Çanakkale Destanı’nın 108. Yılı…

– “BÜYÜK ZAFERİN” 108. YILI…
Tavşanlı’da; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla programlar düzenleniyor. Sabah saatlerinde çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlikler, dernek ziyaretleriyle devam etti.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törene; Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Mustafa Güler, daire ve kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
– ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUA EDİLDİ
Tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla şehitlerimiz yad ediliyor.
Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Belediye Başkanı Mustafa Güler ile protokol mensupları Asri Mezarlıkta bulunan Tavşanlı Şehitliği ile Derbent Köyündeki Şehitliğe ziyarette bulunarak şehitlerimiz için dua etti.
-ÖĞRENCİLERDEN “ÇANAKKALE” PROGRAMI
Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) tarafından Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yılı dolayısıyla Kültür Sarayı’nda program düzenlendi. Salonda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Kur’an tilaveti, şiirler ve tiyatro oyunları sahnelendi.
Programa Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Cumhuriyet Başsavcısı Hami Can, İlçe Jandarma Komutanı Üst. İsmail Bayar, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Koçak, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler ile vatandaşları katıldı.
Programda 18 Mart ile ilgili şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi.