Başkan Güler’den “Müjdeli” Ramazan Mesajı…

  • 11 AYIN SULTANI RAMAZAN’A KAVUŞTUK. TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN’INI TEBRİK EDEN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, BÜYÜK YATIRIMLARIN SON DURUMLARI HAKKINDA MÜJDELER VERDİ.

 

  • BEDESTEN, ÇEVRE YOLU ARAÇ ÜST GEÇİTLERİ, EMET ALTERNATİF ÇEVRE YOLU VE MOYMUL’DAKİ PROJELER…  

 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda, büyük yatırım projelerinin son durumlarını da aktardı.

Konuşmasına, “Her şeyden önce bizi tekrar Ramazan’a ulaştıran Allah’a hamd-ü senalar olsun” diyerek başlayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran mübarek Ramazan’a kavuştuk. Cenab-ı Allah tüm İslam coğrafyasında yapılan Ramazan ibadetlerini kabul etsin. Ramazan, İslam coğrafyasına huzur getirsin” dedi.

 

“FİTRE VE ZEKATLARIMIZI, YOKSULLARA VE YETİMLERE ULAŞTIRALIM”

Ramazan ayında verilen fitre ve zekat konusuna da değinen Başkan Güler, “Benim hemşehrilerimden çok önemli bir isteğim var. Bu ayda vereceğimiz fitre ve zekatlarımızı lütfen gerçek ihtiyaç sahipleri ve yetimlere ulaştıralım. Onları sevindirip, kendilerini yalnız hissettirmeyelim. Araştırmadan, (herkes şuraya veriyor, ben de oraya vereyim) demeden, nerde bir yetim varsa, bir garip varsa ona ulaşalım” ifadelerini kullandı.

 

“RAMAZAN’I ALLAH’IN EMRETTİĞİ ŞEKİLDE GEÇİRELİM”

“Ramazanda dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirelim” diyen Başkan Güler, “Ramazan ayını Allah’ın emrettiği şekilde geçirelim. Açlığı ve yokluğu derinden hissedelim. Orucumuzu sadece açlık olarak değil, Allah’a yakınlaşma adına samimiyet ve ihlas şuuruyla tutalım. Tüm İslam coğrafyası ve Müslüman kardeşlerimize dua edelim. Allah dualarımızı kabul etsin” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN GÜLER’DEN 4 MÜJDE…

1-BEDESTEN İHALESİ İLE BİRLİKTE ŞEHRİMİZİN HAVASI DA DEĞİŞİYOR

Ramazan ayı dolayısıyla 4 müjde vermek istediğini söyleyen Güler, “Mübarek Ramazan ayına müjdelerle giriyoruz. Bunlardan ilki Bedesten ihalesi. Bedesten’de nihayet gayretlerimizin meyvesini aldık. Artık 700 günlük bir inşaat süreci başlıyor. Bedesten ihalesiyle birlikte ilçemiz farklı bir havaya bürünmeye başladı. Tavşanlı ticari hayatına önemli katkı sağlayacak olan Bedesten, Aşağı Çarşı ile Yukarı Çarşı arasındaki uçurumu ortadan kaldıracak. Eski ticari dokuyu yeniden canlandıracak. Aynı zamanda Tavşanlı Belediyesi’nin cesaret aldığı bir proje oldu. Artık bu proje sonrası daha üst projelere de kolları sıvayabileceğiz. Tavşanlı’nın vizyonu değişiyor diyebilirim” dedi.

 

2-ÇEVRE YOLUNDAKİ ÜST GEÇİTLER KONUSUNDA DİREK DEPLASE İŞLERİNİN İHALESİ YAPILDI

Kamuoyunun merakla beklediği Çevre Yolu araç üst geçit projesi hakkında da müjde veren Başkan Güler, “TCDD hemzemin geçitlerinin olduğu alanda yapılması planlanan üst geçitlerle ilgili Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Karayolu hattı boyunca direk deplase ihaleleri yapıldı. Çünkü buradaki direklerin yerlerinin değişmesi gerekiyor. Tavşanlı meraklanıyor acaba üst geçitler ne oldu diye. Deplaseler yapılmadan müteahhitlerin işe başlaması mümkün değil. Ramazan ayı içerisinde de direk deplase işlerinin yer teslimi yapılacak. Şimdiden Tavşanlımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

3-EMET İSTİKAMETİNE ALTERNATİF YOLUN YÜKLENİCİ FİRMASI KESİNLEŞTİ

Balıkesir Köprüsü’nün bulunduğu alandan Emet’e alternatif yol için daha önce ihaleye çıkıldığını anımsatan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Geçen hafta itibariyle de Balıkesir köprüsünden itibaren Emet’e gidecek olan 19 kilometrelik hattın yapılmış olan ihalenin müteahhidi Daniş Firması olarak kesinleşti. Bu arkadaşlar da arazi ile ilgili zemin çalışmalarına başladılar. İnşallah 2018’in sonuna doğru Tepecik’in arkasına kadar çıkan 6 kilometrelik hat bitirilmiş olarak Tavşanlı halkının kullanımına sunulacak” şeklinde konuştu.

 

4-MOYMUL MAHALLESİ’NDEKİ YATIRIMLARDA İHALE TAKVİMİ BELİRLENİYOR

Moymul Mahallesi’nde de yeni projelerin hayata geçirileceğine vurgu yapan Güler, “Moymul Mahallemizde düğün salonu, sosyal tesis ve tarihi Moymul Hamamı’nın ihale süreci de son aşamaya geldi. Haziran ayının ilk haftasından itibaren de bu çalışmaların ihale takvimi başlayacak” dedi.

 

56 MİLYONLUK YATIRIM BÜTÇESİ, 60 MİLYONA ULAŞACAK

“56 milyon TL olarak hedeflediğimiz 2017 yatırım programının, yeni proje ihalelerimizle 60 milyon TL’ye ulaşacağını düşünüyorum” diyen Başkan Güler, ihalelerin tamamı bitince Tavşanlı halkıyla bu rakamı paylaşacağını sözlerine ekledi.