Yabancu Uyruklu Öğrenciler Belediyemizi Ziyaret Etti

Dumlupınar Üniversitesi’nde eğitim alan yabancı uyruklu öğrenciler Tavşanlı Belediyesi’ni ziyaret etti. Üniversitenin Uluslararası Merkez Müdürü Dr. Yunus Şişman, nezaretinde ilçe ziyaretlerini sürdüren öğrencilere Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilçenin kültürel ve ekonomik zenginliklerini anlattı.

Kazakistan, Tacikistan, Somali, Sudan, Tunus ve Filistin gibi ülkelerden yüksek eğitim için Kütahya’ya gelen öğrencilerin kısa sürede Türkçe öğrenmelerinin son derece etkileyici olduğunu kaydeden Başkan Güler “Sizleri ilçemizde ve Belediyemizde ağırlamaktan son derece mutlu oldum. Türkiye Cumhuriyeti devletinin sağladığı imkanlarla burada eğitim alıyor olmanız bizim için çok önemlidir. Biz ülkelerimiz arasındaki bağları sıkı tutmalı ve muhabbetimizi arttırmalıyız. Bu konuda siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Kütahya’mızda edindiğiniz akademik eğitiminin yanında öğrendiğiniz sosyal ve kültürel değerlerimizi yaşadığınız ülkelerinizde anlatmalı, birlik ve beraberliğimizin çimentosu olmalısınız” diye konuştu

Başkan Mustafa Güler, öğrencilere Tavşanlı leblebisi ikram ederek, eğitim yaşamlarında başarılar diledi. Meclis salonundaki sohbete Başkan Yardımcıları İsmail Aka ile Mehmet Ali Akar’da katıldı.