15 Temmuz Şehitler Külliyesi Törenle Açıldı

TAVŞANLI BELEDİYESİ TARAFINDAN YARIM KALAN İNŞAATI TAMAMLANAN DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÜLLİYESİ’NİN AÇILIŞI AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ’UN DA KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Diyanet İşleri Başkanlığı katkısıyla yapımına başlanan Dumlupınar Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Külliyesi inşaatını Tavşanlı Belediyesi tamamladı.
Faaliyete başlayan Külliye’nin açılışı için tören düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, il ve ilçe protokol üyeleri ile akademisyenler ve yüksekokul öğrencileri katıldı.

– AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ:
– TÜRKİYE YENİDEN DÜNYA MAZLUMLARININ ÖNCÜSÜ VE SÖZCÜSÜ OLMAK DURUMUNDADIR
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş burada yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin büyük ideallerinin gerçekleşmesi için AK Parti’nin eğitime önem verdiğini söyleyerek, Türkiye’nin eğitimi konusunda AK Parti hükümetlerinin çok başarılı çalışmalara imza attığını kaydetti.
Kurtulmuş, “Bizim gibi iddia sahibi olan bir ülkenin, geçmişte büyük medeniyetler kurmuş cihan devletlerine ev sahipliği yapmış olan bir ülkenin çocuklarının mutlaka hedeflerinin çok yüksek olması lazım, irade sahibi olması lazım. Türkiye sıradan bir ülke değildir. Türkiye’nin potansiyellerinin üzerine düşen sorumluluklarının çok yüksek olduğunu bildiğimiz için bunu söylüyoruz. Türkiye yeniden büyük güçlü bir Türkiye olmak zorundadır. Türkiye yeniden dünya mazlumlarının öncüsü ve sözcüsü olmak durumundadır. Türkiye her alanda eğitimde, bilimde, sanatta, kültürde, teknolojide, sanayide çok ileriye gitmek durumdadır. Çünkü bulunduğumuz coğrafya, böyle bir yükümlülüğü üzerimize veriyor” ifadelerini kullandı.

– BİR ÜLKENİN EN ÖNEMLİ GÜCÜ, İYİ YETİŞMİŞ, GİDECEĞİ YERİ BİLEN, ÜLKESİ İÇİN YÜKSEK İDEALLERİ OLAN GENÇ NESİLLERDİR.
AK Parti olarak üniversitelere büyük önem verdiklerini söyleyen Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Bir ülkenin en büyük varlığı ne topudur ne tüfeğidir. Ne sadece sanayisi ne sadece askeridir. Bir ülkenin en önemli gücü, iyi yetişmiş, gideceği yeri bilen, ülkesi için yüksek idealleri olan genç nesillerdir. Onun için üniversitelere önem veriyoruz, eğitime önem veriyoruz. Sadece okullarda okumak değil, gençlerimizin ufuklarının geniş, imkânlarının geniş, Türkiye’nin geleceği için ve kendisini iyi hazırlayan gençler olmasına dikkat ediyoruz” diye konuştu.

– REKTÖR REMZİ GÖREN’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR
Dumlupınar Üniversitesi ile Tavşanlı Belediyesi’nin işbirliğiyle önemli faaliyetler gerçekleştirildiğini söyleyen Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Remzi Gören, “Tavşanlı Belediye Başkanımız Mustafa Güler’in ne zaman kapısını çalsak, o kapısı bize hep ardına kadar açıldı. Bugün burada açılışını yaptığımız 15 Temmuz Şehitler Külliyesi’nin inşaatını da Tavşanlı Belediyesi tamamladı. Bunun yanında yabancı ülkelerden gelen büyükelçiler ve akademisyenlerin misafir edilmesi konusunda da Tavşanlı Belediyesi’nin üniversitemize çok önemli destekleri oldu. Tavşanlı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Güler’e bu işbirliği dolayısıyla üniversitem adına teşekkür ediyorum” dedi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– ÜNİVERSİTEDEN GELEN TALEP DOĞRULTUSUNDA KÜLLİYE İNŞAATINI BELEDİYE OLARAK BİZ TAMAMLADIK
Belediye Başkanı Mustafa Güler ise özellikle Cuma namazlarında öğrencilerin şehir içine gelmek zorunda kaldığını ifade ederek, “Üniversitemizden gelen talep üzerine yarım kalan Külliye inşaatını tamamladık. Öğrencilerimiz için nezih bir ibadet ortamı da faaliyete geçmiş oldu. Bu yapının başta ilçemiz olmak üzere üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Külliye’nin açılış kurdelesi kesildi.