TÜGVA Tavşanlı Temsilciliği Törenle Açıldı

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “ÖZELLİKLE GENÇLERİMİZE YÖNELİK GELECEĞİN İNŞASI NOKTASINDA TÜM STK’LAR İLE BERABER ÇALIŞMAYA VARIZ”
TÜGVA YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYESİ BİLAL ERDOĞAN:
– BİZİM GENÇLERİMİZ; MEHMET AKİF’İ TANIMAZSA, NECİP FAZIL’IN VERMEK İSTEDİĞİ MESAJLARI ISKALARSA, NURİ PAKDİL’İN MÜCADELESİNİ ANLAYAMAZSA BU ÇOCUKLAR ÖZGÜR DİYEBİLİR MİYİZ, BAĞIMSIZ DİYE BİLİR MİYİZ? BİZİM BAĞIMSIZ VE ÖZGÜVENE SAHİP GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Tavşanlı İlçe Temsilciliği hizmet binasının açılışı yapıldı.
Açılışa Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Bilal Kıyak, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışın ilk konuşmasını TÜGVA Tavşanlı İlçe Temsilcisi Recep Bilge yaptı. Vakfın faaliyetlerini anlatan Bilge, başta Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler olmak üzere vakfa destekte bulunan tüm kurum, kuruluş ve iş insanlarına teşekkür etti.
Daha sonra konuşan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ise Türkiye Gençlik Vakfı olarak öğrenim göreninden çalışanına kadar tüm gençlerin olduğu her alanda hizmetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de özellikle gençlere yönelik hayata geçirilen projelerin hayati önem taşıdığını ifade ederek Tavşanlı Belediyesi olarak bu projelere daima destek olduklarını kaydetti.
Başkan Güler Türkiye’de yeniden bir dirilişin yaşandığına dikkati çekerek, “Dünyada yaşanan her türlü zulme, akan kana ve gözyaşına karşı sesini yükselten bir Türkiye var. Şehit kanlarıyla sulanan Anadolu toprağında yaşayan bu necip milletten de beklenen budur” dedi.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– “GENÇLERİMİZE YÖNELİK YÜRÜTÜLEN HER PROJEYE VE BUNLARI HAYATA GEÇİREN TÜM KURUM VE KURULUŞLARA DESTEK OLUNMALI. HATTA YOL ARKADAŞLIĞI VE GÖNÜLDAŞLIK YAPILMALI.”
Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Gençlerimize yönelik yürütülen her türlü projeye ve bunları hayata geçiren tüm kurum ve kuruluşlara herkesin destek vermesi lazım. Hatta bu anlamda gerektiğinde yol arkadaşlığı ve gönüldaşlık yapılması gerekiyor. Bizler Tavşanlı’da TÜGVA’nın ilk kuruluşundan itibaren var olduk ve var olmaya da devam edeceğiz. Sadece TÜGVA ile değil tüm sivil toplum kuruluşlarıyla geleceğin inşası noktasında beraber olduğumuzu ifade etmek isterim” diye konuştu.
Gençlere yönelik ve onları uyandırmak için Tavşanlı Belediyesi olarak üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarının altını çizen Başkan Güler, açılışı yapılan vakıf binasının hayırlı olmasını temenni etti.
Başkan Güler’in ardından kürsüye TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan geldi.

– TÜGVA YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYESİ BİLAL ERDOĞAN
– “AİLELERİN ÇOCUKLARINI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA EMANET EDEBİLECEKLERİ BİR KURULUŞUZ.”
Bilal Erdoğan, TÜGVA’nın yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu söyleyerek, “TÜGVA’nın amacı ortaokuldan lise ve üniversiteye, hatta çalışan gençliğe varıncaya kadar güvenli bir ortam oluşturmaktır. Ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri bir kuruluşuz. Gençlerimiz burada bu toprakları anlamlı kılan ne kadar değerimiz varsa hem bunları öğrenecek hem de geleceğini kurarken doğru insanlardan tavsiyeler almış olacak” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında kitap okumanın ve araştırmanın önemine de değinen Bilal Erdoğan, “Bütün bir kültür hayatımız batı medeniyeti tarafından şekillendirilirse, çocuklarımız sadece onların fikir adamlarını okurlarsa, onların müziklerini dinlerlerse, onların filmlerini izlerlerse bu çocuklar bizim çocuklarımız diyebilir miyiz? Mehmet Akif’i tanımazsa, Mehmet Akif’in hayat hikayesini bilmezse, Necip Fazıl’ın vermek istediği mesajları ıskalarsa, Nuri Pakdil’in mücadelesini anlayamazsa bu çocuklar özgür diyebilir miyiz, bağımsız diye bilir miyiz? Bizim bağımsız gençlere ihtiyacımız var, öz güvene sahip olan bütün dünyaya dair planları olan gençler istiyoruz” dedi.
Programın sonunda Belediye Başkanı Mustafa Güler TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’a günün anısına ilçemizin temsil markası olan leblebi hediye etti.
Açılış konuşmalarının ardından TÜGVA Tavşanlı Temsilciliği binasının açılış kurdelesi kesildi.