Tv8’in Tavşanlılı Şefi Kütahya’dan Destek Bekliyor

-MASTERCHEF’TE İLK 16’YA KALDI, KÜTAHYA’DAN DESTEK BEKLİYOR

Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalının lokomotif programlarından Masterchef’in Tavşanlılı genç yarışmacısı Milhan Erdem, 200 bin kişinin başvurduğu yarışmada zorlu rakiplerini geride bırakarak ilk 16 yarışmacı arasında final hedefliyor.

Türkiye’nin tanınmış şefleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın karşısında Türk ve Dünya mutfağındaki marifetlerini sergileyen Milhan Erdem, başta Kütahya olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden yarışma takipçilerinin desteğini arkasında hissediyor.

19 yaşındaki Milhan Erdem, Yoncalı Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Erdem’in bu yarışmadaki başarısı Kütahya genelindeki aşçılık liselerinin de kalitesini ortaya koyuyor.

Başarılı yarışmacının kardeşi Süleyman Erdem, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret ederek, Milhan’ın selamını ileti ve Tavşanlı halkının desteğinden ötürü teşekkür etti. Başkan Mustafa Güler ise “Her alanda gençlerimizin başarısı bizleri gururlandırmakta ve mutlu etmektedir. Türkiye’nin en çok izlenen yarışma programlarından birisi Masterchef’te Tavşanlılı kardeşimiz Milhan’ı gururla izliyoruz. Onun buradaki başarısı Kütahya ve Tavşanlı’mızın yemek kültüründeki zenginliğini de ortaya koymaktadır. Bize düşen Milhan Erdem’e destek olmak ve daha büyük başarılara ilerlemesini beklemektir. Tavşanlı halkından henüz 19 yaşında mesleğinin başında olan bu kardeşimize destek olmalarını istiyorum. İnşallah Masterchef’in şampiyonu olarak ilçemize dönecektir” diye konuştu.

Milhan Erdem’in kardeşi Süleyman Erdem’de Belediye Başkanı Mustafa Güler’e ilgilerinden ötürü teşekkür ederek Kütahya halkından kardeşine destek istedi.

https://www.instagram.com/milhanerdemm/

https://www.facebook.com/milhan.erdem.7