15 Temmuz’da Demokrasi Nöbeti…

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “BUNDAN 4 YIL ÖNCE 15 TEMMUZ 2016’DAKİ HAİN KALKIŞMADA; CUMHURBAŞKANIMIZIN DİRAYETİ VE MİLLETİMİZİN FERASETİYLE BU TOPRAKLARA YENİDEN VATAN MÜHRÜ VURULMUŞTUR.”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “O gün bir işgal girişiminde bulunulmuş ve bu girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, milletimizin ferasetiyle geri püskürtülmüştür” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Güler, “Egemen güçler, bundan 4 sene önce 15 Temmuz 2016’da ülkemizin 4 koldan işgal edilmesi planını hayata geçirdiler. Emperyalistler bu planda; bu zamana kadar bizim gibi olan ve bizden görünen, dini duygularımızı kullanan hain yapı olan FETÖ’yü maşa olarak sahaya sürdü. Ancak milletimizin feraseti tüm egemen güçlerin ve hain FETÖ’nün tüm planlarını altüst etti. Türkiye’deki tüm meydanlar Çanakkale ruhu ile doldu taştı ve aziz milletimiz F16’lar başta olmak üzere tanklara karşı vücutlarını siper etti. O gün ülkemiz bir işgal girişiminden kurtuldu ve Anadolu’ya vatan mührü yeniden güçlü şekilde vuruldu” dedi.
“Allah ülkemize bir daha 15 Temmuz’lar yaşatmasın” diyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Milletimizin egemen güçler ve maşaları olan hainlere karşı dik duruşu diğer mazlum milletlere de örnek olmuştur. Dünyanın neresinde bir emperyalist güç varsa bunlarda bir korku oluşturmuştur. Sömürgeciler 15 Temmuz itibariyle artık endişeye düşmüştür. Milletimiz o gece gözünü kırpmadan şehitliği arzulamış ve tüm dünyaya örnek bir direniş sergilemiştir” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hain kalkışmada milletinin yanında durmasının tüm planları bozduğunu kaydeden Başkan Güler, “Cumhurbaşkanımız o gece dimdik durmuş ve milletini meydanlara davet ederek kurulan tüm oyunları bozmuştur. Allah Cumhurbaşkanımıza sağlıklı uzun ömürler versin. Onu başımızdan eksik etmesin. 15 Temmuz’da şehit olan tüm kardeşlerimize de Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler Tavşanlı’da bu akşam 20.00 itibariyle protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile STK’ların katılımıyla saban namazına kadar Cumhuriyet Meydanı’nda nöbet tutulacağını sözlerine ekledi.