Bedesten’de Çevre Düzenlemeleri Başladı

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN VİZYON PROJELERİNDEN BİRİSİ OLAN BEDESTEN İNŞAATINDA SONA GELİNDİ. FEN İŞLERİ VE ELEKTİRİK SERVİSİ ÇEVRE DÜZENLEMELRİNE BAŞLADI.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in büyük önem verdiği ve ilçenin ticari hayatına ivme kazandıracak olan Bedesten’de sona gelindi. Yüklenici firma havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırdı. Tavşanlı Belediyesi’ne bağlı ekipler çevre düzenlemelerine start verdi.

Fen İşleri Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Fevzipaşa Sokak’ta parke yol ve kaldırım ile bina sınırları içerisinde aydınlatma direklerinin montajına başladı. Bölgede yoğun bir tempoda sürdürülen çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Bu arada büyük firmalarla temasa geçilerek Bedestenin fiziki yapısı anlatılıyor. Ticaret merkezi kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

BEDESTEN HANGİ BÖLÜMLERDEN OLUŞUYOR?
Bedesten’in içerisinde zemin katta 43, birinci katta da 13 olmak üzere toplam 56 dükkan bulunacak. Sosyal alanlar için ise; biri 5D olmak üzere 2 adet sinema salonu, bowling salonu, çocuk oyun alanı, 3 adet oturma bölümleri ve gezilebilir teras yer alıyor.
Ayrıca vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 4 adet restoran, 10 adet fast-food dükkanı, bebek bakım odası, mescit, lavabo ve abdesthaneler de bulunuyor.

Bedesten’in altına 2 adet bodrum kat olmak üzere 201 araçlık otopark yapıldı. Araçların bu geniş otopark alanında giriş ve çıkışlarında kolaylık için yönlendirme ve durum gösterme işaretçileri takılacak.
Bedesten, güvenlik için hareketli ve sabit kameralar ile sürekli izlenecek. Ayrıca vatandaşların daha konforlu alışveriş yapabilmeleri için katlar arası asansörler ve yürüyen merdiven hizmet verilecek.