Yeni Proje ve Yatırımlarımız Yolda…

YENİ VE DURAK MAHALLELERİNİN BAZI BÖLÜMLERİNDE OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TARAFINDAN ELEKTRİK HATLARI YERALTINA ALINIYOR.
ÖMERBEY MAHALLESİ’NDEKİ BAŞLATACAĞIMIZ ÇALIŞMALARI BU SENE BİTİRİYORUZ

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye’nin 2018’den kalan işleri tamamlama sürecinde olduğunu söyleyerek, yeni hayata geçirilecek yatırımlar için kolları sıvadıklarını söyledi.
Tavşanlı Belediyesi’nin diğer kurumlarla verimli bir işbirliği içerisinde olduğunu vurgulayan Başkan Güler, “Bu anlamda Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Yeni Mahalle ve Durak Mahallesi’nin belirli bölümlerinde elektrik hatlarının yeraltına alınması ile ilgili çalışmalar yürütülüyor” dedi.
Söz konusu çalışma için 2010 yılından bu tarafa taleplerinin olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Elektrik hatlarının yeraltına alınması işi Belediye olarak bizim 2010 yılından bu yana talebimiz ve beklediğimiz bir yatırımdı. Ancak bu talebimiz firma dolayısıyla bir türlü karşılık bulmuyordu. Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi devralan yeni firma ile nihayet bu talebimiz karşılık buldu ve çalışmalar başladı” diye konuştu.

YERALTI HATLARI ZORUNLU OLMADIKÇA ANA YOLLARDAN GEÇMEYECEK
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. firmasının yetkilileriyle sürekli görüşme halinde olduklarını ifade eden Güler, “Bizim talebimiz özellikle yeraltı hatlarının zorunlu olmadıkça ana yol üzerinden geçmemesi ve genelde otopark gibi boş alanlar ile yaya yollarından geçirilmesi idi. Firma da bu hususa dikkat ederek çalışma yürütüyor. Ancak her ne kadar planlı ve programlı çalışma yürütülse de mutlaka gürültü ve çevre kirliliği olabiliyor. Biz Belediye olarak da bu hususta gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu geçici rahatsızlıktan dolayı halkımızdan özür diliyor, anlayışları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Bu sene itibariyle Ömerbey Mahallesi’nde yoğun bir çalışma yürütüleceğini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ömerbey Mahallesi’nde doğalgaz ve üst yapı ile birlikte tüm çalışmalarımızı tamamlama gayretinde olacağız. Ekiplerimiz Ömerbey’de yoğun bir çalışma sürecine girecek” dedi.