TSK Güçlendirme Vakfı İçin Programlar Düzenlenecek

– KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZ VE VATANDAŞLARIMIZ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖREN, HALKIMIZIN BAĞIŞLARINI SAVUNMA SANAYİSİNE YÖNLENDİREN VAKIF İÇİN TAVŞANLI’DA BİR DİZİ PROGRAMLAR DÜZENLENECEK.

BAŞKAN MUSTAFA GÜLER “SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN İHTİYAÇLARINI SÜREKLİ GELİŞİM ANLAYIŞIYLA AZAMİ ÖLÇÜDE MİLLİ TEKNOLOJİLER VE YERLİ İMKANLARLA KARŞILAMALIYIZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güçlendirilmesi ve dışa bağımlılığı azaltmak adına yapılan çalışmaların desteklenmesi adına Tavşanlı Kaymakamlığı’nda protokol imzalandı. TSK Güçlendirme Vakfı’nın faaliyetlerini genişletmek, vakfın tanıtımını yapmak ve bu sayede Mehmetçiğimizin ihtiyaçlarına karşılık vermek adına imzalanan protokol 17 maddeden oluşuyor. Bu sayede yıl içerisinde akademisyen, gazeteci ve sanatçıların konferansları, tiyatro oyunları ve benzeri sanatsal organizasyonlar hayata geçirilecek.

Protokole Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Fehmi Peker, TSK Güçlendirme Vakfı Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Davut Efe ve DPÜ GESAM Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık imza attı.

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninden sonra kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler “Kahraman Mehmetçiğimiz sadece ülkemizin, vatanımızın ve milletimizin bekçisi değil, zorda kalmış, terör örgütlerinin pençesinde zulüm gören toplumlarında umudu olmuştur. Bunu Suriye’de düzenlenen Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekatlarında gördük. 2228 yıllık şanlı geçmişiyle Türk Silahlı Kuvvetleri Milletimizin bağrından çıkmış kahramanların harmanlandığı Peygamber Ocağı’dır. Hükumetimiz güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını, sürekli gelişim anlayışıyla azami ölçüde milli teknolojiler ve yerli imkanlarla karşılamak, savunma ihracatını artırmak üzere önemli adımlar atıyor. Kaymakamımız Yüksel Kara’nın makamında imzaladığımız bu protokolle bizlerde; Vakıf aracılığıyla halkımızın desteğini arttırmak, yürütülen çalışmaları toplumun her kesimine ulaştırmak istiyoruz” dedi

Temmuz ayında açıklanan 11. Kalkınma Planına göre halen yüzde 65 olan savunma ve havacılık sanayisindeki yerlilik oranının 2023’te yüzde 75’e çıkarılması hedefleniyor. TSK Güçlendirme Vakfı’da vatandaşlarımızla Türk Silahlı Kuvvetleri arasında köprü vazifesi üstleniyor.