Başkan Güler: Erdemli Nesiller Yetiştirmeliyiz

BAŞKAN MUSTAFA GÜLER AİLESİYLE BİRLİKTE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GENÇLİK KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMINA KATILDI.

Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından kız öğrenciler için iftar programı düzenlendi. Kur’an tilavetleri, ilahilerle başlayan programa Belediye Başkanı Mustafa Güler, eşi Birsen Güler, kızı, damadı ve minik torunuyla iştirak etti.

280 üniversite, lise ve ortaokul çağındaki gençlerin Cumartesi günü dini eğitim başta olmak üzere halk oyunları ile el becerilerine yönelik kurslar aldıkları Gençlik Koordinatörlüğü faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Başkan Mustafa Güler, kurum olarak her zaman gençliğin yanında olduklarını kaydetti. Başkan Güler “Biz Tavşanlı Belediyesi olarak her fırsatta genç neslin eğitim düzeyinin yüksek olması gerekliliğine dikkat çekiyoruz. Müftülüğümüzün bu yöndeki çalışmalarını takip etmekle birlikte takdir ediyoruz. Kutsal değerlerimizden birisi olan vatanımız üzerinde oynanan oyunlar apaçık ortada. Bu nedenle bilinçli, geleceği gören, erdemli nesiller yetiştirmeliyiz. Belediye olarak milli eğitim, müftülük,  STK’lar ilçede ne kadar gençlik diye çırpınan kurum varsa desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu

İftardan sonra programın onur konuklarından Diyanet İşleri Başkanlık Vaizi Kamil Varan, İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve kurslarda görev alan öğretmenler din eğitimleri hususunda sohbet etti. Müftülüğün gündeminde Ramazan Bayramı sonrası başlayacak Yaz Kursları var.