Başkanımız’dan “Koronavirüs” Uyarısı

– TAVŞANLI’DA ARTAN KORONAVİRÜS VAKALARI…
– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– TEDBİRLERE UYULMAMASININ SONUCU ÇOK AĞIR OLUR!

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede Tavşanlı’da bugüne kadar önemli bir başarı sağlandığını ancak son günlerde bazı vatandaşların sosyal izolasyon tedbirine uymadıkları için vaka sayılarında artış gözlemlendiğini söyledi.

“HERKES SORUMLULUĞUNU BİLEREK HAREKET ETMELİ”
Son olarak Hanımçeşme Mahallesi’nde 6 apartmanda karantina uygulandığını kaydeden Başkan Güler, “Artık virüs şehrimizde ve sokaklarımızda. Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uyulmazsa alınacak karantina uygulamaları genişletilecek. Bizim vatandaşlarımızdan tek talebimiz sosyal mesafe ve maske kullanmalarıdır. Artık rehavet istemiyoruz. Herkes sorumluluğunu bilerek hareket etmelidir. Eğer tedbirlere uyulmaz rehavet devam ederse bunun sonucu ağır olur” dedi.

– “NE YAZIKKİ BAZI VATANDAŞLARIMIZ ALINAN TEDBİRLERE UYMADI”
– “TOPLUM SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATAN HİÇBİR DAVRANIŞA MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK…”
Tavşanlı’da özellikle bazı vatandaşların mescit, oda, kulüp ve yurt gibi yerlerde toplanarak sosyal mesafeyi sağlamamaları nedeniyle koronavirüs vakalarında artış eğiliminin devam ettiğine vurgu yapan Başkan Güler, “Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve tüm resmi kurumlarımız el ele vererek salgınla mücadele ediyoruz. Ancak bazı davranışlar toplumumuzu büyük tehlikeye atıyor. Salgın tehdidi ile karşı karşıyayız. Hepimiz tedbirli olmak zorundayız. Zorunlu olmadıkça, sokağa çıkmayın, evlerinizde kalın. Kesinlikle maskesiz dışarı çıkmayın. En az 1,5 metrelik sosyal mesafeye uyalım. Bugüne kadar birlikte başardık bugünden sonra da birlikte başaracağız” dedi.
Başkan Güler toplum sağlığını tehlikeye atan hiçbir davranışa asla müsamaha gösterilmeyeceğini sözlerine ekledi.