Bayram Pazarı Yarın Açılıyor

– ÖNCELİKLİ KURAL; SOSYAL MESAFE, HİJYEN VE MASKE…
-TAVŞANLI’DA YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE VATANDAŞIN ALIŞ VERİŞİ İÇİN KURULAN BAYRAM PAZARI YARINDAN İTİBAREN HİZMETE AÇILIYOR. PAZAR ARİFE GÜNÜ GECE 24:00’E KADAR HİZMET VERECEK.
Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde Tavşanlı’da geleneksel bayram pazarı yarından (Çarşamba) itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak. İki gün açık kalacak pazarda koronavirüs tedbirleri kapsamında sıkı denetimler yapılacak.
Polis ve Zabıta ekipleri pazara giren tüm insanların ateşini ölçecek ve özellikle maske takma zorunluluğu sıkı denetime alınacak. Vatandaşlarımızın sosyal mesafe kuralına ve hijyene dikkat ederek pazarda gereksiz vakit geçirmemesi istendi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, koronavirüs salgının tehlikesine bir kez daha dikkat çekerek vatandaşları uyardı. Başkan Mustafa Güler “Bayram pazarımız kuruluyor ve Perşembe günü saat 24:00’e kadar açık kalacak. Tüm esnafımıza bol kazançlar diliyorum. Hepimiz malum hastalıkla mücadele içerisindeyiz. Rehavete kapılmayalım, henüz bu hastalığı tam anlamıyla yenmiş değiliz. Her evden sadece bir kişinin pazara çıkarak hızlıca ihtiyaçlarını alarak evine dönmesini istiyoruz. Pazarlarımız kontrol altında ve görevli arkadaşlarımız hiç bir taviz vermeden kuralları uygulayacak. Lütfen sosyal mesafemize dikkat edelim ve maskesiz hiç bir şekilde dışarıya çıkmayalım” ifadelerini kullandı
Bu arada Salı günü açılan Hayvan Pazarında da hareketlilik yaşanıyor. Pazarda para alış verişinin yoğunluğu nedeniyle vatandaşlarımızın özellikle ellerini sürekli dezenfektan ürünleriyle temizlemesi, sahteciliğe karşıda dikkatli olması yönünde uyarılar yapılıyor.