Bayram Hazırlıklarımızı Tamamladık

BAŞKAN GÜLER, TÜM TAVŞANLI HALKININ BAYRAMINI KUTLADI
GÜNDE 500 İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞA SICAK YEMEK İKRAM EDİLEN BELEDİYE AŞEVİ, KURBAN BAYRAMI’DA DESTEK BEKLİYOR

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye olarak Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyerek, vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmeleri için tüm tedbirlerin alındığını vurguladı. 
Güler, “Ekiplerimiz nöbet sistemi dahilinde Kurban Bayramı süresince görev başında olacak” dedi.
Kurban ibadetinin özüne uygun olarak yerine getirilmesi gerektiğine işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Kurban paylaşmadır. Bu nedenle kurban etlerini paylaşmaya en yakınımızdan, sokağımızdan ve mahallemizden başlayalım” dedi.

– BELEDİYE AŞEVİ VATANDAŞLARDAN DESTEK BEKLİYOR
Günlük 500 kişiye 2 öğün sıcak yemek verilen Belediye Aşevi’ne de bağış kabul edeceklerini dile getiren Başkan Güler, “Kurban Bayramı’nda toplanan bağışları 1 yıl boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu sene de 4 günlük Kurban Bayramı süresince vatandaşlardan kurban, pay, deri, kelle ve kemik bağışlarını kabul edeceğiz” diye konuştu.
Belediye Başkanı Mustafa Güler, toplanan etlerin soğuk hava depolarında muhafaza edildiğini söyleyerek, Tavşanlı halkını destek olmaya çağırdı.
Güler, “Destek olmak isteyen halkımız bağışlarını Tepecik Yolu üzerindeki Aşevi’ne getirebilecekleri gibi 614 26 55 numaralı telefonu aradıklarında bağışları evlerinden alacağız. Ancak önemli bir husus var. Havaların sıcak olmasından dolayı etlerin saklanması önem taşımaktadır. Halkımız bağış yapacağı eti ve diğer ürünleri bekletmeden bize ulaştırmalı. Öte yandan Kurban Bayramında büyükbaş hayvanlar 350 TL, küçükbaş hayvanlar ise 75 TL’den kesilecek. Kurbanlarını Aşevimize bağışlayan halkımızdan ise ücret almayacağız” ifadelerini kullandı.

– BAYRAM PAZARI CUMARTESİ AKŞAMINA KADAR DEVAM EDECEK
Başkan Güler sözlerini şöyle tamamladı:
“Bugün itibariyle Cumhuriyet Meydanı’nda konfeksiyon pazarı başladı. Yarın da sebze, meyve, köy pazarı kurulacak ve Cumartesi gününe kadar devam edecek. Pazarcı esnafımızın talebi doğrultusunda bu hafta Cuma Pazarı da çarşıda olacak. Bu vesileyle tüm esnaflarımıza bayrama hazırlık süreci boyunca bereketli alışverişler diliyorum. Şimdiden ülkemizin ve tüm İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Halkımızın yerine getireceği kurban ibadetinin kabul olmasını niyaz ediyorum.”