Başkanımız Mustafa Güler’in Bayram Mesajı

– TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLAYARAK ÖNEMLİ UYARILARDA BULUNDU.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında, bayramın tüm İslam Alemine ve Tavşanlı’ya hayırlar getirmesini temenni etti.
Güler açıklamasında, “Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele çalışmaları kapsamında tedbirlerle dolu bir Ramazan ayını geride bırakıyoruz. Salgın dünyada olduğu gibi ülkemizde de sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamı büyük ölçüde olumsuz etkiledi. Tavşanlı Belediyesi olarak her sene şehit yakınları ve gazilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle, ihtiyaç sahibi ve engelli kardeşlerimizle iftar sofrasında buluşuyorduk. Bu sene onu da yapamadık. Bu nedenle buruk bir Ramazan ayı geçiriyoruz” dedi.

– TAVŞANLI BELEDİYESİ OLARAK HER TÜRLÜ TEDBİRLERİ ALDIK
Başkan Güler, Ramazan Bayramı dolayısıyla her türlü tedbirleri aldıklarını söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arefe günü ve bayram boyunca toplam 4 gün 81 ilin tamamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını duyurdu. Bu çerçevede ilçemizde de 23-26 Mayıs arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Biz Belediye olarak her türlü tedbirimizi aldık. Su İşleri ve Fen İşleri müdürlükleri ile Zabıta ve İtfaiye amirliklerine bağlı ekiplerimiz bayram süresince nöbet usulüyle görev başında olacak” diye konuştu.

– BAYRAMDA EVDEYİZ…
Sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı arefe günü Cumartesi Pazarı’nın kurulmayacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Perşembe ve Cuma günü halk pazarı kurulacak. Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı ile beraber açık olacak olan işletmeler var. Marketler, fırınlar ve tatlıcı gibi esnaflar açık olacak. Bayram günlerinde ise fırınlar satış yapacak, diğer yerler sipariş üzerine satış yapacak. Fırınlarımız nöbetleşe sistemle çalışacak. Halkımız hiçbir şekilde mağdur olmayacak. Tavşanlı Belediyesi Halk Ekmek Fırını Cuma günü itibariyle sayıca fazla bir üretim yapmak suretiyle hem Belediye Aşevi’nin ekmek ihtiyacını karşılayacak hem de evlere yönelik bir üretim yapacak. Belediye Halk Ekmek Fabrikamız arefe gününden bayram sonuna kadar çalışmayacak” ifadelerini kullandı.

– VATANDAŞLARIMIZDAN İSTEĞİMİZ PAZARA KESİNLİKLE MASKESİZ GELMESİNLER.
İlçe merkezinde kurulan pazarlarda vatandaşların ateşlerinin ölçüldüğünü ve pazara maskesiz kimsenin alınmadığını ifade eden Başkan Güler, “Pazarlarda hayata geçirdiğimiz ateş ölçme ve maskesiz pazara alınmaması uygulaması son derece önem arzediyor. Dün Salı Pazarı’nda 9 vatandaşımızda 39 derece ve üstü ateş çıktı. Hemen gerekli önlemler alındı. Yarın ve yarından sonra kurulacak olan pazarlarda halkımızdan isteğimiz kesinlikle maskesiz gelmemeleridir. İnsan ateşinin olup olmadığını kendisi bilir. Eğer ateşiniz yüksekse hemen izole olarak hastaneye müracaat edin. Pazarcı esnaflarımız da günün her saatinde kesinlikle maskesiz satış yapmayacaklar” diye konuştu.

– BU BAYRAM AKRABA ZİYARETLERİNİ ERTELEYELİM
Belediye Başkanı Mustafa Güler son olarak vatandaşlara bayram ziyareti uyarısı yaparak, “Koronavirüse karşı en büyük silahımız izolasyon. Bu bayramda en büyük risk ise bu izolasyonun bozulması. Vatandaşlarımızdan özellikle ricamız bu bayram büyüklerinin ellerini öpmek için ziyaretler gerçekleştirmesinler. Ne olur akraba ziyaretlerini bu bayram erteleyelim” ifadelerini kullandı.