Belediye’de İş Güvenliği Toplantısı

TAVŞANLI BELEDİYESİ YIL BOYUNCA TÜM BİRİMLERDE ÇALIŞAN İŞÇİLERE YÖNELİK İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİYOR. İŞ YERLERİNDE ALINAN VE UYGULANMASI İSTENEN KURALLARDA MASAYA YATIRILIYOR.

Tavşanlı Belediyesi çalışanları, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi alıyor. Yıl boyunca yapılan eğitim toplantılarında gündeme alınan tedbirler ve uygulanacak kurallar Belediye Başkan Yardımcısı Neci Erarslan başkanlığında yapılan toplantıyla istişare edildi.
Belediye şirketi TAGTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Arslan, İlgili firma yetkilileri, birim amirleri ve iş yeri temsilcilerinin katıldığı toplantıda işçi sağlığının korunması hususunda alınan tedbirler konuşuldu.
Başkan Yardımcısı Naci Erarslan “Türkiye’de son iki yılda iş kazalarında ki oranın %50 oranında azaldığını görüyoruz. Buda kurumlarımızın vede çalışanların daha bilinçli olduğunu gösteriyor. Allah’a şükür belediyemizde bizi üzecek büyük kazalar yaşanmadı. Yaşanmaması içinde her türlü tedbiri alarak arkadaşlarımızın giyiminden, iş yerindeki güvenlik önlemlerine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz. Bu toplantımızda da birim amirlerimiz ve bize yardımcı olan güvenlik şirketinin yetkilileriyle istişarelerde bulunduk. Eksik gördüğümüz hususlarda tedbirlerimizi arttıracağız. İşçilerimizin sağlığı herşeyden daha önemli. Eğitim toplantılarımızda aksatılmadan devam edecek” dedi