Bulgaristan Heyetine Domaniç ve Çavdarhisar Tanıtıldı

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı ile “Yeni Fırsatlar Yakalamak için El Ele Projesi” kapsamında Bulgaristan’dan ilçemize ikinci ziyaretini gerçekleştiren soydaşlarımıza bölgemizi tanıtıyoruz.
Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Tavşanlı Kaymakamlığı’nın öncülüğünde hayata geçirilen projenin paydaşları; Tavşanlı Belediyesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan’ın Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesi ve Halk Kütüphanesi…
İlçemizde ikinci kez ağırladığımız Bulgaristan’dan gelen Türk heyeti ile sabah saatlerinde Tavşanlı Kaymakamlığı’nda toplantı gerçekleştiriyor. Misafirlere bu sabah ayrıca Hacivat ve Karagöz gösterisi de sunuldu.
Heyet dün Çavdarhisar Aizanoi Antik Kenti’nde bulunan Dünyanın İlk Borsası, Zeus Tapınağı, Antik Stadyum ve tiyatro kompleksini inceledi. Akşam saatlerinde ise ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu alan “Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu” filmini izlediler.
Türk heyeti, bugün de kuruluşun toprağı olan Domaniç ilçesine götürüldü. Heyet, Çarşamba Köyü’ndeki Hayme Ana Türbesi ile Mızık Çamı, Selim Dede Türbesi ve Ilıcaksu’yu ziyaret edecek.