müdürlüğü ile ortak bir projede yeniden ihale sürecine girildi. Bölge Müdürümüz Adem Sivri ve ekibiyle bu konuyu en ince ayrıntısına kadar konuşarak, bilgi alış verişinde bulunduk. Biz Belediye olarak bu projenin destekçisi ve takipçisiyiz. Her gittiğimiz yerde, halkımıza bu projenin ne kadar önemli olduğunu, Tavşanlı’mızın trafik yoğunluğuna bakıldığında ne kadar elzem bir çalışma olduğunu anlatıyoruz, anlatmaya da devam edeceğiz. Eğer aksaklıklar ve itirazlar olmasaydı bugün 30 milyon TL’lik proje tamamlanmış ve halkımızın hizmetinde olacaktı. Geç olsun ama güç olmasın diyerek proje üzerinde çalışan kurumlarımıza özellikle de Bölge Müdürümüz Adem Sivri ve ekibine başarılar diliyorum” dedi