Bedesten İnşaatı Hızla İlerliyor

  • GEÇTİĞİMİZ NİSAN AYINDA İKMAL İHALESİ YAPILAN BEDESTEN’DE YÜKLENİCİ FİRMA ÇALIŞMALARINI HIZLA SÜRDÜRÜYOR. BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNARAK FİRMA TEMSİLCİLERİNDEN BİLGİ ALDI.

Tavşanlı’da şehrin ticari hayatına ivme kazandıracak  Bedesten inşaatı hızla yükseliyor. Nisan ayında ikmal ihalesini alan firma aralıksız çalışmalarını sürdürürken iş yerlerinin fiziki yapısı ortaya çıkmaya başladı ve son katın beton işleride tamamlandı.

Yüklenici firmanın bu tempoda çalışmalarını sürdürmesi durumunda kış mevsiminde iç mekanda ince işçiliğin başlatılması ısı yalıtımının bitirilmesi ön görülüyor. Buda Haziran ayının ikinci diliminde inşaatın tamamlanarak teslim etme aşamasına getirilmesi anlamına geliyor.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, inşaat alınana giderek firmanın mühendisleri ve yetkililerinden bilgi aldı, yürütülen işleri yerinde inceledi. Başkan Mustafa Güler, gelinen aşamadan memnun olduklarını kaydederek; ” Bitmez denilen bir projeyi daha 2021’in yaz aylarında hizmete alma aşamasına geleceğiz. Tavşanlı’mızın ticari hayatına zenginlik katacak Bedesten inşaatımız ilk ihaleyi alan firmadan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle bir müddet durmuştu. Gerekli yasal işlemlerin ardından ikmal ihalesini Nisan ayında yaparak yeni firmamızı belirlemiştik. Koronavirüs salgınına rağmen firma ön görülen takvim çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bugün arkadaşlardan bilgi aldık. İşlerin durumunu sıkı takip ediyoruz. Bu dev projeyi inşallah yeni yılın yaz aylarında teslim alacağız. Bitmez denilen bir projeyi daha tamamlama aşamasına gelmekten çok mutluyuz” dedi

BEDESTEN PROJESİNİN FİZİKİ AYRINTILARINDA NELER VAR?

Bedesten’in içerisinde zemin katta 43, birinci katta da 13 olmak üzere toplam 56 dükkan bulunacak. Sosyal alanlar için ise; biri 5D olmak üzere 2 adet sinema salonu, bowling salonu, çocuk oyun alanı, 3 adet oturma bölümleri ve gezilebilir teras yer alıyor. Ayrıca vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 4 adet restoran, 10 adet fast-food dükkanı, bebek bakım odası, mescit, lavabo ve abdesthaneler de bulunacak.
Bedesten’in altına 2 adet bodrum kat olmak üzere 201 araçlık otopark yapılacak. Araçların bu geniş otopark alanında giriş ve çıkışlarında kolaylık için yönlendirme ve durum gösterme işaretçileri takılacak. Bedesten, güvenlik için hareketli ve sabit kameralar ile sürekli izlenecek. Ayrıca vatandaşların daha konforlu alışveriş yapabilmeleri için katlar arası asansörler, yürüyen merdiven ve yürüyen yol hizmeti verilecek.