Atık Su Arıtma’da Gurur Verici Tablo

TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN BÜYÜK PROJELERİNDEN BİRİSİ OLAN VE GEÇTİĞİMİZ YIL BAŞINDA FAALİYETE ALINAN ATIK SU ARITMA TESİSİ’NİN VERİLERİ YÜZ GÜLDÜRÜYOR. 2019’UN İLK ALTI AYLIK VERİLERİNE BAKILDIĞINDA İLÇEYE ÇEVRE ALANINDA NE KADAR ÖNEMLİ BİR HİZMET SUNULDUĞU ORTAYA KONULUYOR.

 Tavşanlı Belediyesi’nin büyük yatırımlarından sadece birisi olan Atık Su Arıtma Tesisi’nin 2019’un ilk altı aylık verileri ne kadar önemli bir hizmetin Tavşanlı’ya getirildiğini gözler önüne seriyor.

13 Ekim 2017’de teslim alınan ve toplam 33 milyon 885 bin TL’ye mal edilen tesis Ocak- Haziran döneminde 1 milyon 400 bin m3 su arıtarak Adronos’a bıraktı. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, günlük verilerin Çevre Bakanlığı tarafından takip edildiğini ifade ederek gurur verici bir tablonun oluştuğunu söyledi. Başkan Güler “Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Mehmet Özhaseki’nin açılışını yaptığı Atık Su Arıtma Tesisimizin 6 aylık verileri gösteriyorki Tavşanlı çevre kirliliğini önleme hususunda çok değerli bir iş başarmıştır. Bugün itibariyle yılda yaklaşık 3 milyon m3 suyu arıtarak temiz bir şekilde Adronos Çayı’na bırakıyoruz. Son olarak Ömerbey mahallemizin kanalizasyon hattını da ana kollektör hattına bağlayarak tesisimizi %100 kapasiteye ulaştırdık. Çevre dostu bir ilçe olarak bu gururun hepimize yeteceğine inanıyorum. Tesisin inşasında emeği geçen tüm yetkililere Tavşanlı halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi
Bu arada uzman görüşlerine göre Dünyada su kaynakları hızla azalırken, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde yapılan bu tesislerin önemine vurgu yapılıyor.