Suriye’nin İdlib Kentine 3 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi

TAVŞANLI BELEDİYESİ VE HAYRAT VAKFI İŞ BİRLİĞİNDE SURİYE’NİN İDLİB KENTİ İÇİN BAŞLATILAN YARDIM KAMPAYASINDA TOPLANAN GIDA VE YAKACAK ÜRÜNLERİ DUALARLA YOLA ÇIKTI.

Tavşanlı Belediyesi ile Hayrat Vakfı iş birliğinde düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 3 tır dolusu yaşam malzemesi dualarla Suriye’nin İdlib kentine gönderildi. 15 Mart’ta 8. yılına girecek olan Suriye iç savaşında 500 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Türk milleti 3 milyon 644 bin kişiye huzur ve güven verirken, 13 milyondan fazla insan sağlık ve gıda yardımı bekliyor.
Çatışmaların şiddetini fazlasıyla hissettirdiği İdlib şehrinde yardım bekleyen Suriyeliler için hazırlanan gıda ve kömür yardımları Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programla yola çıktı.
Programda Hayrat Vakfı Tavşanlı Temsilcisi Ercüment Yıldırım ile Belediye Başkanı Mustafa Güler birer konuşma yaparak mazlumlara yardım çağrısında hassasiyetini gösteren hayır sever Tavşanlı halkına teşekkür etti. Başkan Mustafa Güler konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Cenabı Allah’ın Arap yarımadasında lütfettiği bir takım zenginliklerin Müslüman coğrafyası için kullanılmaması, egemen güçlerin himayesine bırakılması sonucunda Orta Doğu’da bir ihanet ve gaflet var. Suriyeli kardeşlerimiz gibi onlarca mazlum topluluk Anadolu coğrafyasından yükselecek bir sese, uzanacak ele ihtiyaç duyuyor. Umutları, beklentileri biziz. Bugün 4 milyona yakın kardeşimize devletimiz sahip çıkıyor. Zaman zaman memleketlerine gitseler ne olur? denilmektedir. Topraklarımız zaman zaman işgal edildi. Başta hakkını asla ödeyemeyeceğimiz kahraman Şehitlerimiz sayesinde, bunun yanı sıra İmanımız gereği kardeşlerimize uzattığımız elin sayesinde, paylaştıklarımız, ecdadımızın adaleti ve edilen duların sayesinde Elhamdülillah düşmanlarımız emellerine ulaşamadan topraklarımızı terk etti. Burada yaşıyoruz ve burada öleceğiz. Allah bizlerin kalbini mühürlemesin, karartmasın. Vicdanımızın o titrekliği hiç bir zaman gitmesin ve daima artsın. Suriye’ye bugün Tavşanlı’dan 3 tır gönderiyoruz. İhtiyaç duyulan yardıma bakıldığında belki adı bile edilmez ama ilçe halkımızın hassasiyetini, hayır severliğini göstermesi adına önemlidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”
Yapılan konuşmaların ardından Ulu Cami İmam Hatibi Murat Beytar’ın ettirdiği dua sonrasında Tavşanlı yardım konvoyu Suriye’ye ulaşmak için yola çıktı.