BİLSEM Robotik Kodlama Yarışmasına Hazırlanıyor

-YARIŞMA EKİBİ BAŞKAN MUSTAFA GÜLER’İ ZİYARET ETTİ

Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi yürüttüğü çalışmalarla eğitime destek veriyor. Özel hazırlanmış atölyelerde 138 öğrenciye eğitim veren kurum robotik kodlama alanında düzenlenen yarışmalara hazırlanıyor. İl yarışma 7 Mart tarihinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’de kurumun çalışmalarına destek vereceklerini ifade ederek öğrencilerin yanlarında olduklarını kaydetti.

BİLSEM Müdürü Kemal Pişkiner, Müdür Yardımcısı Osman Sait Demiryılmaz, Bilim Teknolojileri Öğretmeni Remzi Yücel ve yarışma ekibinde yer alan öğrenciler Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

Heyet başkan Güler’e yarışmanın konusu ve izlenecek yol hakkında bilgi verirken, amaçlarının Tavşanlı’yı bu yarışmada en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirtti.

Başkan Güler “Eğitim camiasının her zaman yanındayız. BİLSEM ile Aralık ayında bir protokol imzalayarak hem yarışmalarda hemde 11-13 Haziran’da yapılacak “Tavşanlı Bilgi Yolunda” isimli  TUBİTAK Bilim Fuarına destek olacağımızı söyledik. Organizasyonlarda üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Biz gençlerimizin her zaman yanındayız. Ziyaretimize gelen ve Afyon’da ilçemizi temsil edecek öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi